Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati 25. -27. oktoobrini toimus Kaitseliidu koolis Alus Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorite täiendkursus – ideederohke, kasulik, loominguline ja erakordselt hea õhkkonnaga nagu ikka organisatsiooniõpetuse instruktorite puhul, aga ilusam kui kunagi varem. ← Eelmine Väliköögi neli vaatust Järgmine → Staabiassistentide erialavõistluse võitis Tallinna ringkond Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus

Nele Pernits 30. oktoobril 2013

25.-27. oktoobrini toimus Kaitseliidu koolis Alus Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorite täiendkursus – ideederohke, kasulik, loominguline ja erakordselt hea õhkkonnaga nagu ikka organisatsiooniõpetuse instruktorite puhul, aga ilusam kui kunagi varem.

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus
Foto: Nele Pernits

Organisatsiooniõpetuse instruktorite täiendkursusele on oodatud instruktorid, kes on õppinud organisatsiooniõpetuse instruktoriks ja seejärel praktiseerinud tunde läbi viies Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulil. Sellistele nõuetele vastavaid naiskodukaitsjaid on üle Eesti juba üsna mitmeid, aga sellegi poolest nenditi ka äsjatoimunud kursusel, et järelkasvu on veelgi vaja. Instruktoreid on juurde vaja kasvõi sellepärast, et praegusel hetkel ei olegi igas Naiskodukaitse ringkonnas oma organisatsiooniõpetuse instruktorit ning isegi kui üks on, siis üksi on väga raske kasvõi kord aastas kogu baasväljaõppe moodulit läbi viia.

 

Seetõttu on hea meel tõdeda, et organisatsiooniõpetuse instruktoritest on tekkinud erakordselt sõbralik, toetav ja ühtekuuluvustundega kogukond, kes peab loomulikuks üksteise toetamist, omavahelist kogemuste vahetamist ja teise ringkonna instruktoritel abis käimist. Ning teiseks, et juba järgmise aasta jaanuaris on taas tulemas organisatsiooniõpetuse instruktori kursus, kus hakatakse just seda oodatud värsket verd väljakoolitama.

 

Äsja toimunud täiendkursusel oli lisaks niisama harjutamisele ja mõtete kogumisele ka eesmärk süveneda muutustesse äsjarevalveeritud baasväljaõppe kursusekavas. Kui targad inimesed ja erialaspetsialistid koos on, siis sünnib muidugi alati uusi ideid ja nii saigi juba ka ühtteist tallele pandud moodulikava järgmise muutmise tarbeks. Seega sai kinnitust vana tõdemus, et miski ei saa kunagi olla täiuslik ja kõik uus on kohe ka vana.

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus
Foto: Nele Pernits

 

Seekordse kursuse eripäraks oli ka erilise tähelepanu pööramine õppematerjalidele ja nende väljanägemisele. Nenditi üheskoos, et tõepoolest jaotmaterjalil ja jaotmaterjalil on vahe ning vahel võib õpimotivatsiooni kasvatada tõepoolest ka hästi sõnastatud ülesanne ilusal paberil, mille puhul õppija võib tunda, et tema pärast on vaeva nähtud. Üheskoos valmistati ka mitu organisatsiooniõppe suunitlusega lauamängu ning neist kõige suurem ühisprojekt ehk Naiskodukaitse analoog Eesti mängule jäi veel pooleligi ja vajab kodus edasi nokitsemist.

 

Nagu alati oli ka seekordne organisatsiooniõpetuse instruktorite kokkusaamine ideederikas. Lisaks jutu käigus juba mainitule otsustati luua virtuaalsesse õpihaldussüsteemi instruktorite kogukonna materjalide talletamise ja kogemuste vahetamise koht, millest seni suurt puudust on tuntud. Loomulikult tekitavad uued ideed alati nende elluviimisega kaasnevat tööd. Võib öelda, et peale seda kursust tuligi organisatsiooniõpetuse instruktoritel palju tegemist juurde, aga selle võrra on organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses tegelikult jälle võitnud, sest instruktorid arenevad, nende kogukond areneb, õppetegevus areneb, õppijad arenevad, organisatsioon areneb. Kuni see niiviisi toimib ja organisatsiooniõpetuse instruktoritel tegutsemisindu ja ideid jätkub, ei tasu Naiskodukaitse tuleviku pärast muretseda.

FastLion CMS

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati

Foto: Nele Pernits Organisatsiooniõpetuse instruktorite täiendkursusele on oodatud instruktorid, kes on õppinud organisatsiooniõpetuse instruktoriks ja seejärel praktiseerinud tunde läbi viies Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulil Sellistele nõuetele vastavaid naiskodukaitsjaid on üle Eesti juba üsna mitmeid, aga sellegi poolest nenditi ka äsjatoimunud kursusel, et järelkasvu on veelgi vaja 25.-27. oktoobrini toimus Kaitseliidu koolis Alus Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorite täiendkursus – ideederohke, kasulik, loominguline ja erakordselt hea õhkkonnaga nagu ikka organisatsiooniõpetuse instruktorite puhul, aga ilusam kui kunagi varem.

Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses on alati arengus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse