Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15.10.2022 Vastseliinas. Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15. 10. 2022 toimus Vastseliinas meditsiinigrupi täiendkoolitus diabeedi ja lamava patsiendi hoolduse teemal. Pildistas Marina Kõva ← Eelmine September Võrumaa ringkonnas Järgmine → Oktoober Võrumaa ringkonnas Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15. 10. 2022 Vastseliinas.

Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15.10.2022 Vastseliinas.

Marina Kõva 21. okt. 2022

15.10.2022 toimus Vastseliinas meditsiinigrupi täiendkoolitus diabeedi ja lamava patsiendi hoolduse teemal.

Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15.10.2022 Vastseliinas.
Pildil Annika. Pildistas Egel Alla
Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15.10.2022 Vastseliinas.
Hooldustoimingud. Pildistas Marina Kõva
15.10.2022 toimus Vastseliinas meditsiinigrupi täiendkoolitus diabeedi ja lamava patsiendi hoolduse teemal. Osalejate jaoks algas õppepäev kell 10.00 ja lõppes kell 13.45. Õppepäev oli jagatud kaheks osaks. Esimene koolituse osa toimus Rõuge-Vastseliina üksikkompanii ruumides, kus Annika Sing rääkis meile diabeedist ja selle raske haiguse ohtudest. Kõneleti ka abi andmise võimalustest ning märkamise vajadusest. Eraldi rõhutati seda, et kui diabeedi diagnoosiga inimene ei tunne end hästi, siis tuleb teda jälgida ja teda ei tohi üksi jätta. Väga oluline on kasvatada inimeste teadlikkust sellest kavalast haigusest, kuna siis on võimalik anda kvaliteetset abi. Saime näha erinevaid veresuhkru mõõtmise digi- ja nutivahendeid, mis Annikal kaasas olid. Annika Sing on meditsiiniõe haridusega ning ta on Võrumaa ringkonna Vastseliina jaoskonna uus liige, kes lahkesti oli nõus meiega oma teadmisi jagama. Selle õppepäeva abil saame tulevikus oma ringkonna esmaabi baasväljaõppel parandada diabeeti käsitlevate praktiliste ülesannete ülesehitust.
Teine koolituse osa toimus Vastseliina hooldekodus, kus Andres Nahkur meid lahkesti vastu võttis. Ta rääkis lamava patsiendi hooldusest ning tutvustas lamatiste ja haavade sidumiskäru. Osalejad olid väga motiveeritud praktilisi ülesandeid läbi tegema, et reaalselt tunda selle töö keerukust. Hooldustöö on omaette teadus, mis viimasel ajal muutub järjest tähtsamaks. Ka meie enda kodudes on kas suhkruhaigeid või eakaid inimesi, kes hoolt vajavad. Taoliste koolituste abil saame suurendada oma liikmete teadmisi hooldustöö valdkonnast. Selle õppepäeva raames saime esialgu küll ainult ülevaate abivahenditest ja lihtsamatest võtetest, mida on võimalik kasutada ka kodustes tingimustes. Arvan, et sellest koolitusest sai alguse ka hea koostöö Vastseliina hooldekoduga.
Kokkuvõtteks soovin tänada liikmeid, kes praegusel keerulisel ajal leidsid aega kohale tulla. Tingimata soovin tänada inimesi, kes andsid õppepäeva korraldamisel oma panuse: Tiiu Silm, kes organiseeris koolituse Vastseliina hooldekodus; Annika Sing, kes pidas meile sisuka loengu diabeedist; Anu Jõgeva, kes võimaldas koolitust läbi viia Rõuge-Vastseliina üksikkompanii ruumides. Eraldi tänu meie jaoskonna esinaisele Egel Allale, kes sellel päeval oli meist ilmselt kõige varajasem, kuna kostitas meid koolitusel omatehtud kringlitega. Kindlasti tänan ka Andres Nahkurit, kes teeb oma tööd südamega.
Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15.10.2022 Vastseliinas.
Pildil Tiiu ja Liivi. Pildistas Marina Kõva

FastLion CMS

Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe

Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe

Pildil Annika Pildistas Egel Alla Hooldustoimingud 15.10.2022 toimus Vastseliinas meditsiinigrupi täiendkoolitus diabeedi ja lamava patsiendi hoolduse teemal.

Võrumaa ringkonna meditsiinigrupi täiendõpe 15. 10. 2022 Vastseliinas.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse