Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes 20. augustil toimus Avinurme staadionil juba kuues perepäev ja seekord koos ohutusretkega. Päikest ja rõõmu! Fotod: Silvi Sirelpuu Avalikud suhted Heategevus Kultuur ← Eelmine Juuli – patareide laadimine ja natuke sporti Järgmine → August – ühisüritused, Sinimäe retk ja ettevalmistus järgmiseks aastaks Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Merje Mälton 22. augustil 2019

20. augustil toimus Avinurme staadionil juba kuues perepäev ja seekord koos ohutusretkega.

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Ürituse korraldamise ja elluviimisega  tegelesid Avinurme naiskodukaitsjad koostöös Avinurme pritsimeeste seltsi ja Avinurme kaitseliitlastega. Sel aastal proovisime ühitada kaks üritust, mille ühine eesmärk on õppida tagama igapäevast ohutust ja perega koos aega veeta.

 

Nagu ikka, sai kõik alguse ideest. Ühel päeval tuli meie jutule Avinurme pritsimeeste seltsi liige Eero Strauss koos vahvate sõprade Ivari ja Piretiga. Tuli jutuks, et neil toimus 2016. aastal kevadine noorteringide lõpulaager, kus käsitleti erisuguseid  ohutusalaseid teemasid, ja ettepanek oli sel aastal ohutusretk taaselustada perepäeva raames. Mõeldud, tehtud!

 

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Ürituse avas Marika Oolberg, kes rääkis, mida põnevat päeva jooksul telkides teha saab. Naiskodukaitsjate telgis oli võimalus testida enda sobivust naiskodukaitsjaks. Sellest populaarsem oli maitseainete test, mis osutus veidi keerukamaks, kui eeldati. Külalistel aidati meisterdada imeilusaid unenäopüüdjaid ja neile jagati rohkelt õhupalle. Kaitseliitlased tutvustasid tehnikat ja relvi, mida õppustel kasutatakse. Kõike oli võimalik lähedalt uurida ja käega katsuda. Ei puudunud ka nende kuulus saunaauto. Võistkondadele anti ülesanne teha kindlaks, mis on saunas valesti ehk mida ei tohiks saunas teha ja kuidas asju hoiustada.

. Noorkotkad olid üles seadnud märklaua ja kõik said kätt proovida õhupüssist täpsuslaskmises. Noored kotkad ja kodutütred tutvustasid oma organisatsiooni ning rääkisid, miks sinna oleks vahva kuuluda. Platsil liikudes kohtas palju perede pisemaid, kelle nägusid kaunistasid lustakad maalingud. Järjekord näomaalija telgi ümber ei tahtnud kuidagi lõppeda. Lisaks said lapsed lustida batuudil, zorb-pallides ja ringi sõita elektriautodega.

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes
Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Väikesed juhid suundusid oma sõidukiga maanteeameti telgi juurde, kus ülesannete lahendamisega näidati, kuidas kõrvalised tegevused roolis tähelepanu hajutavad ning kui ohtlik on kõrvaklapid peas raudteed ületada või jalgrattaga teel vurada. Oma tööd ja tegemisi tutvustasid ka politsei- ja piirivalveamet, Viru vangla, Punane Rist ning häirekeskus. Põhirõhk oli retkel pandud ülesannetele, mille lahendamisel said ka kõik külastajad kaasa lüüa. Avinurme, Lohusuu, Mustvee, Voore maapääste ning Lohusuu ja Omedu veepääste demonstreerisid oma masinaparki ning rääkisid oma tööst. Samuti seadsid nad staadionile üles erisugused rajad, mida lastevõistkonnad ja külalised said läbida. Ikka selleks, et nad vajaduse korral pead ei kaotaks, vaid kiirelt reageerida oskaksid ja julgeksid. Kätt sai proovida ka laastukorvi punumisega

− seda töötuba juhendas Helju Tammik Avinurme puiduaidast. Meelelahutust pakkusid kohalikud kõhutantsijad. 

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Samuti pakkus sõiduküüti Helor oma suksuga. Sõitu tehti vankriga ja julgemad said ka ratsutada. Kui suurest mürgeldamisest energiapuudus tekkis, pakkus kõhutäidet OÜ Kodused Tooted. Päeva lõpetas Avinurme päästjate korraldatud vahu- ja veepidu. Helipuldis askeldanud Kenri koos tema isa Matiga hoolitsesid platsil kõlanud muusika eest.

Me täname kõiki perepäeval osalenuid ja toetajaid: Alutaguse malevat, Mustvee valda ja Avinurme kultuurimaja, gümnaasiumi ja kõiki vabatahtlikke. Tänu teile sai see vahva päev taas teoks. Sära laste silmades ja väikene lootus hinges, et saadud teadmised võivad päästa elu, on tohutult tore tunne, millega elada. See on väikene panus kogukonda

ja üksteise hoidmisesse. Päikest ja rõõmu!

 

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Fotod: Silvi Sirelpuu

FastLion CMS

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

Ürituse korraldamise ja elluviimisega tegelesid Avinurme naiskodukaitsjad koostöös Avinurme pritsimeeste seltsi ja Avinurme kaitseliitlastega Sel aastal proovisime ühitada kaks üritust, mille ühine eesmärk on õppida tagama igapäevast ohutust ja perega koos aega veeta 20. augustil toimus Avinurme staadionil juba kuues perepäev ja seekord koos ohutusretkega.

Taasiseseisvumispäev perepäeva rüpes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse