Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Parim enesekaitse on kiired jalad Parim enesekaitse on kiired 20. novembril said Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad enesekaitse alast koolitust. Kuna sihtgrupp olid naised, siis tutvustati eelkõige neid võtteid, millega naisterahvad end kehvast olukorrast päästa võiks. ← Eelmine Naiskodukaitse Saaremaa ringkond valis neljanda aasta isa Järgmine → Lääne ringkonnna lipu pühitsemine Parim enesekaitse on kiired jalad

Parim enesekaitse on kiired jalad

E. Sammelselg 24. nov. 2010

20. novembril said Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad enesekaitse alast koolitust. Kuna sihtgrupp olid naised, siis tutvustati eelkõige neid võtteid, millega naisterahvad end kehvast olukorrast päästa võiks.

Parim enesekaitse on kiired jalad
Kuidas vabaneda haardest? Foto: Elisa Sammelselg
Koolituselt jäi kõlama sõnum - parim kaitse on pahalast mitte enda lähedale lasta. Sest kui kurjam juba jõu poolest nõrgemast naisterahvast kinni haarab, siis on ainult üksikud võtted enda päästmiseks. Neid haardest vabastamise tehnikaid saigi siis proovitud.

Lisaks rääkisid instruktorid erinevatest situatsioonidest, kus võib tekkida füüsiline konflikt. Näiteid ei olnud ainult tänavalt, vaid ka töösituatsioonidest, kus inimene on sunnitud tööalaselt suhtlema laialdase klientuuriga. Praeguses ühiskonnas on aina rohkem vaimselt ebastabiilseid inimesi, kes võivad meie süütu sõna peale endast välja minna ning täiesti ootamatult rünnata. Nii jagatigi näpunäiteid, kuidas oma töökohta võimalikult ohutuks seada. Et oleks ikka põgenemistee ning laual ei lebaks esemeid, millega saaks rünnata.

Juttu tuli ka erinevatest pipragaasidest, kuidas klassikaline viga on see, et gaasitops on käekoti põhjas ja õigel hetkel ei ole võimalik seda kätte saada. Tuleb ka meeles pidada, et gaasid ei mõju narkojoobes inimesele.

Koolitusel osalenu, Maret Valner: "Koolitus oli väga õpetlik ja tõi meid selles mõttes maa peale tagasi, et võime küll ette kujutada, kuidas me ründajale lõuahaagi anname või kubemesse lööme ja see olukorra lahendab. Tegelikkuses on asjad hoopis teistmoodi - tuleb mõelda igas olukorras paar sammu ette, vältida ohusituatsiooni ja enesekaitse huvides mitte jääda võitlema vaid pärast enda haardest vabastamist tuleb kiiresti ära joosta."

Koolitus toimus koostöös Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega.

FastLion CMS

Parim enesekaitse on kiired

Parim enesekaitse on kiired

Kuidas vabaneda haardest? Foto: Elisa Sammelselg Koolituselt jäi kõlama sõnum - parim kaitse on pahalast mitte enda lähedale lasta Sest kui kurjam juba jõu poolest nõrgemast naisterahvast kinni haarab, siis on ainult üksikud võtted enda päästmiseks 20. novembril said Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad enesekaitse alast koolitust. Kuna sihtgrupp olid naised, siis tutvustati eelkõige neid võtteid, millega naisterahvad end kehvast olukorrast päästa võiks.

Parim enesekaitse on kiired jalad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse