Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Orienteerumismäng Ähijärvel 8 Orienteerumismäng Ähijärvel 8 06. augustil 2023 toimus Ähijärvel orienteerumismäng ja seda juba 8. -ndat korda. Selle mängu organiseerijad ja eestvedajad on Eleri Dräbtsinski Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna Antsla jaoskonnast ja Merike Tsimmer Riigimetsa Majandamise Keskusest. Pildistas Tiina Ploom ← Eelmine Võrumaa ringkonna 2024 aastaplaani koostamise seminar Järgmine → Juuli Võrumaa ringkonnas Orienteerumismäng Ähijärvel 8

Orienteerumismäng Ähijärvel 8

Tiina Ploom 14. augustil 2023

06. augustil 2023 toimus Ähijärvel orienteerumismäng ja seda juba 8.-ndat korda. Selle mängu organiseerijad ja eestvedajad on Eleri Dräbtsinski Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna Antsla jaoskonnast ja Merike Tsimmer Riigimetsa Majandamise Keskusest.

Orienteerumismäng Ähijärvel 8
Paadisõit Ähijärvel .Kohtunikuks Võrumaa maleva liige Tõnis Veiermann. Pildistas: Eleri Dräbtsinski
Orienteerumismäng Ähijärvel 8
Lehma lüpsmine Hauka talus. Pildil Antsla jaoskonna liige Heret Siidra oma võistkonnaga. Pildistas: Eleri Dräbtsinski

 

06. augustil 2023 toimus Ähijärvel orienteerumismäng ja seda juba 8.-ndat korda. Selle mängu organiseerijad ja eestvedajad on Eleri Dräbtsinski  Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna Antsla jaoskonnast ja Merike Tsimmer RMK-st.

Kui eelmine aasta sai perega esimest korda proovima mindud, siis algul kartsime, et kas saame ikka hakkama. Saime, sest see mäng pole kiiruse peale punktist punkti joosta, vaid teekonda läbib meeskond omas tempos ja võidupunkte antakse kontrollpunktis sooritatud ülesannete eest. Väga hea on ka see, et mängus saavad osaleda nii lapsed kui vanemad inimesed. Seekord oli distantsi pikkuseks umbes 6 km ja läbima pidi 10 kontrollpunkti. Päike sel aastal meid ei hellitanud, sest kohati näitas soojakraade +32. Neljaliikmelised meeskonnad pidid Hauka talus „lehma“ aja peale lüpsma, mis osutus vägagi raskeks, siis tuli Värtemäel 5 meepurki ära tuvastada, sai paadiga Ähijärvel tiiru teha ja palju muid põnevaid tegevusi jagus. Lõpus olime kõik väga väsinud, aga hea tunne oli ja polnudki oluline, et meie tiim lõpetas viimaste seas. Tähtis oli see, et saime koos perega aega veeta ja liikuda, õppida midagi uut ja kogeda huvitavat, jalutada metsa-ja põlluteedel ning märgata loodust enda ümber. Karula Rahvuspark oma kaunite maastikega üllatab alati ja isegi siis kui oled seal aastaid ringi matkanud (suutsin isegi seekord jälle ära eksida, kui läksin otseteed tuttavas kohas).

Suured tänusõnad Elerile ja Merikesele sellise vahva ürituse korraldamise eest ning tänusõnad meeskonnale, kes aitasid ülesandeid läbi viia! Tänusõnad ka meeskonnale, kes aitasid mänge läbi viia ja muidugi toetajatele – RMK, Kaitseliidu Võrumaa malev, Naiskodukaitse Võrumaa ringkond,  Antsla TÜ, FIE Marika Anton ja Tsooru Potitehas.

Nõustun Eleri Dräbtsinski sõnadega: “Minu eesmärk on täidetud, kui te täna õppisite juurde vähemalt ühe tarkuse ja kohtumiseni uuel aastal augusti esimesel pühapäeval!“

Orienteerumismäng Ähijärvel 8
Ühispilt. Pildistas Tiina Ploom

FastLion CMS

Orienteerumismäng Ähijärvel 8

Orienteerumismäng Ähijärvel 8

Paadisõit Ähijärvel Kohtunikuks Võrumaa maleva liige Tõnis Veiermann 06. augustil 2023 toimus Ähijärvel orienteerumismäng ja seda juba 8.-ndat korda. Selle mängu organiseerijad ja eestvedajad on Eleri Dräbtsinski Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna Antsla jaoskonnast ja Merike Tsimmer Riigimetsa Majandamise Keskusest.

Orienteerumismäng Ähijärvel 8

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse