Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Neli vaadet, üks Naiskodukaitse Neli vaadet, üks Naiskodukaitse 11. märtsil toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi e-üldkoosolek. Pea kolmekümne osaleja hulgast jagavad oma mõtteid Katriine, Eliise, Jane ja Veronika. Neli vaadet uute väljakutsete valguses ja üks mis neid seob, see on Naiskodukaitse. märtsil 2021 Neli vaadet, üks Naiskodukaitse

Neli vaadet, üks Naiskodukaitse

Veronika Isberg 16. märtsil 2021

11. märtsil toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi e-üldkoosolek. Pea kolmekümne osaleja hulgast jagavad oma mõtteid Katriine, Eliise, Jane ja Veronika. Neli vaadet uute väljakutsete valguses ja üks mis neid seob, see on Naiskodukaitse.

Katriine jõudis kodutütar olla mõned aastad ja soovis sarnase tegevusega jätkata. Katriine soov Naiskodukaitsega liituda kasvas, kui ta osaledes 2019. aastal Naiskodukaitse "Ole valmis!" laagris nägi, kui innustatult need naised oma teadmisi edasi jagasid. Katriine: "Vajalikud dokumendid said kiiresti täidetud, lihtne oli neid leida Naiskodukaitse kodulehelt. Samuti soovitati osa võtta lähiajal toimuvatest baasväljaõppe moodulitest, et esimesed teadmised ja kogemused kätte saada."

 

Kui Katriine uuris, mida teha edasi peale baasväljaõpet, siis suurt huvi pakkus talle avalike suhete grupp. Katriine: "Polnud möödas nädalatki organisatsiooniga liitumisest, kui juba tuli võimalus olla osaline Naiskodukaitse avalike suhete grupi üldkoosolekul. Esialgu tundus hirmutav, et tegemist on koosolekuga. Tegelikkus oli hoopis teine, ei olnud tegemist range koosviibimisega, vaid asju arutati ikka sõbralikkusega ja isegi läbi naeru, mis esialgse pinge maha võttis. Seal osalemine tuli kindlasti kasuks, sest nüüd olen näinud, kuidas valitakse grupijuhti ning tema abisid. Sain parema ülevaate ka tulevastest üritustest." Katriine ootab Naiskodukaitselt sama põnevaid üritusi, koolitusi, kampaaniaid, võistlusi, millega ta on saanud kursis olla läbi Naiskodukaitse veebilehe.

Neli vaadet, üks Naiskodukaitse
Foto Veronika Isberg

Eliise oli neli aastat kodutütar ja astus Naiskodukaitsesse suure tahtega. Eliise:"Kohe kui oma otsuse tegin, kirjutasin vajalikele inimestele ning asusin paberimajandusega tegelema. Sain dokumendid korda juba kahe päevaga ning esitasin avalduse võimalikult kiiresti ära."

 

Eliise on juba registreerunud baasväljaõppe moodulitele ja esimesed mõtted edasise teekonna osas ka olemas. Avalike suhete grupi üldkoosolek oli Eliise esimene osalus Naiskodukaitses. Eliise: "Esialgu tundus kõik väga hirmutav, kuna koosolekul olid kõik võõrad näod ning enamik koosviibijatest tundsid teineteist. Samuti ei osanud ma arvata, mida selline koosolek endast kujutab. Kui koosolek oli juba mõnda aega kestnud, sain aru, et tegelikult pole see midagi nii hirmsat ning me olime seal oodatud – inimesed olid väga vabad ning tehti nalju, vahepeal tuli eneselgi naeratus suule. Koosolekul valiti uued liikmed avalike suhete grupijuhiks ning grupijuhi abiks, mis oli minu jaoks jällegi uus asi ning pidi pingsalt jälgima kandidaatide esitamist ning hääletamist. Veel arutati eelmise ja selle aasta tegevuskava, kust sai ülevaate jaoskondade tegelikkustest tegemistest ning sellest, mis meid hakkab ees ootama."

 

Eliise leiab, et avalike suhete grupi üldkoosolekul osalemine oli talle väga kasulik, tekitas suurema huvi selle grupi tegemiste vastu, samuti sai ta uusi teadmisi. Eliise: "Koosolek pani hindama vabatahtlikkust ja positiivseid inimesi meie ümber, kuna inimesed Naiskodukaitses teevad oma tööd hingega!" Eliise ootab Naiskodukaitselt uusi tutvusi eluks ajaks, põnevaid tegevusi organisatsioonis ning uusi teadmisi: "Kuna eelnevalt olin kodutütar, siis olen harjunud tegutsema aktiivselt igasugustes laagrites ning osalema võistlustel. Seetõttu sooviksin selliste tegevustega võimalusel jätkata."

 

Avalike suhete grupi e-üldkoosolekul valiti uueks grupijuhiks Jane Suu, uueks grupijuhi abiks Eve Tobias, teise grupijuhi abina jätkab Veronika Laakso.

 

 Jane jagab emotsioone: "Mind on alati paelunud väljakutsete vastuvõtmine, kuid aeg-ajalt taban ennast jälle mõttelt: Miks ma ei öelnud "EI"! Naiskodukaitse suurima ringkonna ehk Harju ringkonna avalike suhete grupijuhi koht on üks paras väljakutse. Eriti pärast selle fantastilise ja energilise juhi Veronika Isbergi "suurtesse kingadesse" astumist. Kergemaks tegi selle otsuse eelnev kogemus Harju ringkonna juhatuses ja avalike suhete grupis Naiskodukaitsesse astumisest alates. Julgust andis ka koos Veronika ja avalike suhete grupi inimestega Harju ringkonnas kolme uue jaoskonna loomine 2019. aastal. Kõik see näitab, et oleme õigel teel ja Naiskodukaitsega tahetakse liituda järjest rohkem. Suured tänud sulle, Veronika, mu mentor, kakluspartner (oleme ohutushoiu kursuse instruktorid), meil oli tõeliselt energiline kooslus ja ootan uusi kohtumisi ringkondade vahelises koostöös!"

 

Veronikal on mitu põhjust rõõmu tunda. Avalike suhete grupi juhtimine sai üle antud kindlatesse kätesse. Grupp ise on energiline, see omadussõna on nii iseloomulik Harju ringkonna naistele. Uue liikmena on Eliise märganud peamist - kõik, mis Naiskodukaitses teeme, teeme hingega. Naiskodukaitse on üle-eestiline organisatsioon ning pea igas Eesti nurgas on vähemalt üks naiskodukaitsja, kellega tutvuse loomine on lihtne ja elukorralduse muutumisel saab Naiskodukaitses pausi pidamata igas maakonnas vabatahtlikuna jätkata.

 

FastLion CMS

Neli vaadet, üks Naiskodukaitse

Neli vaadet, üks Naiskodukaitse

Katriine jõudis kodutütar olla mõned aastad ja soovis sarnase tegevusega jätkata Katriine soov Naiskodukaitsega liituda kasvas, kui ta osaledes 2019 11. märtsil toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi e-üldkoosolek. Pea kolmekümne osaleja hulgast jagavad oma mõtteid Katriine, Eliise, Jane ja Veronika. Neli vaadet uute väljakutsete valguses ja üks mis neid seob, see on Naiskodukaitse.

Neli vaadet, üks Naiskodukaitse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse