Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja 7 mentorite kursus, 7 Kerge vihmasabina saatel asusime laupäeva varahommikul Rakvere poole teele, kus meid ootasid juba Viru ringkonna Naiskodukaitse tublid naised. 16. -17. novembril toimus Viru maleva majas 7. mentorikursus, mida viisid läbi Marilin Prants ja Veronika Isberg. 2019 Mentorlus ← Eelmine Alice ja Julius – 125 Järgmine → Naiskodukaitsjad Elisa Jakson, Helen Allas ja Ave Proos said kaitseministrilt kuldrinnamärgid 7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja

7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja

Kerge vihmasabina saatel asusime laupäeva varahommikul Rakvere poole teele, kus meid ootasid juba Viru ringkonna Naiskodukaitse tublid naised.16.-17. novembril toimus Viru maleva majas 7. mentorikursus, mida viisid läbi Marilin Prants ja Veronika Isberg.

7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja
Foto: Veronika Laakso
Malevas ootas meid ees koduselt soe ja südamlik vastuvõtt. Ajalooline, soojalt kollane maja, lisas omaltpoolt salapärast võlu juurde. Tundsime ennast oodatuna ja see tõotas algavaks koolituseks ainult head :)
 
Maitsva hommikusöögi järel siirdusime koolitusruumi ning oli aeg paotada mentorimaailma põnevat ust. Süüvisime teemadesse lähemalt ja peale teooriat saime kohe ka õpitu ise ära proovida. Saime katsetada praktiliselt, kuidas mentorlussuhet alustada ja läbi viia, kuidas seada mõlemapoolseid eesmärke ning millised oleksid vaheetapid. Lisaks saime harjutada, kuidas lahendada võimalikke ettetulevaid probleeme ja kuidas anda tagasisidet või millisel juhul peaks tagasisidet mitte andma. Mulle meeldis, et erinevaid situatsioone ja harjutusi läbides ning kaaslastega mõtteid vahetades jõudsime päris paljude oluliste teemadeni.  Lisaks vaatasime ka sügavamalt endale otsa ning astusime sammukese lähemale avastamaks, mida toredat meis endis veel peidus on...
 
Koolitusruumis oli sisse seatud väepunkt, kust sai läbi erinevate toredate mõtteterade, endale vahepeal väge ja inspiratsiooni ammutada. Sealt sain mõtte, millega täielikult nõustun "Proovides, julgedes, eksides, tõustes. Sedasi sünnib jõud." 
 
Õhtu viimastel tundidel jäi meil veel aega linnaga tutvumiseks. Igaüks leidis enda jaoks midagi. Mina leidsin endale toreda kaaslase, kellega linna arhitektuuri ja muid vaatamisväärsusi uudistada.
 
Kui värske õhk oli oma meeldiva värskenduse pakkunud, saime hiljem malevas omavahel suheldes veel mõtteid vahetada ning omavahel paremini tuttavaks saada. Toredaid inimesi on alati rõõm kohata :) 
 
Pühapäeval koolitus jätkus, kuni oli aeg tagasi kodu poole suunduda. Natuke jäi kripeldama, et oleks tahtnud veel jätkata - ammutada veel uusi teadmisi ja nautida head seltskonda. Jään ootama meie uusi kohtumisi.
 
Lõpetuseks pean veel mainima, et tänu sellele kursusele, tean ma muuhulgas ka seda, miks ma oleksin hea kosmonaut. Aitäh! Maailmas on veel palju eesmärke, mida avastada ja püüda :)
 
7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja
Foto: Veronika Laakso

Mõtteid teistelt kursusel osalenutelt:

Lea:

Mentorikursus kulges suurepärases õhkkonnas. Kuigi kohale oli tulnud vaid seitse õhinapõhist õppurit, siis seda rohkem jagus aega keskusteludeks ja kogenud juhendajate käe all harjutuste sooritusteks. Olles ise pikaajaline Naiskodukaitse liige, oli põnev kuulata alles hiljuti liitunud liikmete arvamusi ja ettepanekuid. Usun, et see kursus aitab tegutsemist alustaval mentoril hoida motivatsiooni ja tegutsemistahet nii menteede kui ka organisatsiooni arenguks üldiselt.

 

Kristiina:

Hea oli koos olla nii toetavate ja mitmekülgsete naistega. Vive head ja innustavad sõnad viimasest harjutusest on mul mõtetes ja annavad jõudu mu ideele aasta-paari pärast mentoriks hakata. Sain selle nädalavahetuse jooksul usu ja toetuse, et minus on rohkemat, kui ma vahest ise näen või arvan. 

Nii mõnegi hea mõtte, idee või tööriista võtan kasutusele oma igapäevaelus. See 20x ja rutiin või harjumus - kuldaväärt. Ja kriisi viie staadiumi üle arutasime täna tööl oma toanaabriga. Saime mõlemad noogutada, et jah tööl täiesti teemad meie jaoks.

 

Eha:

Mida rohkem õpime, seda rohkem saame teada, kui vähe me tegelikult teame ja ennast usaldame - SEEGA kunagi pole hilja õppida! Mis põhiline - oleme kõik oodatud ka sinna, kuhu ei oskagi esmapilgul suunda seada!

 

Aili:

Minu arvates väga vajalik kursus. Soovitan kõigile, kes soovivad ennast arendada, eesmärgipäraselt tegutseda ning õppida "roose nuusutama"(olema hetkes ja seda nautima). Kursuse ülesehitus oli väga põnev, arendav ja iseendasse vaatav. Sain kinnitust, et minus on seda ainest, et sellel teel jätkata. Väga meeldis endale eesmärke seada ning mõelda, kuidas ma saaksin ennast paremini ajas juhtida.

Kirsiks tordil olid kursuslased ning vahvad instruktorid Marilin ja Veronika. Olen tänulik, et sain sellel kursusel osaleda ja ennast selles valdkonnas täiendada. Olen tänulik uute tutvuste eest.

Liigun vaikselt oma "eesmärgi pükste" suunas :)

Kokkuvõtvalt mentorlusest.
Mis on mentorlus? Õppimise ja arenemise partnerlussuhe kahe inimese vahel, kellest ühel on kogemus ja teisel on soov õppida.
 
Kellele on vaja mentorit? Mentorit võib kasutada igas etapis, nii värske kui pikaajaline tegevliige.
 
Miks on vaja mentorit? Naiskodukaitsesse sisseelamiseks, toe ja lisainformatsiooni saamiseks, eesmärkide seadmiseks ja aitamaks leida endale sobivaid tegevusi.
 
Kust leida mentorit? Räägi oma ringkonna instruktoriga või jaoskonna esinaisega, kes oskab sobiliku mentorini juhendada.
 
 
Veronika Laakso 23. nov. 2019

FastLion CMS

7 mentorite kursus, 7

7 mentorite kursus, 7

Foto: Veronika Laakso Malevas ootas meid ees koduselt soe ja südamlik vastuvõtt Ajalooline, soojalt kollane maja, lisas omaltpoolt salapärast võlu juurde Kerge vihmasabina saatel asusime laupäeva varahommikul Rakvere poole teele, kus meid ootasid juba Viru ringkonna Naiskodukaitse tublid naised.16.-17. novembril toimus Viru maleva majas 7. mentorikursus, mida viisid läbi Marilin Prants ja Veronika Isberg.

7. mentorite kursus, 7 naist ja hubane kollane maja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse