Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp Simunas on nädalavahetusel au Nädalavahetusel võtavad Simuna Põhikoolis Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel mõõtu parimad organisatsiooni välikokad ja heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega liikmed üle vabariigi. ← Eelmine "Jänes, Jänes Karule" ehk Põhjakonn 2012 Järgmine → Simunas skooris Jõgeva Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp

Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp

Kristel Kitsing 20. sept. 2012

Nädalavahetusel võtavad Simuna Põhikoolis Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel mõõtu parimad organisatsiooni välikokad ja heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega liikmed üle vabariigi.

Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp
Välikokad on Erna laagris aastaid hoolitsenud osalejate kõhutäie eest. Foto: Naiskodukaitse Viru ringkonna erakogu

Parimate erialaste oskustega ringkond kuulutatakse erinevate katsumuste tulemusel välja pühapäeval kaheteistkümne registreerunud naiskonna vahel.

 

Naiskodukaitse  pikaaegne toitlustusinstruktor ja välikokk Maire Laht loodab, et nädalavahetusel kõik hästi sujub, inimesed oleks toredad ja rõõmsad ning et ilm peaks. „Sel aastal üllatame osalejaid uudse Kuldvillakuga ja sellise põneva võistlusega nagu Tuhkatriinu ballile minek,“ rääkis Laht.

Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp
Välikokad 2009.a. Ernal. Foto: Elisa Sammelselg

 

Ringkondade kolmeliikmelised võistkonnad saavad end proovile panna välitoitlustusalaseid teadmisi ja oskusi nõudvates ülesannetes. Lahendada tuleb osata näiteks erinevaid köögis ettetulevaid probleeme, valmistada toitu, tunda ära toidu-ja maitseaineneid ning tunda Rootsi katelt, lisaks osata määrata mahtusid. Kõik ülesanded eeldavad osalejatelt Naiskodukaitse baasväljaõppel ja välikokakursusel omandatud teadmisi ja oskusi.

 

Laupäevne pingeline võistluspäev lõpetatakse Simuna rahvamajas, kus toimub pidu pidšaamas ja kohalikud isetegevuslased alustavad hooaega traditsioonilise sügise saabumise tervitamisega.

 

Üldarvestuses annab osalejatele punkte ka kodune loominguline ülesanne, milleks on valmistada soolane tort teemal „Välitoitlustamine“.

 

Naiskodukaitse väliköögimeeskonnad on enim väljaõpet ja rakendust leidvad erialarühmad, tagades toitlustuse nii Kaitseliidu õppustel kui ka muudel massüritustel.

 

FastLion CMS

Simunas on nädalavahetusel au

Simunas on nädalavahetusel au

Välikokad on Erna laagris aastaid hoolitsenud osalejate kõhutäie eest Foto: Naiskodukaitse Viru ringkonna erakogu Parimate erialaste oskustega ringkond kuulutatakse erinevate katsumuste tulemusel välja pühapäeval kaheteistkümne registreerunud naiskonna vahel Nädalavahetusel võtavad Simuna Põhikoolis Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel mõõtu parimad organisatsiooni välikokad ja heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega liikmed üle vabariigi.

Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse