Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Staabiassistent ei maga Staabiassistent ei maga 29. aprillist 1. maini ehk siis ajal, mil suur osa Eestist, kas maituld tegi, või luudade ja tolmuimejatega ringi lennates volbrit pidas, viibis 16 innukat naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast hoopis Alus Kaitseliidu Kooli seinte vahel eesmärgiga saada staabiassistendiks. ← Eelmine Naiskodukaitse mälestuspäev Võrumaa ringkonnas Järgmine → Ainult üks väike vertikaalne jalutuskäik Staabiassistent ei maga

Staabiassistent ei maga

Nele Sarrapik 3. mail 2011

29. aprillist 1. maini ehk siis ajal, mil suur osa Eestist, kas maituld tegi, või luudade ja tolmuimejatega ringi lennates volbrit pidas, viibis 16 innukat naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast hoopis Alus Kaitseliidu Kooli seinte vahel eesmärgiga saada staabiassistendiks.

Vaatamata eelnevale kodutööle, oli juba reedeõhtu rohkelt uut informatsiooni täis. Esimeses tunnis Eesti riigikaitsest, mida viis läbi vastne Kaitseliidu Kooli juhataja Erik Reinhold, sai põneva harjutuse käigus iga osaleja hetkeks ka täitsa võõraid kingi kanda ja nt Kaitseväe juhataja, mereväe ülema või koguni terve miinilaevade divisjoni rolli astuda. Millal teie viimati ennast kaitseringkonna ülemaks mõtlesite, et lahata küsimust, kes teile alluvad ja kellele teie allute?

 

Riigikaitse üldised küsimused arutatud, asuti juba staabiassistendi tööülesannete kallale ja sealt edasi järjest keerulisemaks ja spetsiifilisemaks teema läks – kaevati ennast läbi üksuste struktuuri, staabi struktuuri, lahinguliikide ja üüratu otsuse vastuvõtmise protsessi. Laupäeva hilisel õhtutunnil sai sügavalt otsa vaadata topograafilisele kaardile ja kilele ning proovida kõike, mida üks korralik staabiassistent kaardi ja kilega teha peab oskama. Oli põnev, lausa nii põnev, et ülesandeid jagus veel kojugi.

 

Pühapäeva ennelõunal vaadeldi staabi toiminist juhtimispunktidena ja taktikalisi tingmärke. Siingi jätkus ülesandeid veel kojugi.

 

Ja läbi ta selleks korraks oligi – kiirelt, pingeliselt, aga positiivselt möödunud nädalavahetus. Uuesti tullakse kokku mai viimasel nädalavahetusel, et veelkord teadmisi omandada ja siis juba ka kogu öö kestva lõpuharjutuse käigus, mis võib sisaldada mitmeidki esialgu saladuseks jäävaid üllatusi. Ühesõnaga staabiassistent ei maga.

 

Staabiassistendi baaskursus on Kaitseliidu Kooli egiidialune kursus, mille on välja töötanud  ja mida korraldab Naiskodukaitse. Seekordse kursuse ülemaks on Naiskodukaitse Rapla ringkonna instruktor Küllike Kaljend ja kursus viiakse läbi Rapla Maleva toetusel ja selle instruktorite baasil. Esimese nädalavahetuse põhikoolitajateks olid major Meelis Pernits, Argo Näkk ja vanem-seersant Jaanus Umal Rapla Malevast. Osalejad kiitsid tagasisides koolitajate tõsist ettevalmistustööd, sisukaid ja põnevaid tunde ning klassiruumis valitsenud positiivset õhkkonda.

 

Ega siis muud, kui et jääme järgmist õppenädalavahetust ootama.

Staabiassistent ei maga

FastLion CMS

Staabiassistent ei maga

Staabiassistent ei maga

Vaatamata eelnevale kodutööle, oli juba reedeõhtu rohkelt uut informatsiooni täis Esimeses tunnis Eesti riigikaitsest, mida viis läbi vastne Kaitseliidu Kooli juhataja Erik Reinhold, sai põneva harjutuse käigus iga osaleja hetkeks ka täitsa võõraid kingi kanda ja nt Kaitseväe juhataja, mereväe ülema või koguni terve miinilaevade divisjoni rolli astuda 29. aprillist 1. maini ehk siis ajal, mil suur osa Eestist, kas maituld tegi, või luudade ja tolmuimejatega ringi lennates volbrit pidas, viibis 16 innukat naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast hoopis Alus Kaitseliidu Kooli seinte vahel eesmärgiga saada staabiassistendiks.

Staabiassistent ei maga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse