Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste metsaretk Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste 17. jaanuaril said kokku Põlva ringkonna Räpina jaoskonna naiskodukaitsjad ja Räpina noorkotkad, kes tegid põneva koosolemise ilusate lumiste metsade vahel metsloomadele toitu viies. Pildi autor:Rivo Rebane ← Eelmine Naiskodukaitse liikmeskond kasvab kiiresti Järgmine → Naiskodukaitsel on kaks uut kursusekava Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste metsaretk

Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste metsaretk

Sille Kingla 20. jaan. 2010

17. jaanuaril said kokku Põlva ringkonna Räpina jaoskonna naiskodukaitsjad ja Räpina noorkotkad, kes tegid põneva koosolemise ilusate lumiste metsade vahel metsloomadele toitu viies.

Idee sündis sellest, et hetkel on lund tõesti väga palju ning loomadel seetõttu toidu kättesaamine eriti raskendatud.  
Metsloomadele lisatoitu viies tuleb jälgida mõningaid lihtsaid tõdesid. Toitu ei saa jätta ükskõik kuhu metsa alla, vaid ikka sinna, kus loomad kindlasti toitumas käivad. Et tavainimene loomade liikumisteid ning toitumiskohti ei pruugi teada, siis tasub toit viia jahimeeste poolt ettevalmistatud söögikohtadesse. Samuti tuleb teada, millist söögipoolist sobib loomadele viia.  

Meile olid abiks Põlva Noorte Kotkaste juhid Martin Mill, kes tegeleb vabal ajal ka jahindusega, ning Rivo Rebane. Martin teadis nelja söögikohta Räpina ümbruses.  Kaasa võtsime vilja, heina, vihtasid, porgandeid, kartuleid, õunu, leiba ja saia. Toidukraam sai ühtlaselt ära jagatud kõigi nelja koha vahel.  

Kuuma teed juues korraldati osalejatele ka väike viktoriin, kus kontrolliti teadmisi looduse valdkonnas. Küsimused „Kes magab talveund?“, „Millised puud on Eestisse sisse toodud?“ jne, andsid nii lastele kui täiskasvanutele võimaluse oma koolis omandatud teadmisi meenutada.

Kokkuvõtteks võib tõdeda, et üritus läks igati korda ja kuna nüüd teatakse, kus asuvad toidukohad, siis ei ole edaspidi osalejatel probleemi viia üleliigseid kartulikoori, leiba, saia ja õunu loomadele, kes seda eriti lumerohketel talvedel vajavad.
Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste metsaretk
Pildi autor:Rivo Rebane

FastLion CMS

Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste

Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste

Idee sündis sellest, et hetkel on lund tõesti väga palju ning loomadel seetõttu toidu kättesaamine eriti raskendatud Metsloomadele lisatoitu viies tuleb jälgida mõningaid lihtsaid tõdesid 17. jaanuaril said kokku Põlva ringkonna Räpina jaoskonna naiskodukaitsjad ja Räpina noorkotkad, kes tegid põneva koosolemise ilusate lumiste metsade vahel metsloomadele toitu viies.

Põlva naiskodukaitsjate ja noorkotkaste metsaretk

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse