Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Uued teadmised mentorite seminarilt Uued teadmised mentorite seminarilt Laupäeva, 21. märtsi hommikul kogunes Viljandisse 17 Naiskodukaitse mentorit – kes vähem, kes rohkem tegutsenud, et kogemuste vahetamise kaudu saada selgust mentorluse rollist organisatsiooni arengus. ← Eelmine Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama Järgmine → Taas saab sinilillega veterane tunnustada Uued teadmised mentorite seminarilt

Uued teadmised mentorite seminarilt

Ene Sügav, Sakala ringkonas tegutsev mentor, 27. märtsil 2015

Laupäeva, 21. märtsi hommikul kogunes Viljandisse 17 Naiskodukaitse mentorit – kes vähem, kes rohkem tegutsenud, et kogemuste vahetamise kaudu saada selgust mentorluse rollist organisatsiooni arengus.

Uued teadmised mentorite seminarilt
Mentorite seminar on hea koht kogemuste vahetamiseks. Foto: Ene Sügav

Mentorlusprogrammi koordinaatoritel Riina Kütil ja Marilin Prantsil on koolitustel alati midagi huvitavat plaanis – nii ka seekord.

 

Esimese ülesandena tegime Riina eestvedamisel nn kõvaketta puhastuse. Selles meenutasime, mida olulist on kellelgi hetkel elus tegemata ja kirja tuli panna ka kõik, mis on seoses mentorlusega tegemata. Ja tõesti – kirjapanek aitab mõtteid korrastada!

 

Järgmine ülesanne oli vähese ajaga võimalikult paljudega tuttavaks saamine. Siin ilmnes korrapära, kus kõigepealt tutvutakse lähemal oleva inimesega (kuulaja-rääkija rollid), siis kolmesed grupid (uus liituja kahese grupiga) ja suuremad grupid (grupiga liituja saab võtta lihtsalt kuulaja rolli, sest energia on vähenenud). Mentor on ennastjuhtiv ja seega oli harjutusest saadud kogemus meile oluline.

Uued teadmised mentorite seminarilt
Mentorid ja menteed harjutamas. Foto: Ene Sügav

 

Kursuse käigus leidsid vastused nii mõnedki küsimused aruandluse, dokumentatsiooni jm kohta.

 

Mentor on võrreldav taksojuhiga, kes võtab peale reisija, kaardistab eesmärgi ja viib kohale. Praktiliselt saime seda harjutada treeningul, kus osalejad jaotati mustadeks ja valgeteks lammasteks vastavalt suurematele või vähematele kogemustele mentorluse alal. Valged lambad proovisid mentori ja mustad lambad mentee rolli. Siinjuures pidi jääma iseendaks. Päris põnev oli kaaskursuslastega kaasa mõelda, sest nagu inimesed on erinevad, on ka situatsioonid nii erinevad. Analüüs heatahtlike grupikaaslaste ja instruktori poolt on ju edasiviiv jõud.

 

Päeva lõppedes heitsime pilgu mentorluse osale Naiskodukaitse kodulehel, siseveebis ja Iliase kogukonnas.

 

Suured tänud Teile, Marilin ja Riina, meeldejääva ja õpetliku päeva eest! Saime uusi teadmisi ja oskusi, kuidas jätkata oma tegevust mentorina.

FastLion CMS

Uued teadmised mentorite seminarilt

Uued teadmised mentorite seminarilt

Mentorite seminar on hea koht kogemuste vahetamiseks Foto: Ene Sügav Mentorlusprogrammi koordinaatoritel Riina Kütil ja Marilin Prantsil on koolitustel alati midagi huvitavat plaanis – nii ka seekord Laupäeva, 21. märtsi hommikul kogunes Viljandisse 17 Naiskodukaitse mentorit – kes vähem, kes rohkem tegutsenud, et kogemuste vahetamise kaudu saada selgust mentorluse rollist organisatsiooni arengus.

Uued teadmised mentorite seminarilt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse