Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad'' Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas "Digiliikur" kohtume iga kuu ühe valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. 18. märtsil toimuva Digiliikuri roolis on Tartu Ülikooli semiootikud ANDREAS VENTSEL ja MARI-LIIS MADISSON, kes räägivad vandenõuteooriate tekkest ja nende rollist ühiskonnast. aasta tegu” tunnustuse Järgmine → Naiskodukaitse keskkogul selgusid uued kesktasandi juhid Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad''

Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad''

7. märtsil 2024

Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas "Digiliikur" kohtume iga kuu ühe valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. 18. märtsil toimuva Digiliikuri roolis on Tartu Ülikooli semiootikud ANDREAS VENTSEL ja MARI-LIIS MADISSON, kes räägivad vandenõuteooriate tekkest ja nende rollist ühiskonnast.

Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad''

Ventsel ja Madisson räägivad lisaks ka sellest, miks kipuvad vandenõuteooriad eriti vilkalt levima suurte kriiside ajal ning kuidas on muutnud internet vandenõuteooriate levikut ja auditooriumi.

 

Andreas ja Mari-Liis on andnud koos Mihhail Lotmaniga välja raamatu “Varjatud märgid ja salaühingud” - esimese eestikeelse vandenõuteooriatele keskenduva monograafia, mille eesmärk on avada konspiratsiooniteooriate kirjut tähendusmaailma ja nende toimimismehhanisme. Raamatu kohta saad lisa uurida siit: https://www.apollo.ee/varjatud-margid-ja-salauhingud.html

 

Veebikohtumise lingi saamiseks REGISTREERI ennast siin: https://forms.gle/KJpHBr2nuL4rHkZTA
(Lingid saadetakse välja hiljemalt 18.03 märtsi lõunal.)

 

NB! Digiliikuri seminarile on oodatud kõik huvilised:
kõik naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, kodutütred, noorkotkad ja esmakordselt ka kõik õpetajad, noorsootöötajad, raamatukoguhoidjad ja teised, kellele teema huvi pakub (ei pea olema Kaitseliidu liige).

 

Ürituse toimumist aitab meeles pidada ka Facebooki üritusel "osalemise" klõps: https://www.facebook.com/events/1091897925566045
Salvestame seminari, kuid üritusel endal osalemise korral on kindlasti mõnusam kaasa mõelda ja oma küsimustele otse esinejalt vastuseid saada.

JÄRELVAATAMINE
1. peatus oli “ChatGPT”, digiliikuri roolis oli andmeteadlane ja tehisintellekti praktik INDREK SEPPO.
2. peatus oli „Küberrünnakud“, digiliikuri roolis oli sel korral Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) küberturvalisuse teaduse ja arenduse koordineerimisosakonna juht LAURI TANKLER, kes rääkis erinevatest küberrünnakutest Ukraina sõjas ning tõi ka näiteid Eestis toimunud juhtumitest.


Kõigi Digiliikuri seminaride JÄRELVAATAMINE on siin lingil.

Järgmised planeeritud Digiliikuri seminarid:
15.04 Küberpettused: Anna-Liisa Kreitsman (PPA), kes tutvustab enamlevinud pettuseid, millega püütakse internetis inimestelt kätte saada nende vara ja andmeid.
20.05 Teema täpsustamisel
 
Taustaks
Virtuaalsete seminaride sarjas Digiliikur kohtume iga kuu ühe valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. Projekti veab Naiskodukaitse Harju ringkonna liige ja Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel.
Digiliikuri korraldamisele aitavad kaasa Balti Infohäirete Sekkekeskuse (BECID) meediapädevuse spetsialistid. Vaata tasuta meediapädevuse materjale nende kodulehel: www.becid.eu  

FastLion CMS

Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri

Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri

Ventsel ja Madisson räägivad lisaks ka sellest, miks kipuvad vandenõuteooriad eriti vilkalt levima suurte kriiside ajal ning kuidas on muutnud internet vandenõuteooriate levikut ja auditooriumi Andreas ja Mari-Liis on andnud koos Mihhail Lotmaniga välja raamatu “Varjatud märgid ja salaühingud” - esimese eestikeelse vandenõuteooriatele keskenduva monograafia, mille eesmärk on avada konspiratsiooniteooriate kirjut tähendusmaailma ja nende toimimismehhanisme Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas "Digiliikur" kohtume iga kuu ühe valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. 18. märtsil toimuva Digiliikuri roolis on Tartu Ülikooli semiootikud ANDREAS VENTSEL ja MARI-LIIS MADISSON, kes räägivad vandenõuteooriate tekkest ja nende rollist ühiskonnast.

Avatud kõigile huvilistele: Digiliikuri veebiseminar ''Vandenõuteooriad''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse