Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Siseminister Lauri Läänemets andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele kodanikule, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvisid aumärgi Harju ringkonna liige Eve Tobias ning Järva ringkonna naiskodukaitsja Eve Orlovski. klassile Järgmine → Kaitseministreeriumi tänuüritusel tunnustati mitmeid naiskodukaitsjaid Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid

27. nov. 2023

Siseminister Lauri Läänemets andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele kodanikule, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvisid aumärgi Harju ringkonna liige Eve Tobias ning Järva ringkonna naiskodukaitsja Eve Orlovski.

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid

Suure panuse eest Eesti elanike teadlikkuse tõstmisel elanikkonnakaitse valdkonnas ja Vääna-Jõesuu külaseltsi aktiivse juhtimise eest pälvis kodanikupäeva aumärgi Harju ringkonna naiskodukaitsja Eve Tobias.

 

Eve südamega tehtud vabatahtliku töö tulemusel on saanud kriisiteadlikumaks mitutuhat Eesti elanikku. Tema eestvedamisel on Harju ringkonna naiskodukaitsjad aastaid osalenud erinevatel üritustel, kus on elanikele tutvustatud “Ole valmis!” kriisiäppi ning jagatud teadmisi kriisiks valmisolekust ja kriisivarudest. Lisaks on Eve sama teemat tutvustanud ka noortele, seda nii riigikaitselaagrites kui ka kooli külalistundides. Selle aasta septembris oli ta üks Naiskodukaitse korraldatud kriisimängu “Valmis koos sõbraga!” korraldajatest, andes oma panuse mitmesaja inimese kriisivalmiduse tõstmisesse. Aktiivse tegutsemise kõrval Naiskodukaitses jagub Evel jaksu ka Vääna-Jõesuu külaseltsi aktiivseks juhtimiseks.

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid
Eve Tobias ja siseminister Lauri Läänemets (foto: Marek Metslaid)

Pikaajalise tegevuse ja noorte mitmekesise kaasamise eest Kaitseliidus ja Naiskodukaitses pälvis kodanikupäeva aumärgi Järva ringkonna naiskodukaitsja Eve Orlovski. Eve pärjati tänavu ka Kaitseliidu Järva maleva noorkortkaste noortejuhi tiitliga.

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid
Eve Orlovski ja siseminister Lauri Läänemets (foto: Marek Metslaid)

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul näitavad tänavused kodanikupäeva aumärgi saajad kodanikuühiskonda selle mitmekesisuses. „Aumärkidega tunnustame kohaliku elu edendajaid ning neid, kes aitavad inimesi, edendavad elanikkonnakaitset või panustavad oma kodukoha turvatundesse. Võtmesõnaks on empaatia, soov leida eneseteostust läbi teiste heaolu aitamise. Need inimesed on oma empaatiaga eeskujuks meie ühiskonnale, eriti tänastel keerulistel aegadel, sest muude murede kõrvalt võtavad nad aega, et end pühendada vabast tahtest teiste abistamisele. See teebki neist suure algustähega Kodanikud; mitte pelgalt elanikud,“ ütles minister.

 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul annab kodanikupäev võimaluse tunnustada inimesi, kes kodanikuühiskonda oma suure panuse annavad. „Tehtud töö märkamine ja selle esiletoomine aitab meil ühtlasi motiveerida ka tuhandeid teisi meie ühiskonna eestvedajaid, sest selliseid algatusi ja inimesi meie riik märkab ja seab eeskujuks,“ lisas Läänemets.

Siseministeerium annab kodanikupäeva aumärke välja alates 1998. aastast. Tänavu esitati aumärgi komisjonile 27 ettepanekut aumärgi andmiseks.

 

Varem on kodanikupäeva aumärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses saanud järgmised naised:

2022 - Nele Pernits

2020 - Bärbel Salumäe

2018 - Taive Saar

2017 - Anneli Mikiver
2016 - Kirsika Ilmjärv
2002 - Dagmar Mattiisen
2001 - Rita Loel

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja

Suure panuse eest Eesti elanike teadlikkuse tõstmisel elanikkonnakaitse valdkonnas ja Vääna-Jõesuu külaseltsi aktiivse juhtimise eest pälvis kodanikupäeva aumärgi Harju ringkonna naiskodukaitsja Eve Tobias Eve südamega tehtud vabatahtliku töö tulemusel on saanud kriisiteadlikumaks mitutuhat Eesti elanikku Siseminister Lauri Läänemets andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele kodanikule, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvisid aumärgi Harju ringkonna liige Eve Tobias ning Järva ringkonna naiskodukaitsja Eve Orlovski.

Naiskodukaitsjad Eve Tobias ja Eve Orlovski pälvisid kodanikupäeva aumärgid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse