Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2022 on MARINA LIINAR Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja Marina ei ole oma naiskodukaitses ametis oldud aastate jooksul olnud vaid suur juht, „boss“ ja õpetaja, vaid tõeline liider. Liider oma parimas mõttes – õige juht pole mitte „boss“, kes on käsuandja endast alanejatele vaid liider, kes näitab esmalt ette, alustab tegevustega ning ootab, loodab ja näeb seejärel reaalselt, et tema tegevusel on tulem ning ülejäänud seltskond tuleb kaasa, järgneb ja täiendab tema poolt alustatut. ← Eelmine Vereta jaht ehk pimeduses näkku paiskav lumi - ööorienteerumine Tartu ringkonnas Järgmine → Tartus loodi Alice Kuperjanovi jaoskond Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2022 on MARINA LIINAR

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2022 on MARINA LIINAR

15. dets. 2022

Marina ei ole oma naiskodukaitses ametis oldud aastate jooksul olnud vaid suur juht, „boss“ ja õpetaja, vaid tõeline liider. Liider oma parimas mõttes – õige juht pole mitte „boss“, kes on käsuandja endast alanejatele vaid liider, kes näitab esmalt ette, alustab tegevustega ning ootab, loodab ja näeb seejärel reaalselt, et tema tegevusel on tulem ning ülejäänud seltskond tuleb kaasa, järgneb ja täiendab tema poolt alustatut.

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2022 on MARINA LIINAR
Marina Liinar. Foto: Erakogu

Naiskodukaitse Tartu ringkonna Elva jaoskond esitab 2022. aasta naiskodukaitsja tiitli kandidaadiks pikaaegse Elva jaoskonna esinaise, praeguse esinaise kohusetäitja, Marina Liinari.
Marina on NKK liige alates 13.04.2015 ning kuni 2022 a. veebruarini tegutsenud Elva jaoskonnas entusiastliku, sütitava, motiveeriva ning tõelist eeskuju pakkuva esinaisena. 2022 aasta alguses asus Marina küll jaoskonna aseesinaise kohale, ent täna tuleb tal siiski olude sunnil täita endiselt esinaise ülesandeid kohusetäitja rollis.
Marina on tänasel hetkel tegev AVS ja toitlustuse erialagruppides (oli 2022 a. alguseni viimase ringkondlik juht). Lisaks aktiivsele Elva jaoskonna juhtimisele, kuulus ta ka Tartu ringkonna juhatusse ning tegutseb teadliku, osava ning oma laialdast kogemustepagasit jagava instruktorina.
Käesoleval, 2022. aastal, on Marina NKK vabatahtlikku tegevusse panustanud juba julgelt üle 170 tunni, lisaks KL koosseisus veel 43 tundi. NKK-s panustatud osalustundide hulka kuuluvad näiteks erinevate jaoskonnasiseste koosolekute korraldamine, RK juhatuse koosolekutel osalemine, väljaõpete läbi viimine (toitlustamise täiendõppe ja välitoitlustamise BVÕ, menüüde koostamise koolitus), NKK Proovi korraldamine ning läbi viimine, planeerimisseminaril osalemine. Lisaks on ta ise olnud usin õppija, osaledes toitlustamise- ja evakuatsiooni õppustel. Marina on aidanud tuua NKK ka „linnast välja“ – planeerides nii NKK kui KL tutvustava õhtupooliku ühte Vabadussõjas karmi lahingut näinud ning omal ajal KL ja NKK rühmade koduks olnud paigas, Kirepis. Käesoleval aastal kohtus rahvas NKK ja KL-ga seal esimest korda ning Elva jaoskond on võtnud selle tutvustusõhtu kavasse ka järgnevateks aastateks.
Peamise, võiks öelda, et suurima ning mõjusaima panuse on Marina sel aastal andnud Ukraina sõjalise kriisi tõttu tekkinud olukordade lahendamisse. Marina on väga aktiivselt aidanud ka NKK-väliselt piirkonda saabunud Ukraina peredel leida eluase, eluks vajalikke esemeid, luua tugivõrgustikku. Ta on olnud mentoriks, toeks ja alusmüüriks nende perede jaoks, kes on läbi kurbade asjaolude jõudnud võõrasse riiki ning ei oma mingit kogemust siin toime tulemise osas. Marina on olnud ja on ka edaspidi nende jaoks üks olulisemaid tugisambaid.
NKK siseselt on Marina käesoleva kriisi taustal, aktiivse organisatsiooniga liitumise perioodil, olnud taaskord inspireeriv ja kodutunnet loov eesrindlik naiskodukaitsja. Tänu tema poolt ellu viidud värbamisüritustele ning positiivset meelestatust süstivatele julgustuskõnedele, on Elva jaoskonnast saanud mõne kuuga poole suurem jaoskond, kui see oli veel aasta alguses. Varasema 23 liikme asemel kuulub täna Elva jaoskonda 45 liiget. Nendest nii mõnedki värsked tulijad on end näidanud innukate, innovaatiliste ja koostöömeelsete liikmetena, mis on omakorda veidigi Marinale endale ning ülejäänud 

jaoskonnale/juhatusele näidanud, kuivõrd väärtuslik võib olla ühe inimese panus jaoskonna jätkusuutlikkuse tagamisse.
Marina ei ole oma naiskodukaitses ametis oldud aastate jooksul olnud vaid suur juht, „boss“ ja õpetaja, vaid tõeline liider. Liider oma parimas mõttes – õige juht pole mitte „boss“, kes on käsuandja endast alanejatele vaid liider, kes näitab esmalt ette, alustab tegevustega ning ootab, loodab ja näeb seejärel reaalselt, et tema tegevusel on tulem ning ülejäänud seltskond tuleb kaasa, järgneb ja täiendab tema poolt alustatut.
Milline veel peaks olema üks juht, kui mitte Marina-sugune? Marina on kogu meie jaoskonna jaoks olnud ja on edaspidi üks imetlusväärsemalt tegusamaid (lisaks kogu eelpool toodud loole tegeleb aktiivselt ka mustlastantsuga), positiivselt ausaid ning inspireerivamaid inimesi. Tänu Marinale on Elva jaoskond see, mis ta on täna.
Marina on igal kümnel juhul väärt tiitlit „Aasta naiskodukaitsja“.

FastLion CMS

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja

Marina Liinar Foto: Erakogu Naiskodukaitse Tartu ringkonna Elva jaoskond esitab 2022 Marina ei ole oma naiskodukaitses ametis oldud aastate jooksul olnud vaid suur juht, „boss“ ja õpetaja, vaid tõeline liider. Liider oma parimas mõttes – õige juht pole mitte „boss“, kes on käsuandja endast alanejatele vaid liider, kes näitab esmalt ette, alustab tegevustega ning ootab, loodab ja näeb seejärel reaalselt, et tema tegevusel on tulem ning ülejäänud seltskond tuleb kaasa, järgneb ja täiendab tema poolt alustatut.

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2022 on MARINA LIINAR

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse