Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lääne ringkonnna lipu pühitsemine Lääne ringkonnna lipu pühitsemine Pühapäeval, 28. novembril pühitsetakse Haapsalu toomkirikus Naiskodukaitse Lääne ringkonna lipp, mille annetab Lääne malev. ← Eelmine Parim enesekaitse on kiired jalad Järgmine → Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!" Lääne ringkonnna lipu pühitsemine

Lääne ringkonnna lipu pühitsemine

Lehte Ilves 26. nov. 2010

Pühapäeval, 28. novembril pühitsetakse Haapsalu toomkirikus Naiskodukaitse Lääne ringkonna lipp, mille annetab Lääne malev.

Et Lääne ringkonda kuulub kaks maakonda, Läänemaa ja Hiiumaa, kajastub see ka lipul. Helesinise lipu keskel on Naiskodukaitse sümbol liiliarist, mille südamik on heraldikaasjatundja Priit Herodese soovitusel pooleks jagatud. Ühel pool on Hiiumaa valge ja punane, teisel Läänemaa punane ja valge vapivärv. Täht W viitab ringkonna asendile.

Lääne ringkond on eelviimane Naiskodukaitse ringkond, kel ei olnud veel oma lippu, selgitas Haapsalu jaoskonna esinaine Tiina Leesik. ,,Oleme üks viimaseid, sest lipp pole naljaasi," selgitas Tiina Leesik. ,,Arvame, et lipp tuleb välja teenida. Nüüd, mil Lääne ringkond saab 29. novembril 14aastaseks, võib juba lipu peale mõelda," lisas Leesik. ,,Oleme näidanud, et väärime seda, kuigi Kaitseliidu Lääne malev oli juba varem valmis meile lipu annetama."

Lipu õnnistamise tseremoonia algab pühapäeval kell 11:00 Haapsalu toomkirikus. Järgneb ringkonna esinaise Mare Laide vastuvõtt.

Lääne ringkonnal on 128 liiget, sh Haapsalu jaoskonnas 83 ja Hiiumaal 45. Hiiumaalt on ka ringkonna ainuke auliige, 97aastane Reet Kark, kes oli naiskodukaitses juba enne sõda.

FastLion CMS

Lääne ringkonnna lipu pühitsemine

Lääne ringkonnna lipu pühitsemine

Et Lääne ringkonda kuulub kaks maakonda, Läänemaa ja Hiiumaa, kajastub see ka lipul Helesinise lipu keskel on Naiskodukaitse sümbol liiliarist, mille südamik on heraldikaasjatundja Priit Herodese soovitusel pooleks jagatud Pühapäeval, 28. novembril pühitsetakse Haapsalu toomkirikus Naiskodukaitse Lääne ringkonna lipp, mille annetab Lääne malev.

Lääne ringkonnna lipu pühitsemine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse