Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud Aprilli teisel nädalavahetusel kogunesid päris uued ja veidi kogenumad Naiskodukaitse liikmed ning hulk kodutütreid Kaitseliidu Sakala malevasse, et tuletada meelde ja proovida praktikas läbi baasväljaõppe ohutushoiu mooduli veebikursusel õpitu. Järgmiste kohtumisteni! Baasväljaõpe Elanikkonnakaitse Ole valmis! Uued liikmed ← Eelmine Tänavu kanname sinililli ka Ukraina veteranide toetuseks Järgmine → Me mäletame ja mälestame Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud

Laine Lindvest 12. aprillil 2022

Aprilli teisel nädalavahetusel kogunesid päris uued ja veidi kogenumad Naiskodukaitse liikmed ning hulk kodutütreid Kaitseliidu Sakala malevasse, et tuletada meelde ja proovida praktikas läbi baasväljaõppe ohutushoiu mooduli veebikursusel õpitu.

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud
Foto: Kai Kannistu

Energilise Kai Kannistu juhendamisel alustasime koheselt  õnnetuse ja hädaolukorra erinevustega ning arutlesime, kuidas sellisteks olukordadeks valmis olla. Taaskord sai üle korrata, et vastutustundlik kodanik saab kriisiolukorras vabalt 7 päeva ise hakkama ega pea lootma riigi abile. Vaatasime üle nädala varud, mis võiks kõigil inimestel kodus olla ja rääkisime evakuatsioonivarudest. Ilmselt oli kõigil osalejatel tunni lõpuks pilt selge, mis kodus olemas ja mis veel puudu. Väga õpetlik ja analüüsivõimet arendav oli ka Tairi Lappalaineni kodu turvalisust käsitlev tund, kus maja maketi abil said kõik kursuslased vaadelda ja leida tähelepanekuid kodu turvalisemaks muutmisel. Sellisel kujul praktilisel õppel on lisaks teadmiste ammutamisele väga oluline roll ka kursusekaaslaste omavahelisel sotsialiseerumisel. Külg külje kõrval loengut kuulates see nii hästi ei õnnestuks. Väga meeleolukaks osutusid ka situatsioonimängud Kai Kannistu juhendamisel, kus osalejad said kaasa lüüa nelja ohuolukorra lavastamisel - seda kõike selleks, et vältida olukordi, kus  hooletus ees ja õnnetus taga. Lavastamisele tulid neli situatsiooni - varing, plahvatus, massirahutus ja rünnak. Tõsisematel teemadel võttis päeva kokku Jane Koitlepp rääkides nähtavast ja nähtamatust sõjast ning andes juhtnööre, kuidas ennast internetis valitsevate ohtude eest kaitsta.

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud
Foto: Kai Kannistu
Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud
Foto: Kai Kannistu
Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud
Foto: Kai Kannistu


Teisel päeval tuli käed juba sõna otseses mõttes valgeks teha. Tuleohutusest rääkides rõhutas Mait Mürk eelkõige seda, et julge pealehakkamine on pool võitu. Osates kasutada tulekustutit ja reageerides kiirelt on võimalik ära hoida katastroof -  päästa oma kodu ja vara. Hoolimata tuulisest ilmast õnnestus kõigil naistel hoida tuli pulberkustuti abil kontrolli all. Ohutushoiu mooduli lõpetas füüsilise enesekaitse tund, kus kõigepealt keha kerge liikumisega soojaks sai, ning seejärel erinevaid lööke ja tõrjumisviise paarides harjutama hakati. Leili Särg ja Olev Kookla näitasid erinevaid ohusituatsioone ja pakkusid välja nendest vabanemise viise. 

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud
Foto: Kai Kannistu

Moodulil osalejad teevad sügava kummarduse Karksi jaoskonna korraldajatele ja Kai Kannistule, kes pühendunult ja mängleva kergusega pakkusid meile vahvat ja produktiivset nädalavahetust ning suured tänusõnad ka Marile, Erlele ja Kristiinale, kes kõigil kõhud kriminaalselt maitsvat toitu täis söötsid. Järgmiste kohtumisteni!

FastLion CMS

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud

Foto: Kai Kannistu Energilise Kai Kannistu juhendamisel alustasime koheselt õnnetuse ja hädaolukorra erinevustega ning arutlesime, kuidas sellisteks olukordadeks valmis olla Taaskord sai üle korrata, et vastutustundlik kodanik saab kriisiolukorras vabalt 7 päeva ise hakkama ega pea lootma riigi abile Aprilli teisel nädalavahetusel kogunesid päris uued ja veidi kogenumad Naiskodukaitse liikmed ning hulk kodutütreid Kaitseliidu Sakala malevasse, et tuletada meelde ja proovida praktikas läbi baasväljaõppe ohutushoiu mooduli veebikursusel õpitu.

Ohutushoiu moodulilt väljusid teadlikud kodanikud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse