Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid 29. novembril korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse, olgu siis elukutseline või vabatahtlik, on olnud erakordselt suur. Kuldrinnamärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses sai Lea Matusorg ning hõberinnamärgid Aili Ehamaa ja Külli Davel. ← Eelmine Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid Järgmine → Naiskodukaitse Digiliikur: ChatGPT Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid

1. dets. 2023

29. novembril korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse, olgu siis elukutseline või vabatahtlik, on olnud erakordselt suur.
Kuldrinnamärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses sai Lea Matusorg ning hõberinnamärgid Aili Ehamaa ja Külli Davel.

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid
Kaitseministeeriumi tunnustuse saanud (vasakult): Aili Ehamaa, Lea Matusorg, Külli Davel. Foto: Airi Tooming

Lea Matusorg kuulub Naiskodukaitsesse 2008. aastast. Viimased kuus aastat on ta olnud Viru ringkonna vabatahtlik esinaine. Viru ringkond on tema juhtimise all oluliselt arenenud, ühest passiivsemast ja nõrgemast ringkonnast on täna saanud hea organisatsioonikultuuri ning suurepäraste töötulemustega üksus. Lisaks on Lea parameedik ning hinnatud esmaabiinstruktor. Covid-kriisis panustas Lea parameedikuna Rakvere haigla EMOs ning sarnaselt on ta iga ülesande puhul alati eeskujuna esimesena panustamas.

Aili Ehamaa on Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktorina märkimisväärselt panustanud oma ringkonna arendamisse. Lisaks on just temal olnud väga suur roll evakuatsioonivaldkonna arendamises. Ta on üks peamisi koolitajaid Naiskodukaitse Evakuatsioonirühma baaskursusel, tema juhtimisel on toimunud mitmed maakaitseringkonnaülesed õppused, viimati aprillis 2023 õppus "Miljon miksi?". Peale selle on Aili eestvedamisel ja osalusel toimunud kümned kriisivalmiduse koolitused elanikele.

Külli Davel on ametilt pereõde, vabatahtliku naiskodukaitsjana on ta panustanud erakordselt palju tunde, selleks, et oma ametialaseid oskusi meditsiinivaldkonnas kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele edasi anda. Ta on koolitaja esmaabi ning sanitari kursustel ning oli sel aastal esmaabiinstruktori kursuse üks põhikorraldajaid - st ta koolitab uusi koolitajaid. Lisaks andis ta olulise panuse vastava kursusekava valmimisse. 2023. aasta 9 kuu jooksul on ta koolitanud juba 12 täispikal nädalavahetusel. Lisaks on ta aktiivne laskesportlane.

„Iga tänane äramärgitu on jätnud viimase aasta jooksul oma märkimisväärse pintslitõmbe Eesti riigikaitse arengusse. Sügav kummardus ja tänu kõigile selle eest. Nii neile, kes teevad seda elukutselistena, aga ka eriti neile, kes teevad seda omast vabast tahtest ja abistavad ka näiteks Ukrainat ning ukrainlasi teel võidule,“ sõnas tänuüritusel kaitseminister Hanno Pevkur.

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid
Liivi Turk tunnustust kätte saamas. Foto: lpn Mihkel Leis

Lisaks tunnustati tänuüritusel veel mitmeid naiskodukaitsjaid, kelle elukutse on seotud riigikaitsega. Rapla ringkonna naiskodukaitsja Liivi Turk pälvis Kaitseministeeriumi III klassi teeneteristi pikaajalise ja tulemusliku töö eest Kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö arendamisel.

 

Tallinna ringkonna naiskodukaitsja Triin Kravets pälvis Kaitseministeeriumi hõberinnamärgi Kaitseministeeriumi valitsemisala teenistus- ja töösuhete halduse automatiseerimise, kaasajastamise ja ühtlustamise eest.

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid
Maie Vumba tunnustust kätte saamas. Foto: lpn Mihkel Leis

Võrumaa ringkonna naiskodukaitsjat Maie Vumbat tunnustati Kaitseväe Akadeemia parima põhikursuse lõputöö kirjutamise eest.

Oma tegevuse eest Naiskodukaitses on varasemalt kuldrinnamärgi pälvinud Airi Tooming, Elle Vinni, Piret Taim, Helen Allas, Elisa Jakson ja Ave Proos, hõberinnamärgid Sälli Hinrikus, Kaisa Niilo, Monika Ristisaar, Jane Koitlepp, Marit Antik, Laura Jõgisoo, Lana Toomvap, Reelika Rohuste, Eili Erg ja Maris Allik.

FastLion CMS

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid

Kaitseministeeriumi tunnustuse saanud (vasakult): Aili Ehamaa, Lea Matusorg, Külli Davel Foto: Airi Tooming Lea Matusorg kuulub Naiskodukaitsesse 2008 29. novembril korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse, olgu siis elukutseline või vabatahtlik, on olnud erakordselt suur. Kuldrinnamärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses sai Lea Matusorg ning hõberinnamärgid Aili Ehamaa ja Külli Davel.

Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse