Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul Sel päeval olime kiviusku Mihklipäevajärgsel udusel hommikul sai teoks meie juubelihõnguline sügismatk – seekord koduvallast veidi kaugemal. Sõitsime avastama Harilaiu saart ja Kiipsaare tuletorni ehk Saaremaa Pisa torni. “ Matkamine Orienteerumine Tähtpäevad ← Eelmine Kuressaare I jaoskond sai viieaastaseks Järgmine → Orissaare naiskodukaitsjad ja kodutütred käisid ühisel õppereisil Eesti Tervishoiu muuseumis Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul

Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul

Anneli Pitk, Saaremaa rk 7. okt. 2017

Mihklipäevajärgsel udusel hommikul sai teoks meie juubelihõnguline sügismatk – seekord koduvallast veidi kaugemal. Sõitsime avastama Harilaiu saart ja Kiipsaare tuletorni ehk Saaremaa Pisa torni.

Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul
Pilt: Anneli Pitk

Hommik oli udune ja taevas liikusid tumedad vihmapilved, aga mida lähemale Harilaiule jõudsime, seda rohkem hakkas päike pilveservast piiluma, lõpuks säras ta üle saare. Kohale jõudes nägime silkamas rõõmsat seaperet. Neilegi oli selge, et sel päeval pole saarel midagi teha ja sibasid roogu mõnulema.

Saime kaitseliitlase Lembitu käest esimese punkti koordinaadid, panime seljakotid selga ja alustasime retke mööda puutumata loodusega rannikut. Enne majakat tuli veel mitmel korral asimuuti määrata ning kaardi ja kompassi koostööd kontrollida. Selles oli eriti tubli Orissaare kodutütar Mariliis. Nii me rühkisime mööda klibuvalle, avastasime militaarobjekte, imetlesime tuulte allutatud puid ja põõsaid, nautisime punastest marjadest lookas kibuvitsapõõsaid, mõnigi täiendas seal oma talvist teevaru.

Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul
Pilt: Anneli Pitk
Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul
Pilt: Anneli Pitk

Ja siis ta paistis, Kiipsaare tuletorn. Tuletorn on endine navigatsioonimärk Saaremaa läänerannikul. Valmimisaasta on tal 1933 ja kõrgust 26 meetrit. Tuletorni juures tegime lõunapausi, nautisime avarat vaadet, meiega ühines üks kõrgustes tiirutav kotkapaar.

Jalad plaasterdatud, võis matk jätkuda. Kaitseliitlase Lembitu antud uued koordinaadid tahtsid leidmist. Taas läbisime erinevaid maastikke ja nautisime mitmekesist inimtühja rannikuloodust.

Sel päeval olime kiviusku, kõigil oli tasku pista üks auguga õnnekivi. Mõnel õnnestus ka aakrikku leida. Veel tuli ületada laulvad liivad, silmata suurt järve, müdistada männikus, tutvuda erinevate seeneliikidega ning veel ja veel käia, et jõuda sihtpunkti õhtueinele.

Kohale jõudes olime kõik mõnusalt väsinud. Matka pikkusest andsid märku sõna otseses mõttes otsa saanud saapatallad, aga matk oli hingematvalt kaunis seal Harilaiul.

Meiega koos matkanud Orissaare kodutütarde matkamuljed

Hedina: „Matk oli põnev ja lahe. Matka lõpupoole jäi meie kaardilugeja meist maha ja ühel hetkel arvasime, et me eksisime ära, aga tegelikult ei eksinud.“

Lissel Lee: „Matk oli põnev, lahe ja natuke väsitav ka. Korjasime kive ja saime maitsvat sööki.“

Saskja: „Mulle meeldis see matk väga, see oli põnev kogemus ja tore oli see, et saime kive kaasa võtta. Kõige rohkem meeldis tuletorni juures.“

Meriliis: Matk toimus väga kaunis kohas, kindlasti lähen sinna perega tagasi. Ilm oli ilus, päike säras. Nägime huvitavaid ja mürgiseid seeni, saime nautida looduses olemist täiel rinnal. Sain kogemuse, kuidas kaarti ja kompassi koos kasutada ja leida üles vajalik asukoht. Kive oli seal palju ja keegi ei suutnud ilma kasvõi ühe kivita lahkuda. Oli vahva päev ja soovitan kõigil seal vähemalt korra elus ära käia.“

FastLion CMS

Sel päeval olime kiviusku

Sel päeval olime kiviusku

Pilt: Anneli Pitk Hommik oli udune ja taevas liikusid tumedad vihmapilved, aga mida lähemale Harilaiule jõudsime, seda rohkem hakkas päike pilveservast piiluma, lõpuks säras ta üle saare Kohale jõudes nägime silkamas rõõmsat seaperet Mihklipäevajärgsel udusel hommikul sai teoks meie juubelihõnguline sügismatk – seekord koduvallast veidi kaugemal. Sõitsime avastama Harilaiu saart ja Kiipsaare tuletorni ehk Saaremaa Pisa torni.

Sel päeval olime kiviusku ehk Sügisene õppematk Harilaiul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse