Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse Rapla ringkond viis 69 Laupäeval, 8. oktoobril, käis Rapla ringkond Loosalu rabas, kutsudes endaga kaasa igas vanuses naisi üle kogu maakonna. Meeldiva üllatusena veetis rõõmsa päeva rabas tervelt 69 inimest ja kaks koera. ← Eelmine Virukad on taas parimad õunagrillijad Järgmine → Oodatakse kandidaate „Aasta naiskodukaitsja 2011“ konkursile Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse

Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse

N. Sarrapik 9. okt. 2011

Laupäeval, 8. oktoobril, käis Rapla ringkond Loosalu rabas, kutsudes endaga kaasa igas vanuses naisi üle kogu maakonna. Meeldiva üllatusena veetis rõõmsa päeva rabas tervelt 69 inimest ja kaks koera.

Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse

Ürituse „Naiskodukaitsega rappa!“ näol oli tegemist Rapla ringkonna üleüldse kõige esimese enda korraldatud avalikkusele suunatud üritusega. Kuna Rapla ringkonna suunitlus on viimastel aastatel olnud eelkõige sportlik ja tervist edendav, siis tundus igati sobilik inimesed just matkale kutsuda. Ja kuna Raplamaa on juba selline erakordselt soine kant, siis kuhu veel, kui mitte rabasse. Tuginedes teiste ringkondade kogemusele ja iseenese tarkusele levitati infot matka kohta nii kuulutustega infostendidel, juttudega valdade kodulehtedel, nupukesega maakonnalehes, sõnumiga sotsiaalmeedias kui ka lihtsalt suusõnaliselt sõprade-tuttavate seas.


Mida lähemale 8. oktoober tuli, seda kindlamalt lubas ilmateade just selleks päevaks nädala kõige hullemat vihmasadu. Mõned huvilised tegid eel-luuret, et kas vihmaga jääb matk ära. Loomulikult oli vastus, et ei jää ära. Kas suure tuulega jääb matk ära? Vastus oli ikka sama, et ei jää ära, matk toimub iga ilmaga. Uskumatu üllatusena (ilmselt ka ilmajaamale) oli matkapäeval viimase aja kõige kaunim sügisilm – päike sillerdas ja vihmast ega tuulest polnud kuni matka lõpuni kippu ega kõppu.


Lisaks ilmale oli teiseks meeldivaks üllatuseks Loosalu raba väravasse kogunenud matkajate arv – 69. Selle suure numbri hulgas oli siis ka 16 naiskodukaitsjat, paar meest ja paar last .Kaks koera olid eraldi arvestuses. Mööda Kaiu naiskodukaitsjate lapitud laudteed kulgevat matkajate rivi oli ikka üsna võimas vaadata. Päris nii ei olnud, et esimesed selleks ajaks juba poolel teel olid, kui viimased algusest tulema said, aga peaaegu. Raba oli hingematvalt kaunis. Nii mõnigi õhkas: „miks ma siin küll varem käinud pole?“. Sügisese raba olemusest ja võludest rääkis giid Olev Kalmus. Eesti suurima rabajärve ääres peatudes puhati jalga ja räägiti lisaks rabale ka Naiskodukaitsest ning kohalikust pärimusest.


Pea kolm tundi väldanud lirtsuv ent meeleolukas matk lõppes nagu arvata võib tossava supikatla ääres, kus kõik näljased matkalised kõhu täis said süüa. Oldi rõõmsad ja enesega rahulolevad. Rapla ringkonna kultuurigrupp oli osalejatele valmistanud mälestuseks kenast päevast ilusad heegeldatud lillekesed. Veel tänati vastastikku nii osalejaid kui korraldajaid ja läbi ta oligi.


Kokkuvõtvalt võib öelda, et palju toredaid inimesi sai endale punased põsed ja taskunukka natuke jõhvikaidki, rõõmu liikumisest ja imelisest loodusest.

Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse

FastLion CMS

Rapla ringkond viis 69

Rapla ringkond viis 69

Ürituse „Naiskodukaitsega rappa!“ näol oli tegemist Rapla ringkonna üleüldse kõige esimese enda korraldatud avalikkusele suunatud üritusega Kuna Rapla ringkonna suunitlus on viimastel aastatel olnud eelkõige sportlik ja tervist edendav, siis tundus igati sobilik inimesed just matkale kutsuda Laupäeval, 8. oktoobril, käis Rapla ringkond Loosalu rabas, kutsudes endaga kaasa igas vanuses naisi üle kogu maakonna. Meeldiva üllatusena veetis rõõmsa päeva rabas tervelt 69 inimest ja kaks koera.

Rapla ringkond viis 69 inimest rabasse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse