Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!" Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes Möödunud nädalavahetusel toimus Viru-Nigulas Naiskodukaitse baasväljaõppe 16-tunnine esmaabikoolitus, millel osales naiskodukaitsjaid Järva ja Viru ringkonnast - kokku ligi 20 osalejat. ← Eelmine Lääne ringkonnna lipu pühitsemine Järgmine → Kaitseliidu Kooli Suur Lugude Kogumine veel kestab Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!"

Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!"

Kristel Kitsing 1. dets. 2010

Möödunud nädalavahetusel toimus Viru-Nigulas Naiskodukaitse baasväljaõppe 16-tunnine esmaabikoolitus, millel osales naiskodukaitsjaid Järva ja Viru ringkonnast - kokku ligi 20 osalejat.

Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!"
Viru-Nigula naised esmaabi andmas
27. novembril algust saanud ja kuusteist tundi kestnud Naiskodukaitse baaskursuse esmaabi mooduli eesmärgiks oli anda osalejatele teadmisi ja praktilisi oskusi, mis loovad eeldused abivajaja elu päästmiseks, esmaabi andmiseks ja edasise abi kutsumiseks.

Koolitusel käsitleti esmaabi aluseid, mehaanilisi-, keemilisi- ja termilisi traumasid, mürgistusi, erakorralisi haigusseisundeid. Õpetati, kuidas edastada hädaabikutset, hinnata sündmuskohta ja päästa kannatanut otsesest ohust. Suur rõhk pandi õpetamisel elupäästva esmaabi andmisele ja abivajaja märkamisele. Tehti mitmeid praktilisi harjutusi, mis aitasid õpilaste arvates teooriat paremini kinnistada.
Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!"
Teooria ja praktika käsikäes
Õppenädalavahetuse viisid läbi esmaabiinstruktorid Lea Matusorg ja Kristel Kitsing Viru ringkonnast ning Urve Loit Sakala ringkonnast.

"Kursuslaste tagasisidet lugedes võib kursust lugeda igati õnnestunuks," rääkis Kristel Kitsing. "Kuna minu üks sisemine eesmärk oli lisaks emsaabioskuste õpetamisele osalejaid suunata ümberringi abivajajaid märkama, siis tagasisidele toetudes võisin veenduda, et eesmärk sai täidetud ja meie organisatsiooni read täienesid emaabiteadlike liikmete näol," märkis Kitsing.

"Mu meelest on esmaabi põhipoint suhtumine - see sama abivajaja märkamine," rääkis kursusel osalenud Rakvere jaoskonna aseesinaine Velli Ehasalu. "Kui inimesed selle selgeks saavad ja natuke loogikat ka rakendavad, siis on abi antud," arvas Ehasalu.

Naiskodukaitse baasväljaõpe on kohustuslik väljaõpe igale liikmeks astujale ning see koosneb neljast moodulist ja tuleb läbida kahe aasta
jooksul. Lisaks esmaabi algõppele tuleb uutel tegevliikmetel läbida ka organisatsiooniõpetuse, välitoitlustuse ja sõdurioskuste moodul. Iga moodul on terviklik ja iseseisev kursus, mille läbimisel saadakse vastav tunnistus.

FastLion CMS

Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes

Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes

Viru-Nigula naised esmaabi andmas 27 novembril algust saanud ja kuusteist tundi kestnud Naiskodukaitse baaskursuse esmaabi mooduli eesmärgiks oli anda osalejatele teadmisi ja praktilisi oskusi, mis loovad eeldused abivajaja elu päästmiseks, esmaabi andmiseks ja edasise abi kutsumiseks Möödunud nädalavahetusel toimus Viru-Nigulas Naiskodukaitse baasväljaõppe 16-tunnine esmaabikoolitus, millel osales naiskodukaitsjaid Järva ja Viru ringkonnast - kokku ligi 20 osalejat.

Esmaabi baasväljaõppe hüüdlauseks kujunes "Märka abivajajat!"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse