Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares Eesti Vabariigi 99 aastapäeva Päev, mil lipuehteis olid linnad ning külad, suuremad ja vähemad, kaugemad ja lähemad, tähistati pidupäeva ka Saaremaa Sõjavara muuseumis. Eesti Vabariigi 99. aktusele olid tulnud Pöide malevkonna kaitseliitlased, Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad, kodutütred Orissaare ja Tornimäe rühmast, samuti Tornimäe noorkotkad ning külalised. aastapäeva õppepäevaga Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares

Raili Nõgu, Saaremaa rk 4. märtsil 2017

Päev, mil lipuehteis olid linnad ning külad, suuremad ja vähemad, kaugemad ja lähemad, tähistati pidupäeva ka Saaremaa Sõjavara muuseumis. Eesti Vabariigi 99. aktusele olid tulnud Pöide malevkonna kaitseliitlased, Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad, kodutütred Orissaare ja Tornimäe rühmast, samuti Tornimäe noorkotkad ning külalised.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares
Gärolyn andis pidulikul aktusel Naiskodukaitse tõotuse. Pilt: Kalmer Saar

Tervituskõne pidasid Pöide malevkonna pealik lipnik Raivo Kabur ning Orissaare jaoskonna esinaine Anneli Pitk. Kohalviibijaid tervitas Tornimäe Noorte Kotkaste juht Sven Ernesaks, Orissaare kodutütarde rühm sai juurde uue liikme, juhendaja Maidi Tilk võttis vastu kodutütre tõotuse. Naiskodukaitse tõotuse andis Gärolyn Saar, kes möödunud aastaga oli jõudnud koguda juba märkimisväärse osalustundide arvu.

Aktusel on alati olnud olulisel kohal tänamine. Nõnda ka seekord. Suure šokolaadi said mitmed Orissaare jaoskonna naised ning jaoskonna tegevust toetanud sõbrad ja abilised. Tulid ka kõrgemad tunnustused. Nooremleitnant on nüüdsest Jüri Linde, nooremveebel Martti Kink, seersant Mait Hiiuväin ja Meelis Linde. Saaremaa maleva rinnamärgi pälvisid Tarmo Preiler, Alo Oll, Aleksander Palomets ja Ago Põldoja. KL Saaremaa maleva tänukirja eeskujuliku teenistuse eest said Argo Miller, Raul Kabur, Kaja Luik ja Toomas Aljas. Tänukirja maleva eduka esindamise eest Utria dessandil said toetusmeeskonna liikmed Toomas Oll, Kustas Ansper ja Argo Miller ning võistkonna liikmed Jüri Linde ja Meelis Linde. Tänukirja ja meene maleva eduka esindamise eest KL MV murdmaasuusatamises sai Jako Haikara. Tänukirja maleva tegevuse aktiivse toetamise eest väljaõppeüritustel reaalmeditsiini tagamisel sai Gertrud Ardel.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares
Orissaare jaoskonna märgi õnnelik omanik Ülle. Pilt: Kalmer Saar
Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares
Orissaare jaoskonna tegusaim naiskodukaitsja Kairi. Pilt: Kalmer Saar

 

 

Orissaare jaoskonna sõbramärgi omanikuks sai Lembit Kirs ning jaoskonna märki saab nüüd uhkusega kanda Ülle Sülla. Jaoskonna tegusamaks naiskodukaitsjaks krooniti jaoskonda spordis esindanud ning jaoksonna töös aktiivselt osalenud Kairi Troska.

 

Aktuse vahepalana kõlasid Orissaare kodutütarde kandlelood ja luuletused. Rikkalikult kaetud pidulaua taga sai veel pikalt vestelda, muljetada ning tulevikuplaane teha.

 

FastLion CMS

Eesti Vabariigi 99 aastapäeva

Eesti Vabariigi 99 aastapäeva

Gärolyn andis pidulikul aktusel Naiskodukaitse tõotuse Pilt: Kalmer Saar Tervituskõne pidasid Pöide malevkonna pealik lipnik Raivo Kabur ning Orissaare jaoskonna esinaine Anneli Pitk Päev, mil lipuehteis olid linnad ning külad, suuremad ja vähemad, kaugemad ja lähemad, tähistati pidupäeva ka Saaremaa Sõjavara muuseumis. Eesti Vabariigi 99. aktusele olid tulnud Pöide malevkonna kaitseliitlased, Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad, kodutütred Orissaare ja Tornimäe rühmast, samuti Tornimäe noorkotkad ning külalised.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus Orissaares

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse