Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel uus esinaine lausa seitsmele Naiskodukaitse ringkonnale. Uue juhi said Saaremaa, Tartu, Viru, Tallinna, Järva, Sakala ja Rapla ringkonnad. Foto: Kati Ojaver-Heidemann Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Taas saab sinilillega veterane tunnustada Järgmine → Naiskodukaitse keskkogu peeti seekord Ida-Virumaal Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

14. aprillil 2015

Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel uus esinaine lausa seitsmele Naiskodukaitse ringkonnale. Uue juhi said Saaremaa, Tartu, Viru, Tallinna, Järva, Sakala ja Rapla ringkonnad.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Esinaise salli annab üle eelmine ringkonna esinaine Raili. Foto: Irina Mägi

Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr

 

“Mare kasuks rääkis kindlasti tema kogemus juhtival kohal nii kiirabis kui ka akadeemilise jaoskonna aseesinaisena,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instuktor Piret Paomees, lisades, et peale selle on Mare naiskodukaitse esmaabiinstruktor ja malevas meditsiini eest vastutaja.

 

Küsimusele, millised on ringkonna ootused uuele esinaisele, vastas Piret Paomees Mare Kirri oma sooviga, et ringkonna ühtsustunne kasvaks ja et teataks rohkem nendest naistest, kellega külg külje kõrval toimetatakse. Samuti oodatakse uuelt esinaiselt lisaks vanade traditsioonide jätkamisele ka uute tekitamist. “Ehk siis ikka vapralt edasi liikumist,” võttis Paomees jutu kokku. Mare Kirr kuulub naiskodukaitsesse 1998. aasta sügisest.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Ringkonna esinaine Triin. Foto: Monika Ristisaar

 

Tartu ringkonna esinaine Triin Viltrop

 

Triin on olnud aktiivselt Naiskodukaitsja neli aastat, millest kolm panustanud jaoskonna juhatuse liikmena. Ühtlasi on Triin viimasel kahel aastal täitnud ka Tartu maleva teavituspealiku kohustusi.

 

Oma sõnavõtus rõhutas uus esinaine koostegemise ja -minemise väärtust, ühtse naiskonnana tegutsedes on ju kõik võimalik. Järgnevate aastate perspektiivis peab Triin oluliseks Tartu ringkonna laienemist Tartu maakonnas ja koostöö arendamist maleva ja noorteorganisatsioonidega. Ühtlasi kutsub ta kõiki Tartu ringkonna liikmeid jagama oma mõtteid, ettepanekuid ja muresid: "…Ei tea iial, kelle mõttevälgatus aitab Tartu ringkonnal liikuda järgmisele tasemele!".

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Viru ringkonna esinaine Inna tunneb end koduselt nii koosolekuruumis kui ka maastikul.

Viru ringkonna esinaine Inna Läll

 

Inna Läll võeti Naiskodukaitse liikmeks vastu 2005. aasta septembris. Tasapisi sulandus ta organisatsiooni ja mida rohkem ta sellega tuttavamaks sai, seda enam võttis ta omale ka vastutust. Inna oli Viru ringkonna aseesinaine aastast 2009 ja nüüd on enda kanda võtnud esinaise kohtustused. Inna valiti ka Viru ringkonna aasta naiskodukaitsjaks 2014.

 

Inna kohta saab pikemalt lugeda persooniloost:

http://www.naiskodukaitse.ee/Naiskodukaitse_Viru_Ringkonna
_82_2542.htm

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Tallinna ringkonna esinaine Berit. Foto: erakogu

Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn

 

Tallinna ringkonnakogu koosoleku tegi eriliseks see, et vahetus kogu ringkonna juhatuse koosseis. Tallinna ringkonna esinaiseks valiti Berit Cavegn, kelle juhtimise all Tallinna ringkond järgmised kolm aastat tegutseb.

 

Berit on Tallinna ringkonna Lääne jaoskonna tegevliige. 2009.-2010. aastal oli ta jaoskonna aseesinaine ja 2011.-2013. aastal esinaine. Lisaks on ta juba pikemalt olnud Tallinna ringkonna organisatsiooniõpetuse instruktor. 2010.-2014. aastal tegutses Berit Kaitseliidu Lääne malevkonna personalipealikuna, oli Tallinna ringkonna kultuurigrupi üks algatajatest ja ka grupijuht. Ta peab end aktiivseks, kuid peab ka oluliseks perega aja veetmist. Naiskodukaitse on Beritile andnud palju praktilisi oskusi, esinaise ametis loodab ta oma oskusi ja teadmisi organisatsioonile vastu anda.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Kirsikale kinnitavad esinaise salli Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Maire ja eelmine esinaine Kaire.

Järva ringkonna esinaine Kirsika Ilmjärv

 

Peale Järvamaal toimunud ringkonnakogu koosolekut ütles uus esinaine Kirsika Järva Teatajale antud intervjuus:

 

«Minule on see suur au käia väärikate eelkäijate jälgedes. Nagu ma ringkonnakogus tiitlit vastu võttes ütlesin: olen valmis kogu südamest pühenduma naiskodukaitsele,» ütles vastne esinaine Kirsika Ilmjärv.

 

Kirsika sõnas, et lähiajal jagub tegevust küllaga. «Kohe-kohe on ukse ees Järvamaa aasta ema valimise korraldamine koos Järva maavanemaga. Oleme valmis panustama õppusse Siil nii formeerimisgrupina kui ka muudel tasanditel. Suvel on tulemas Naiskodukaitse vabariiklikud suvepäevad Järvamaal. Tegemisi ja väljakutseid on palju,» täpsustas ta.

 

Ta usub, et põhjus, miks Naiskodukaitse Järva ringkond on niivõrd edumeelne, peitub eelmiste esinaiste targas juhtimises. «Liikmeskond on motiveeritud ja tuleb uuenduslike ja innovaatiliste ideedega kaasa. Meil on väga hea koostöö nii kodutütarde, noorte kotkaste kui ka kaitseliitlastega,» selgitas Kirsika.

Kirsika loodab jätkata samas vaimus ja ootab Naiskodukaitse ridadesse tublisid Järvamaa naisi.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Sakala ringkonna eelmine esinaine Tiina ja uus esinaine Eda.

Sakala ringkonna esinaine Eda Kivisild

 

Sakala 2015. aasta ringkonnakogu tegi samuti eriliseks see, et valida oli vaja pea kogu ringkonna juhatuse uus koosseis. Ametiaeg täitus ringkonna esinaisel Tiina Otil ja aseesinaisel Lembe Lahtmaal. Tiina Ott juhtis kindlal käel neli aastat ringkonda ning ette võeti tõeliselt suuri projekte. Tegeleti heategevusega, valmis ringkonna arengukava, liikmete ja koostööpartnerite tunnustamise kord.

 

Sakala ringkonna uueks esinaiseks valiti Eda Kivisild, kelle juhtimise all Sakala ringkond järgmised kolm aastat tegutseb. Uus esinaine tõdes: „Tiina on olnud hea juht ja seda rolli on keeruline võtta. Olen meeskonnatöö usku ja tunnen, et olen esinaise rolliks valmis. Üks asi, mida soovin, on, et meie oleksime malevale ja malev meile vajalik“.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Rapla ringkonna esinaine Kaie ja aseesinaine Eli.

Rapla ringkonna esinaine Kaie Kensap-Kukk

 

See oli 1994. aastal, kui 15-aastane Kaie Kensap istus koos sõpradega Alus oma kodumaja ees pingil ja noorkotkastest sõbrad kutsusid ühinema kodutütardega. Sellest ajast alates on Kaie olnud seotud Rapla malevaga. Kodutütarde rühmas alustas ta kohe rühmajuhina. Seejärel rühmavanem, ringkonnavanem, noorteinstruktor.

 

Naiskodukaitsesse mindi üle loomuliku jätkuna, kui vanus seda lubas. Paar aastat tagasi anti käsi juba jaoskonna juhtimisele ja nüüd siis uue  väljakutsena ringkonna esinaise ülesanded. Naiskodukaitse ringkonna esinaise vastutuse rolli ei võetud uisa-päisa, vaid  mõeldi läbi teadmised, oskused, tahe ja meeskond. Tõdeti, et tegelikult on kõik olemas. Tuleks vaid  oma hetkeks saavutatud mugavustsoonist jälle väljuda ja ennast proovile panna. Ei kahetse. Aseesinaiseks valiti Eli Sukles, kellega juba kodutütarde ringkonda koos juhiti ning koostöö laabus ja laabub suurepäraselt. Ka juhatuse liikmed on toredad. Hetkel tundub, et meil on ühine mõttelaad, mis aitab ringkonda vääriliselt juhtida. Esimeseks suurimaks ülesandeks oleme võtnud leida motivaatorid, mis tooksid tagasi  passiivsed liikmed ning aktiivsetele pakuks rohkem eneseteostusvõimalusi.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Seitse uut ringkonna esinaist koos Naiskodukaitse esinaise Airiga. Foto: Kati Ojaver-Heidemann

FastLion CMS

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on

Esinaise salli annab üle eelmine ringkonna esinaine Raili Foto: Irina Mägi Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr “Mare kasuks rääkis kindlasti tema kogemus juhtival kohal nii kiirabis kui ka akadeemilise jaoskonna aseesinaisena,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instuktor Piret Paomees, lisades, et peale selle on Mare naiskodukaitse esmaabiinstruktor ja malevas meditsiini eest vastutaja Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel uus esinaine lausa seitsmele Naiskodukaitse ringkonnale. Uue juhi said Saaremaa, Tartu, Viru, Tallinna, Järva, Sakala ja Rapla ringkonnad.

Seitsmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse