Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt EV100: jupike kangast ka Naiskodukaitse üks peamistest väärtustest on muude asjade hulgas ka pärimuse hoidmine. Tallinna ringkonna naised käisid end kultuurigrupi eestvedamisel 23. aprillil Eesti Vabaõhumuuseumis ajalukku kudumas - tegemist on Eesti Vabariigi 100. aasta juubeliks valmiva kingiga. Foto: Inge Laht Foto: Inge Laht Ajalugu Kultuur Käsitöö ← Eelmine Telgitagused kangelased Järgmine → Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid! EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt

EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt

Inge Laht 1. mail 2017

Naiskodukaitse üks peamistest väärtustest on muude asjade hulgas ka pärimuse hoidmine. Tallinna ringkonna naised käisid end kultuurigrupi eestvedamisel 23. aprillil Eesti Vabaõhumuuseumis ajalukku kudumas - tegemist on Eesti Vabariigi 100. aasta juubeliks valmiva kingiga.

Igal soovijal oli võimalus kangastelgedel kududa oma osa sajameetrisest vaibast ja sellega end ajalukku jäädvustada, sest kõigi vaibakudujate nimed kirjutatakse vastavasse raamatusse. Tallinna ringkonna poolt on seal üles tähendatud 11 naist, kes kudusid Kolga-Jaani triibumustrit.

EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt
Foto: Inge Laht

Kudumisel oli suureks abiks juhendaja, kes ütles, millal tuli tallalaudu alla sõtkuda. Tänutäheks sai juhendaja ühe šokolaadi ja rinda „Anname au!“ kampaania sinilille. Ta oli ääretult üllatunud ja tänulik.

Pärast kudumist tegime muuseumis pika jalutuskäigu. Hästi tore ja lahke oli Lau külapoe müüjanna, kes lubas meil piiluda ka tagakambritesse, kus vanasti elati. Tegime mõned sisseostud, mille käigus ka tublisti nalja sai. Uues setu talus mängis pillimees toredaid lugusid ja saime ka pannkooke maitsta. Peipsivene maja õuel olid vastas kitsed ning lahke perenaine pakkus kitsepiima. Jalutades möödus aeg kiiresti.

EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt
Foto: Inge Laht
EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt
Foto: Inge Laht

FastLion CMS

EV100: jupike kangast ka

EV100: jupike kangast ka

Igal soovijal oli võimalus kangastelgedel kududa oma osa sajameetrisest vaibast ja sellega end ajalukku jäädvustada, sest kõigi vaibakudujate nimed kirjutatakse vastavasse raamatusse Tallinna ringkonna poolt on seal üles tähendatud 11 naist, kes kudusid Kolga-Jaani triibumustrit Naiskodukaitse üks peamistest väärtustest on muude asjade hulgas ka pärimuse hoidmine. Tallinna ringkonna naised käisid end kultuurigrupi eestvedamisel 23. aprillil Eesti Vabaõhumuuseumis ajalukku kudumas - tegemist on Eesti Vabariigi 100. aasta juubeliks valmiva kingiga.

EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse