Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks! Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna 95. juubeliks ilmus kogumik „NKK Saaremaa ringkonna liikmeskond 1925–1940”. Koostaja Ellen Kask on eessõnas öelnud, et on püüdnud välja selgitada nende naiste nimed, tänu kellele Naiskodukaitse Saaremaal üldse loodi – „et põlistada nende tublide eesti naiste mälestust. ” " Järgmine → Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Aire Kurs Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!

Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!

Eve Tuisk, Saaremaa rk 12. nov. 2020

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna 95. juubeliks ilmus kogumik „NKK Saaremaa ringkonna liikmeskond 1925–1940”. Koostaja Ellen Kask on eessõnas öelnud, et on püüdnud välja selgitada nende naiste nimed, tänu kellele Naiskodukaitse Saaremaal üldse loodi – „et põlistada nende tublide eesti naiste mälestust.”

Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!
Väljavõte kogumikust

Kogumikust saab näiteks teada, et Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnas tegutsesid enne 1940. aastat 19 jaoskonda: Kihelkonna, Kuressaare, Kärla, Laimjala, Leisi, Loona (alates 1939. a Kaarma jsk), Lümanda, Maasi, Muhu, Mustjala, Pidula, Pihtla, Pärsama, Randvere, Salme, Torgu, Uuemõisa, Vaivere ja Valjala.

 

Veel saab lugeda, et aastatel 1925–1940 kuulus Saaremaa ringkonda teadaolevalt kokku ligi 1750 naist. Aga võib juhtuda, et see arv on isegi mitmesaja inimese võrra suurem. Kuidas? Seda saad juba ise täpsemalt lugeda kogumikust, mis on leitav siit!

 

Koostaja sõnul on oluline rõhutada, et värskelt ilmunud kogumikku pole kantud mitte ühegi inimese nime, kelle liikmelisus pole kindlat tõendamist leidnud kirjalike andmete alusel, ning lisab, et väljaandes esitatud nimekirjad ei ole täielikud – paljude tolleaegsete naiskodukaitsjate kohta puuduvad senini andmed kas täielikult või osaliselt.

 

Seega lisab kogumiku koostaja soovituse teose lugemiseks: „Väljaandes leiduvate arvuliste suuruste ette lisage mõttes sõnapaar seni teadaolevalt, kuna edasise uurimise käigus arvud suurenevad. Ajaloo uurimine kestab ja loodame nimetatud puudused kunagi kõrvaldada. Seda kindlasti ka tähelepanelike lugejate heatahtlikul kaasabil.”

 

Sügav tänukummardus Sulle, Ellen, põhjaliku uurimise ja kirjutamise eest! See on väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!

 

FastLion CMS

Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna

Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna

Väljavõte kogumikust Kogumikust saab näiteks teada, et Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnas tegutsesid enne 1940 aastat 19 jaoskonda: Kihelkonna, Kuressaare, Kärla, Laimjala, Leisi, Loona (alates 1939 Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna 95. juubeliks ilmus kogumik „NKK Saaremaa ringkonna liikmeskond 1925–1940”. Koostaja Ellen Kask on eessõnas öelnud, et on püüdnud välja selgitada nende naiste nimed, tänu kellele Naiskodukaitse Saaremaal üldse loodi – „et põlistada nende tublide eesti naiste mälestust.”

Väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse