Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Risti jaoskonna aasta 2017 Risti jaoskonna aasta 2017 Peagi lõppev aasta oli Risti jaoskonnale taas teguderohke ja rõõmupakkuv. Ojaver Laskesport Õppused Baasväljaõpe Elanikkonnakaitse Koostöö Ohutushoid Õppused ← Eelmine Hiidlased võõrustasid Rapla naisi Järgmine → Smuutidega uude aastasse Risti jaoskonna aasta 2017

Risti jaoskonna aasta 2017

Kati Ojaver 25. dets. 2017

Peagi lõppev aasta oli Risti jaoskonnale taas teguderohke ja rõõmupakkuv.

Risti jaoskonna aasta 2017
Meie vanim liige Aime laskmist harjutamas. Foto K.Ojaver

Jaanuaris läbis allakirjutanu Kaitseliidu koolis instruktori-treeneri kursuse.

Veebruaris pidasime maha jaoskonna üldkoosoleku, käisime Haapsalu lasketiirus laskmist harjutamas ja osalesime infoturbe koolitusel. Korraldasime Ristil Lääne ringkonna avalike suhete grupi ja kultuurigrupi ühiskoosoleku ning osalesime sõjas langenutele mälestustahvli avamisel Piirsalu kirikus.

Risti jaoskonna aasta 2017
Aet, Grete ja Rita Kuperjanovi retkel rajale minemas.

Märtsis läbis Brenda-Marietta Pukk Kaitseliidu koolis instruktori kursuse. Grete, Aet ja Rita käisid Kuperjanovi retkel ning võtsime osa Naiskodukaitse ühispäevast Eesti politsei naisühendusega, mis toimus Nelijärvel. Loomulikult osalesime ka  Lääne ringkonna ringkonnakogul, mis sel aastal toimus Kärdlas.

Aprillis osales Brenda-Marietta Naiskodukaitse koormusmatkal, käisime jaoskonnaga värskelt remonditud Ugala teatris vaatamas etendust „Nähtamatu daam“ ning „Anname au“ kampaania raames kogusime annetusi üle 440 euro. Aprilli viimasel päeval avasime Kullamaal pidulikult meie kauni näituse „NKK 90“.

Risti jaoskonna aasta 2017
Aasta ema Rita Lai rõõmupäeval pere keskel. Foto K.Ojaver

Maikuu rõõmustas meid ootamatu sündmusega – meie jaoskonna tegevliige Rita Lai valiti Läänemaa aasta emaks! Rital on kokku 3 poega ja 5 lapselast. Töö kõrvalt Risti Hooldekodus jõuab ta olla aktiivne nii Naiskodukaitses kui ka Piirsalu Külaseltsis. Minul sai maikuus minul läbitud instruktori-treeneri praktika Kaitseliidu koolis ja muidugi lõime kaasa ka võidupüha paraadil Haapsalus.

Juulis andsime oma panuse Lääne-Nigula valla külade päeva toitlustamisse Piirsalus ning tegime jaoskonna ühise väljasõidu Tartumaale – väisasime ERM-i ning kohtusime väenaise Heli Salfiga.

Risti jaoskonna aasta 2017
Anne, Eha, Elle ja Rita Lääne-Nigula valla külade päeval lõbusalt toitlustamas. Foto K.Ojaver
Risti jaoskonna aasta 2017
Külalised Ameerikast ohutushoiu kursusel maja maketti uudistamas. Foto K.Ojaver

Augustis olime taas ametis toitlustamisega, seekord ajaloopäeval Noarootsis. Osalesime Koeru laululaagris ning viisime läbi oma traditsiooniks kujunenud Daamide vibupäeva. Sel aastal kujunes nii, et meie vibuvõistlusel oli osalejaid juba 4-st ringkonnast, kokku pea 40 naist. Tõeliselt vahva päev oli!

Septembris turvasime väikeste laste esimest kooliteed Ristil ja laulsime Naiskodukaitse 90. aastapäeva pidulikul kontserdil „Estonia“ kontserdisaalis. Risti malevkonna päeval Risti majas üllatasime aga mehi toreda kingitusega  – kutsusime esinema mustkunstnik Kevinski, kes pani oma trikkidega kõiki ahhetama. Moonika Aru osales patrullvõistlusel „Sügistorm 2017“ Lihulas. Ning muidugi meie selle aasta tähtsaim ettevõtmine – ohutushoiu kursus, mis sai läbi viidud Piirsalu Rahvamajas. Appi tulid kokad Malle Sepp ja Urve Sirel Lääne ringkonna toitlustusgrupist,  koguni 9 kogenud instruktorit teistest ringkondadest ning Naiskodukaitse peastaap vajalike abivahenditega. Meid külastasid ka 4 vaatlejat ameerikast, kellele see kursus suurt huvi pakkus. Osalejaid oli kokku 17 ning tagasiside ütles, et kõik jäid väga rahule.

Risti jaoskonna aasta 2017
Risti malevkonna päev, keskel üllatusesineja mustkunstnik Kevinski. Foto K.Ojaver

Oktoobris aitasime kaasa Artur Kasterpalu ja Eero Veiderma mälestussamba avamisel Kullamaal ning osalesime sellele järgnenud kultuurikonverentsil. Käisime Lõuna-Läänemaa jaoskonna korraldatud ajaloopäeval Lihulas ja Piirsalu rahvahariduse 110. aastapäeval, mille raames avati Mihkel Torni mälestuspink Piirsalu kalmistul. Kunagine Piirsalu koolijuhataja Mihkel Torn oli Eesti esimese iseseisvuse ajal Risti Malevkonna propagandapealik ning Noorkotkaste juht Piirsalus. Talle on annetatud Kaitseliidu Valgerist, Kotkarist ja Teeneterist.

Risti jaoskonna aasta 2017
Merili Mones presidendilt vägivallaennetuse auhinda vastu võtmas. Foto erakogu.

Novembris saime jälle rõõmusõnumi – meie jaoskonna värske liige Merili Mones käis presidendi vastuvõtul ning võttis vastu vägivallaennetuse auhinna. President Kaljulaid ütles, et Merili Mones on vabatahtlik, kes oma kahe väikese lapse kõrvalt on leidnud aega, et märgata ja aidata neid, kes parasjagu võitlevad ellujäämise või hakkamasaamise nimel. Lähedaste ja kodukoha turvalisuse tagamiseks on Merili liitunud naabrivalve, naiskodukaitse ja vabatahtliku päästetööga, ta on kaasanud sellesse tegevusse ka naabreid. Merili pühendumist iseloomustab hästi, et näiteks juba enne NKK liikmeks saamist läbis ta meie ohutushoiu kursuse. Selliste naistega on lausa lust koos toimetada!

Muidugi on aastasse mahtunud veel juhatuse koosolekud, baasväljaõpete läbimised, mälestuspäevade tähistamised, omavahelised arutelud telefonide ja interneti vahendusel, juhuslikud või ettekavatsetud kohtumised ning palju muud. Detsembris saame korra veel kokku, et aasta ühiselt üle vaadata ja üksteisele head soovida. Juba jaanuaris ootab aga plaanitud üldkoosolek ning edasi kõik toredad uue aasta ettevõtmised.

SUUR TÄNU, TOREDAD RISTI NAISED! TEIEGA KOOS ON VAHVA! Soovin kõigile lõbusat aastavahetust ja imelist uut aastat!

Risti jaoskonna aasta 2017
Teatri ühiskülastus. Foto K.Ojaver

FastLion CMS

Risti jaoskonna aasta 2017

Risti jaoskonna aasta 2017

Meie vanim liige Aime laskmist harjutamas Foto K Peagi lõppev aasta oli Risti jaoskonnale taas teguderohke ja rõõmupakkuv.

Risti jaoskonna aasta 2017

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse