Liikumine
Suvel on lihtne – palju valget aega ja enamjaolt kergesti läbitav maastik on täis sihte, kraave ja liine. Orienteeruda saad loodusmärkide (puud/kivid sammalduvad põhja poolt) ning taevakehade (Põhjanael osutab põhja ja keskpäevane päike lõunasse) järgi. Oluline on mitte kaotada õiget suunda – vali kaugemaid objekte märkimaks, millest liikumisel juhinduda.
Kompassina saad kasutada ka seieritega kella: pööra kella tunniosuti päikese poole. Number 12 ja tunniosuti vahele jääbki lõunasuund. |
Talvel on asi keerukam just jää ja lume tõttu. Lisaks ka vähe valget aega ja taevas enamasti pilves. Et mitte paksus lumes väsida või jääst läbi vajuda vajad sa räätsasid. Lihtsaim viis on valmistada need vitstest ja siduda kokku traadi, nööri, puukoore või juurtega. |
Märguanded
Kui oled eksinud, siis on oluline anda endast märku juhul kui eeldad, et sind tullakse otsima. Esmaseks abivahendiks on vile häälmärguanneteks ja peegel õhumärguanneteks kopteritele. Kuid sa vajad ka märguandelõket, mis on varem valmis seatud, mille saad süüdata vastavalt vajadusele. Lisaks võid ka kirevatest riietest lipu teha või lume sisse lagedale jälgedega märke või kirju teha.
*Allikas: Üleelamise taskuraamat. Koostaja Erki Vaikre, kirjastaja Kaitseliidu Kool. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale