Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023 Kaitseliidu tegevuse taastamise 34. aastapäeval tunnustas Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm Järvakandis peetud tseremoonial eelmise aasta aktiivsemaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid. Aasta teo teinuid auhinnati kuld- ja üle tuhande tunni panustajaid hõbemündiga. ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja 2023 on Anna-Liisa Kerna Järgmine → Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad'' Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse

17. veebr. 2024

Kaitseliidu tegevuse taastamise 34. aastapäeval tunnustas Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm Järvakandis peetud tseremoonial eelmise aasta aktiivsemaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid. Aasta teo teinuid auhinnati kuld- ja üle tuhande tunni panustajaid hõbemündiga.

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse
KL kuldmünt (foto: Sander Silm)

„Aasta tegu 2023“ tiitli pälvisid naiskodukaitsjad:
Diana Poudel Harju ringkonnast: infovastupidavuse valdkonna käimalükkamine Naiskodukaitses ja kogukonnas
Liina Riismaa Harju ringkonnast: Kaitseliidu evakuatsioonivaldkonna arendamine

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse
Diana Poudel ja Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm (foto: Markus Sein)

Diana Poudel on asunud aktiivselt lükkama infovastupidavuse valdkonda Naiskodukaitses. Eelmisel sügisel korraldas ta pilootprojekti, mille eesmärgiks oli esmalt osalejaid informeerida ning siis ka julgustada neid saadud teadmisi edasi viima. Eelmise aasta lõpuks oli pilootgrupp koolitanud juba enam kui 500 osalejat malevates, külamajades, koolides ja veebikeskkonnas. Diana sukeldus kohe liitumisjärgselt ohutushoiu mooduli instruktorina Naiskodukaitse baasväljaõppesse panustama. Ta on käima lükanud Naiskodukaitse Digiliikuri projekti, kus eksperdid väljastpoolt organisatsiooni käsitlevad erinevaid infovastupidavuse teemasid. Diana töö infovastupidavuse valdkonna arendamisel on suur mõju mitte vaid Naiskodukaitsele ja Kaitseliidule, vaid ka riigile üldisemalt - tema eestvedamisel loodud projekti läbi saavad infovastupidavamaks kogukonnad üle Eesti.

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse
Liina Riismaa ja Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm (foto: Markus Sein)

Liina Riismaa on Harju evakuatsioonirühma ülem ning ühtlasi ka evakuatsioonirühmade, ohutushoiu, organisatsiooniõpetuse ja kriisivaldkonna instruktor. Ta on andnud märkimisväärse panuse evakuatsioonirühmade arendusse, olles üks EvakR baaskursuse õppekava väljatöötajaid ning koolitades rühmaliikmeid üle Eesti. Aasta jooksul on ta osalenud suurematel ja väiksematel evakuatsiooniõppustel nii planeerija, korraldaja kui ka läbiviijana. Ta oli üks kriisikuu väljakutse “Valmis koos sõbraga!” panustajatest ning lisaks kuulub ta töögruppi, milles planeeritakse koostöös Päästeametiga evakuatsioonikohtade kaardistamist ja planeerimist. Tema katkematu panus evakuatsioonivaldkonna arengusse on püsiv ning ta suhtub sellesse ülesandesse väga kirgikult.

Aasta teo nominente saavad esitada kõik Kaitseliidu liikmed. Esitatutest teeb valiku ja esitab kandidaadid Kaitseliidu ülemale kümneliikmeline komisjon, mida juhib Kaitseliidu peastaabi ülem ning kuhu kuuluvad nais- ja noorteorganisatsioonide ja maakaitseringkondade esindajad ning Kaitseliidu veebel.

 

Kaitseliit hakkas aasta tegu välja kuulutama 2021. aastal. Iga auhinnaga pärjatu saab mälestuseks Kaitseliidu logoga kuldmündi, millel on olemas nii reaalne väärtus, kuid mille emotsionaalne ning numismaatiline väärtus on peaaegu hindamatu.

 

Lisaks tunnustati aastapäevaüritusel kõiki neid liikmeid, kes on panustanud organisatsiooni tegevusse enam kui 1000 tundi. Naiskodukaitsjatest said tänatud aktiivse tegevuse eest: Eve Orlovski (Järva ringkond), Gea Liblik, Eili Erg ja Elbe Lumiste (Harju ringkond), Kaja Heinsaar (Rapla ringkond), Airin Laasma, Aire Liik ja Maret Kaljulaid (Pärnumaa ringkond).

FastLion CMS

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023

KL kuldmünt (foto: Sander Silm) „Aasta tegu 2023“ tiitli pälvisid naiskodukaitsjad: Diana Poudel Harju ringkonnast: infovastupidavuse valdkonna käimalükkamine Naiskodukaitses ja kogukonnas Liina Riismaa Harju ringkonnast: Kaitseliidu evakuatsioonivaldkonna arendamine Diana Poudel ja Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm (foto: Markus Sein) Diana Poudel on asunud aktiivselt lükkama infovastupidavuse valdkonda Naiskodukaitses Eelmisel sügisel korraldas ta pilootprojekti, mille eesmärgiks oli esmalt osalejaid informeerida ning siis ka julgustada neid saadud teadmisi edasi viima Kaitseliidu tegevuse taastamise 34. aastapäeval tunnustas Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm Järvakandis peetud tseremoonial eelmise aasta aktiivsemaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid. Aasta teo teinuid auhinnati kuld- ja üle tuhande tunni panustajaid hõbemündiga.

Kaks naiskodukaitsjat pälvisid “2023. aasta tegu” tunnustuse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse