Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Suuskadeta Aegviidust Jänedale Suuskadeta Aegviidust Jänedale Igal aastal toimub veebruari lõpus traditsiooniline Presidendimatk Aegviidust Jänedale. Matkamine Sport ← Eelmine Harju ringkonna aasta naiskodukaitsja Liina Riismaa Järgmine → Neli vaadet, üks Naiskodukaitse Suuskadeta Aegviidust Jänedale

Suuskadeta Aegviidust Jänedale

Eve Tobias 23. veebr. 2021

Igal aastal toimub veebruari lõpus traditsiooniline Presidendimatk Aegviidust Jänedale.

Uues reaalsuses hakkame looma uusi traditsioone ja nii oli sel aastal võimalus läbida Presidendirada endale sobival ajal veebruarikuu jooksul. Suurem osa tavapäraseid üritusi on ära jäetud ja nii haarasid Naiskodukaitse Harju ringkonna naised sellest võimalusest kinni ja läbisid matkaraja üheskoos, sest miks peaks matkama üksi, kui seda saab teha koos vahvate kaaslastega.

Suuskadeta Aegviidust Jänedale
Foto erakogu

Pühapäeva, 21. veebruari hommik ei olnud Tallinna linnas küll väga paljutõotav, räästad tilkusid ja kõnniteed olid libedad, aga Aegviidus tervitas meid endiselt lumine talv. Tõsi, mõne soojakraadiga, aga siiski piisavalt külm, et lumi veel ei hakkaks sulama.

Suuskadeta Aegviidust Jänedale
Foto erakogu

Aegviidu rongijaamas kohtus paras seltskond naiskodukaitsjaid sõprade ja matkaõdedega, tegime mõned kohustuslikud pildid stardis ning asusime teele. Suunanäitaja ja juhendaja oli Jäneda elanik Helle Persitski, kes rääkis muhedaid lugusid Presidendimatka ajaloost, juhtis tähelepanu huvitavatele paikadele ja hoonetele teekonnal. 

Suuskadeta Aegviidust Jänedale
Foto erakogu

Lobisedes ja liikumist nautides läbisime märkamatult 12 kilomeetrit ja olimegi Jänedal. Imetlesime mõisahoonet ja eriti selle hoone ukse kõrvale kinnitatud mälestustahvlit Mari Raamotile. See koht vääris loomulikult pildile jäädvustamist.

Edasi liikusime Musta Täku Talli, kus saime maitsva hernesupi ja sooja teega taastada  oma jõuvarusid, jagada muljeid senisest matkarajast, veidi puhata ning otsustada edasine teekond.

Mõned meist jäid Jänedale rongi ootama, mõned valisid lihtsama ja veidi lühema tee Aegviitu tagasi ja mõned müttasid veel paar tunnikest mõnusas lumises metsas, sest mine tea, millal jälle lumist metsa näeb.

Kokkuvõttes veetsime ühe vahva päeva, nägime tuttavaid, keda ammu pole näinud ja saime luua uusi tutvusi, saime kõik toredad punased põsed ja mõnusa liikumisjärgse surina jalgadesse.

Koos supiga saime Presidendimatka loosikupongi ning nüüd ootame huviga auhindade loosimist.

Rada on võimalik kõigil huvilistel läbida 28. veebruarini.

FastLion CMS

Suuskadeta Aegviidust Jänedale

Suuskadeta Aegviidust Jänedale

Uues reaalsuses hakkame looma uusi traditsioone ja nii oli sel aastal võimalus läbida Presidendirada endale sobival ajal veebruarikuu jooksul Suurem osa tavapäraseid üritusi on ära jäetud ja nii haarasid Naiskodukaitse Harju ringkonna naised sellest võimalusest kinni ja läbisid matkaraja üheskoos, sest miks peaks matkama üksi, kui seda saab teha koos vahvate kaaslastega Igal aastal toimub veebruari lõpus traditsiooniline Presidendimatk Aegviidust Jänedale.

Suuskadeta Aegviidust Jänedale

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse