Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Smuutidega uude aastasse Smuutidega uude aastasse 19 detsembri õhtul toimus Haapsalu jaoskonna naiste aastalõpuüritus, millel oli seekord tervislik suunitlus. Oleme üritanud jõuluõhtu toimetamised siduda ikka mingi tegevusega. Seekord kutsusime enda juurde külla toitumisspetsialisti Mailiis Tammeveski, kes meid siis tervislikumalt läbi erinevate smuutide edasi uude aastasse juhatas. ← Eelmine Risti jaoskonna aasta 2017 Järgmine → Olümpiamängud Lääne moodi Smuutidega uude aastasse

Smuutidega uude aastasse

Marel Soone 31. dets. 2017

19 detsembri õhtul toimus Haapsalu jaoskonna naiste aastalõpuüritus, millel oli seekord tervislik suunitlus. Oleme üritanud jõuluõhtu toimetamised siduda ikka mingi tegevusega. Seekord kutsusime enda juurde külla toitumisspetsialisti Mailiis Tammeveski, kes meid siis tervislikumalt läbi erinevate smuutide edasi uude aastasse juhatas.

Smuutidega uude aastasse

Vaata vaid! Foto. Internet

Huvitav oli kuulata kuidas smuutide tegemine on aastate jooksul muutunud ja milliseid toiduaineid varem kasutatud. Eks me kõik ole proovinud ju mingit smuutit ja kindlasti on osadel välja kujunenud ka omad lemmikud. Üllatada suutis meid aga külaline, kes teavitas, et smuutit võib teha isegi peedist ja kodujuustust. Saime nippe kuidas meelitada lapsi smuutit jooma kuhu on sisse pandud toiduaineid, mida nad muidu ei sööks.

 

Kõik see jutt viis lõpuks praktikani ja saime maitsta ka üllatavaid kooslusi. Kodus on nüüd võimalik igalühel endal väga maitsvaid ja kasulikke smuutisi perele valmistada. Jäi meelde, et blenderdada võiks vaid nii palju, et konsistents jääks Sinu jaoks mõnus ehk vähem lõhustamist on parem. Tark on lisada need toiduained esimesena, mis vajavad rohkem hekseldamist. Valku lõhusta kõige vähem ehk siis näiteks kodujuust lisa viimasena. Valmistamisel kasuta vahelduvalt erinevaid köögivilju, marju ja seemneid, et smuutid oleksid mitmekülgsemad ja vaheldusrikkamad. Julge katsetada.

 

Ideid smuutideks:

 

„Positiivse energia smuuti“

1 porgand + 1 suur apelsin +1 hurmaa + 3 ananassirõngast

 

„Roheline jõujook“

1 kurk + 2 sellerivart + 2-3 cm tükk värsket ingverit +100 gr.lehtkapsast +50 gr spinatit +3 õuna

 

„Trennitegija valgujook“ (peale trenni)

1 banaan, 0,5 dl.maitsestamata jogurtit, 2 datlit, 5 kreeka pähklit

 

Edasi jätkus õhtu vabas jõuluõhkkonnas ja uude aastasse läheme taas palju teadlikumalt tervisliku toitumise osas.

 

Vana tõde on ju see, et tervislik toitumine + liikumine  = terve keha

 

Smuutidega uude aastasse

Mailiis Tammeveski jagamas oma rikkalikke kogemusi. Foto: M. Soone

Smuutidega uude aastasse
Uudishimulikud kuulajad. Foto: M. Soone

Head uut aastat! Foto: M. Soone erakogu.

Smuutidega uude aastasse

FastLion CMS

Smuutidega uude aastasse

Smuutidega uude aastasse

Vaata vaid! Foto Internet Huvitav oli kuulata kuidas smuutide tegemine on aastate jooksul muutunud ja milliseid toiduaineid varem kasutatud 19 detsembri õhtul toimus Haapsalu jaoskonna naiste aastalõpuüritus, millel oli seekord tervislik suunitlus. Oleme üritanud jõuluõhtu toimetamised siduda ikka mingi tegevusega. Seekord kutsusime enda juurde külla toitumisspetsialisti Mailiis Tammeveski, kes meid siis tervislikumalt läbi erinevate smuutide edasi uude aastasse juhatas.

Smuutidega uude aastasse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse