Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa sai üheksanda aasta isa Saaremaa sai üheksanda aasta Kahe täiskasvanud poja ja ühe tütre isa, Muhumaal elav Saaremaa mees Kallu Aarn kuulutati eile, isadepäeva eel Saare maakonna aasta isaks 2015. Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond ← Eelmine Pihtla jaoskond käis talgutel Järgmine → Orissaare jaoskonna teistmoodi esimene advent Saaremaa sai üheksanda aasta isa

Saaremaa sai üheksanda aasta isa

Kertu Kalmus, Saarte Hääl

Kahe täiskasvanud poja ja ühe tütre isa, Muhumaal elav Saaremaa mees Kallu Aarn kuulutati eile, isadepäeva eel Saare maakonna aasta isaks 2015.

Saaremaa sai üheksanda aasta isa
Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond
Saaremaa sai üheksanda aasta isa
Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond

Tänavust aasta isa on iseloomustatud kui tagasihoidlikku ja vaoshoitud eesti meest, kes on alati hea seisnud oma pere heaolu eest ja selle nimel pingutanud. Aastate eest läks ta perele parema elujärje pakkumise nimel tööle Soome, omandas selleks uue eriala ja keele. Kerge see polnud, ent Kallu Aarn ei andnud alla ja sai hakkama. Nüüd on ta juba paar aastat oma kodus Muhus tagasi.

 

Saare maakonna aasta isa valiti üheksandat aastat järjest Saaremaa naiskodukaitse, ajalehe Saarte Hääl ja raadio Kadi koostöös. Pidulikul tunnustusüritusel Kuressaare linnuse kapiitlisaalis kuulutasid Kallu Aarni aasta isaks Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saaremaa omavalitsuste liidu esimees, Kuressaare linnapea Madis Kallas.

 

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna aseesinaine Eve Tuisk tõdes, et sellise tiitli andmise eesmärk on väärtustada isa ja isadust, tunnustada mehe rolli laste kasvatamisel. Ta märkis, et Saaremaal on heaks tavaks valida aasta isaks mees, kes on oma tegevuse, elu ja hoiakuga hea eeskuju.

 

“Tänavune aasta isa on traditsiooniline vaikne eesti mees, kes rohkem tegutseb ja vähem sõnu seab. Ta on kirglik kalamees, kellele meeldib vaikselt nokitseda oma koduses majapidamises ning ta huvitub ka tehnikast ja mehaanikast,” iseloomustas Kallu Aarni Eve Tuisk.

 

Madis Kallas tõdes aasta isal kätt surudes, et teades komisjoni, kes Kallu Aarni tiitlisaajaks valis, pole ei temal ega kellelgi teisel tarvis kahelda, et just Aarn ongi seda tiitlit väärt. “See tiitel on läinud õigele mehele,” kinnitas ta.

 

Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle vastutav väljaandja Gunnar Siiner andis oma õnnesoovid edasi kui üks kirglik kalamees teisele kirglikule kalamehele. Ta teadis ka soovitada, kus kandis praegu kõige priskem kalasaak merest välja sikutada. “Torgus, Laadla küla lähedal on meriforell randa tulnud,” vihjas Siiner.

 

Täiesti juhuslikult püsis kalapüügi teemas ka tänavune Saare maakonna aasta ema Marve Koppel. Tema oli kaupluses aasta isale kingitust otsides avastanud raamatu, kus sees 365 kalaliiki, teadmata seejuures, kes tänavune aasta isa on ja et ta sedavõrd kalastada armastab.

“Kui nüüd kuulsin, et ta on kirglik kalamees, siis mõtlesin, et see on küll naljakas! Ainult ühte kingitust ma vaatasin ja mõtlesin, et kui aasta isa ei käi kalal, siis ta hakkab käima,” naeris Koppel.

 

Õnnitlejate seas olid ka Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor Veiko Viil, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealiku kohusetäitja Margo Sai, Muhu vallavanem Raido Liitmäe, IRL-i poolt oli aasta isa tervitamas Merle Rekaya ja Reformierakonna poolt Urve Tiidus. Oma tervitused oli teele saatnud ka mullune aasta isa Kaido Kirst, kes ise kohale tulla ei saanud. Tervitamas oli ka Muhu tütarlaste ansambel ning laulutervituse tõi aasta isale Risto Paiste, keda saatis kitarril Richard Toomann. Ent õnnesoovide edastajaid ja esinejaid oli veel.

 

Aasta isa võttis tunnustusürituse kokku talle omasel napil ja tasasel moel. “Soovin kõigile isadele kõike paremat!” sõnas Kallu Aarn omapoolsete tänusõnadega lagedale tulles.

 

Rohkem pilte Saarte Hääle ja Saarlane.ee galeriides. 

Saaremaa sai üheksanda aasta isa
Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond

FastLion CMS

Saaremaa sai üheksanda aasta

Saaremaa sai üheksanda aasta

Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jaoskond Tänavust aasta isa on iseloomustatud kui tagasihoidlikku ja vaoshoitud eesti meest, kes on alati hea seisnud oma pere heaolu eest ja selle nimel pingutanud Aastate eest läks ta perele parema elujärje pakkumise nimel tööle Soome, omandas selleks uue eriala ja keele Kahe täiskasvanud poja ja ühe tütre isa, Muhumaal elav Saaremaa mees Kallu Aarn kuulutati eile, isadepäeva eel Saare maakonna aasta isaks 2015.

Saaremaa sai üheksanda aasta isa

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse