Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
7 põhjust, miks liituda Naiskodukaitsega 7 põhjust, miks liituda Mida Naiskodukaitsesse kuulumine annab ning millega tegeleda saab? Loe siit ja võta meiega ühendust. Tekkis huvi? Kirjuta meile, Naiskodukaitse ootab SIND! Kontaktid leiad siit või võid meile kirjutada ka Facebooki kaudu: ← Eelmine Kuidas astuda liikmeks? 7 põhjust, miks liituda Naiskodukaitsega

7 põhjust, miks liituda Naiskodukaitsega

Mida Naiskodukaitsesse kuulumine annab ning millega tegeleda saab? Loe siit ja võta meiega ühendust.

7 põhjust, miks liituda Naiskodukaitsega
foto Sigrid Laurikainen

1. Naiskodukaitsjana saad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes maakaitseüksustesse erinevatel sõjalistel ametikohtadel nagu nt pioneerid, tankitõrjurid, miinipildurid, võitlusgrupi liikmed jne. Kui ajateenistuse läbimiseks on vanusele ülempiir, siis Naiskodukaitses on sõjalist väljaõpet võimalik saada ka vanematel kui 28-aastastel.

2. Naiskodukaitses on hea võimalus kriisi ajal ise käed külge panna ja olla meie inimestele abiks. Looduskatastroofi või pikemaajalise kriisiga (nt pikem elektrikatkestus tormi järel) toimetulemiseks võivad inimesed vajada evakueerimist. Evakuatsioonikohtade avamine ja töös hoidmine on riigi poolt antud ülesanne, mida just evakuatsioonirühma kuuluvad naiskodukaitsjad täidavad.

3. Vabatahtliku naiskodukaitsjana saad anda oma panuse turvalisema Eesti jaoks. Naiskodukaitsjad olid ühed esimesed vabatahtlikud, kes tulid koroonakriisi alguses appi viiruse levikule piiri panema. Naised on osalenud erinevates tegevustes toetamaks Politsei- ja Piirivalveametit, Terviseametit, Häirekeskust, erinevaid haiglaid, vaktsineerimiskeskusi ja kohalikke omavalitsusi ning pannud õla alla ka sõjapõgenike vastuvõtmisel.

4. Naiskodukaitsest saad väga head teadmised ja oskused, kuidas nii tava- kui kriisiolukorras ise hakkama saada, märgata abivajajat ning anda abi ka teistele.

5. Võimalus end proovile panna, olgu selleks eneseületuseks siis tankitõrjuriks saamine, saalitäie rahva ees kõne pidamine, suurürituse korraldamine, ise õpetaja rolli asumine, 500 inimese toitlustamine või mitu ööpäeva järjest militaarsportlikul võistlusel relvaga metsas müttamine.

6. Naiskodukaitsjana saad olla tuleviku kujundaja, olles noortejuht Kodutütarde või Noorte Kotkaste organisatsioonides või osaleda ka riigikaitseõpetuse laagrite läbiviimises.

7. Sinu isiklik suhtlus- ja tugivõrgustik üle Eesti - liitud Eesti suurima naisorganisatsiooniga, kus on enam kui 3800 väga põneva tausta ja elukogemusega liiget, kellega on huvitav koos tegutseda ja õppida. Saad inspiratsiooni ja toetust samade väärtustega kaaslastelt, keda kõiki ühendab üks – tahe vabatahtlikult panustada riigikaitsesse.

Tekkis huvi?

Kirjuta meile, Naiskodukaitse ootab SIND!

 

Kontaktid leiad siit või võid meile kirjutada ka Facebooki kaudu:

FastLion CMS

7 põhjust, miks liituda

7 põhjust, miks liituda

foto Sigrid Laurikainen 1 Naiskodukaitsjana saad osaleda sõjalises riigikaitses , kuuludes maakaitseüksustesse erinevatel sõjalistel ametikohtadel nagu nt pioneerid, tankitõrjurid, miinipildurid, võitlusgrupi liikmed jne Mida Naiskodukaitsesse kuulumine annab ning millega tegeleda saab? Loe siit ja võta meiega ühendust.

7 põhjust, miks liituda Naiskodukaitsega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse