Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males Eelmisel pühapäeval võistlesid Põlvamaa naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad male meistrivõistlustel. (Foto: Tuulike Mölder) Kodutütred Koostöö Võistlused ← Eelmine Põlvamaa tuletoojad Järgmine → Põlva ringkonna Erialagruppide võistlus Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males

Aike Meekler, Kanepi jsk aseesinaine 28. okt. 2019Eelmisel pühapäeval võistlesid Põlvamaa naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad male meistrivõistlustel.

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males
Trenn enne võitlust. (Foto: Aike Meekler)

Kevadel korraldas Kanepi jaoskond malelaagri, kus osalesid nii naiskodukaitsjad, noorkotkad kui ka kodutütred. Laagri lõpus sai kokku lepitud, et sügisel korraldame ka malevõistlused.

Pühapäeval, 20. oktoobril, saigi lubatud võistlus maha peetud. Sel korral oli osalejaid veidi rohkem kui kevadises malelaagris. Kohale oli tulnud 16 malehuvilist ning võisteldi viies grupis: kodutütred 8-12 a., kodutütred 13-18 a., noorkotkad 8-12 a., noorkotkad 13-18 a. ja naiskodukaitsjad. Kõige rohkem osalejaid oli naiskodukaitsjate grupis. Võistluste läbiviijateks ja kohtunikeks olid Kersti ja Ülar Kõrge.

 

Enne kui võistlus lahti läks, tehti paar tundi veel ka trenni: tuletati meelde käike, küsiti nõu kohtunikelt, mängiti mõned proovipartiid ning peale lõunasööki algas turniir. Peakohtunik Kersti Kõrge oli osalejad kõigis gruppides paika pannud, kes kellega ja kunas mängib ning mis värvi nuppudega. Kõige kiiremini selgus võitja vanemate kodutütarde grupis, sest seal oli ainult kaks võistlejat. Seekord saavutas esimese koha Melani-Marite Kasuk Põlgaste rühmast. Nooremate kodutütarde grupis tuli võitjaks Helena Uibo Kanepi rühmast. Noorkotkaste mõlemas vanuseklassis läks võit Intsikurmu rühma: vanemas vanuseklassis tuli võitjaks Leo-Martin Pala ja nooremas vanuseklassis Magnus Pala.

Kõige pingelisem oli võistlus naiskodukaitsjate klassis, sest seal võistlesid kolme esimese koha nimel lausa viis naist. Kindla võitjana väljus sellest võistlusest Kaia Kõrge, kes on varasemalt võidutsenud ka vabariiklikel malevõistlustel mõned aastad tagasi. Siis küll veel kodutütarde arvestuses. Teisele kohale tuli Elen Kõrge ning kolmanda koha sai sel korral Aike Meekler. Kõik kolm kuuluvad Kanepi jaoskonda.

Pärast võistlust uurisime osalejate käest, et kuidas neile selline võistlus meeldis ja kas võiks ka edaspidi midagi sarnast korraldada. Üldjoontes oldi võistlusega rahul ning avaldati arvamust, et midagi sarnast võiks ka edaspidi korraldada. Nii mõnigi osaleja käis välja mõtte, et sarnase võistluse võiks korraldada ka kabes.

Rääkides korraldajatega koorus välja idee korraldada järgmise aasta kevadel lahtised meistrivõistlused ning anda sedasi võimalus ka kogukonnaliikmetele kaasa lüüa. Selline üritus oleks kindlasti hea võimalus Naiskodukaitse organisatsiooni rohkem nähtavaks teha ning samuti tugevdada koostööd kogukonnaga. Mõttel on jumet ja võimalusel viime selle ka ellu.

 

Peakorraldajate poolt suured tänusõnad Anu Klemmerile, kes hoolitses osalejate kõhutäie eest, Maive Tõemäele Põlva malevast, kes aitas diplomite, medalite ja auhindadega ning Tuuliku Reisidele, kes sõidutasid kohale osalejad Põlvast.

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males
Naiskodukaitsjate klassi esikolmik. (Foto: Tuulike Mölder)

FastLion CMS

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males

Trenn enne võitlust (Foto: Aike Meekler) Kevadel korraldas Kanepi jaoskond malelaagri, kus osalesid nii naiskodukaitsjad, noorkotkad kui ka kodutütred Eelmisel pühapäeval võistlesid Põlvamaa naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad male meistrivõistlustel.

Põlvamaa kohalikud meistrivõistlused males

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse