Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kairi Nõukas, Harju ringkond Kairi Nõukas, Harju ringkond Kairi on Naiskodukaitse keskjuhatuse liige ning kuulub ka avalike suhete ja formeerimisgruppidesse. Kairile meeldivad rohkem militaarsed tegevused: käia metsas ja lasta relvast, ka rividrill, kuid sõjaaja ametikohta ta veel ei sihi. ” ← Eelmine Ave Rallmann, Pärnumaa ringkond Järgmine → Ave Paavo, Alutaguse ringkond Kairi Nõukas, Harju ringkond

Kairi Nõukas, Harju ringkond

Kairi on Naiskodukaitse keskjuhatuse liige ning kuulub ka avalike suhete ja formeerimisgruppidesse. Kairile meeldivad rohkem militaarsed tegevused: käia metsas ja lasta relvast, ka rividrill, kuid sõjaaja ametikohta ta veel ei sihi.

Kairi Nõukas, Harju ringkond
Kairi Anname Au! kampaaniaga Riigikogus Foto: Marit Antik

Kairi Nõukas liitus Naiskodukaitsega 2012. aastal, kui võttis ise ühendust Harju ringkonna instruktoriga. Kairile meeldib õppida uusi asju ja ennast arendada, teha asju nö. väljaspool kasti. 

Kairi on Naiskodukaitse keskjuhatuse liige ning kuulub ka avalike suhete ja formeerimisgruppidesse. Kairile meeldivad rohkem militaarsed  tegevused: käia metsas ja lasta relvast, ka rividrill, kuid sõjaaja  ametikohta ta veel ei sihi.

Kairi abikaasa Lauri on samuti kaitseliitlane. Kairi leiab, et kõik naiskodukaitsjad peaksid oskama relva käsitseda, et vajadusel kaitsta koduküla: „Tagalana  peaksime olema võimelised kõik välja tulema, kui selline kutse peaks  tulema”.

 

Siiani meenutab Kairi muigega relvaõppust, kus ta oma väikese  kasvu ja relva pikkuse tõttu toonase Harju malevapealiku Gunnar Havi  tähelepanu pälvis ning ka eraldi juhendamist sai, kuidas temasugusel oleks  parem relva käsitseda.

Kairiga vesteldes ei oskaks ealeski  arvata, et ta väljakutseks on olnud inimeste ees esinemine. Kairi  kinnitab, et mida rohkem praktikat, seda parem: „Suhtumise, et mul on  hirm ja ei saa niikuinii hakkama, asemel pane ennast lihtsalt proovile. Ja Naiskodukaitse neid võimalusi ka pakub, kasvõi infotunni läbiviimine  uutele liikmetele.”

Kairi ütleb, et Naiskodukaitsesse tasub astuda  eelkõige enda pärast: „Kõik, mida siin õpid, õpid enda jaoks, iseendaga  erinevates olukordades hakkamasaamiseks. Hiljem saad õpitut tagasi anda, näiteks instruktorina teisi õpetades. Kõige tähtsam on see, et ise saad teadlikumaks ja oskad oma peret erinevates ohuolukordades kaitsta.”

FastLion CMS

Kairi Nõukas, Harju ringkond

Kairi Nõukas, Harju ringkond

Kairi Anname Au! kampaaniaga Riigikogus Foto: Marit Antik Kairi Nõukas liitus Naiskodukaitsega 2012 aastal, kui võttis ise ühendust Harju ringkonna instruktoriga Kairi on Naiskodukaitse keskjuhatuse liige ning kuulub ka avalike suhete ja formeerimisgruppidesse. Kairile meeldivad rohkem militaarsed tegevused: käia metsas ja lasta relvast, ka rividrill, kuid sõjaaja ametikohta ta veel ei sihi.

Kairi Nõukas, Harju ringkond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse