Päev algas 6.50, kui rivistusime Lihula mõisa ees, et saada esimesed juhised. Pidime kohe sõitma Unimogiga Nehatu karjääri, kus toimusid esimesed tegevused. Saime selgeks käemärgid, liikumisviisid, ohutu relva käsitlemise, laskeasendid ja ülevaate vajalikust varustusest õppustel. Lõunasöögi valmistasime sel päeval ise katelokis.
Seejärel tuli sõita tagasi Lihula mõisa, et jätkata klassiruumis teooriatundidega. Enne aga panime üles jaotelgid, mis käis meil üsna kiiresti! Õhtul ootas meid kaks teooriatundi – topograafia- ja sideõpe. Topograafia tunnis saime teada, kuidas koordinaate määrata ja kompassi kasutada. Sideõppes tutvusime sidepidamisvahenditega ning saime teada, kuidas tuleb infot jagada. Hilisõhtu saabus kiiresti – tegime telgiahjudele tule alla, et telgis oleks soojem ja läksime magama. Pühapäeval oli taas varahommikul äratus. 8.00 pidime oleme Unimogi kastis ja sõitma lasketiiru. Seal saime proovile panna oma laskmisoskused AK4-st ning kordasime eelmisel päeval õpitud sidepidamisvahendeid. Seejärel läksid kolm gruppi eri aegadel orienteeruma. Esmalt tuli määrata enda asukoht ja seejärel leida järgmine punkt etteantud koordinaatide abil. Nii läbisime ilusal sügisesel pühapäeval 7 kilomeetrit kasutades uusi oskusi ja teadmisi. Viimaseks tunniks oli relvaõpe, kus õppisime relva lahti võtma, seda puhastama ja kokku panema. Kaks sisutihedat päeva sai lõpule tunnistuste jagamisega.
Ise tunnen, et sai taas enda mugavustsoonist välja astuda ning sain palju uusi kogemusi ja teadmisi. Nende kahe päeva jooksul sain kogeda ja tundma õppida vaid väga väikest osa, mida sõdurid teevad - müts maha nende ees!
Täname Lihula üksikkompanii kaitseliitlasi ja instruktoreid: Marge, Meelis, Reimo ja Andres! | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale