Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna naised korraldasid 26. aprillil Kuressaare ametikoolis konverentsi „Oskan hoida, tean ja tahan kaitsta“, kus turvalisusest ja väärtustest kõnelesid mitmed oma ala asjatundjad. Konverentsi alustas Akadeemilise jaoskonna naisansambel kahe lauluga, millest esimene oli Naiskodukaitse hümn, mis loodi juba esimese Eesti vabariigi ajal. Tervitussõnad lausus ka Saare maavanem Kaido Kaasik. Foto: Kadri Paomees ← Eelmine Saaremaal oli vormikandmise päev Järgmine → Aasta ema 2015 on Marve Koppel Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest

Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest

Eve Tuisk, Saaremaa rk 1. mail 2015

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna naised korraldasid 26. aprillil Kuressaare ametikoolis konverentsi „Oskan hoida, tean ja tahan kaitsta“, kus turvalisusest ja väärtustest kõnelesid mitmed oma ala asjatundjad. Konverentsi alustas Akadeemilise jaoskonna naisansambel kahe lauluga, millest esimene oli Naiskodukaitse hümn, mis loodi juba esimese Eesti vabariigi ajal. Tervitussõnad lausus ka Saare maavanem Kaido Kaasik.

MTÜ Pärnu Naiste Varjupaiga juhatuse liige, lähisuhtevägivalla spetsialist Margo Orupõld rääkis konverentsil naistevastase vägivalla erinevatest vormidest, vägivallariskide ennetamisest ning vägivalla ohvrite toetamisest. Ta keskendus küsimustele, kuidas rohkem mõista, kuidas aidata abivajajat ja millega mõjutada kahju tekitajat.

 

Konverentsil esinesid veel ohvriabi spetsialist Katrin Paukson, kes keskendus Saare maakonna võimalustele abi andmisel ja seadusandlikul kaitsel, ning Saaremaa päästemeeskonna juht Margus Lindmäe, kes kõneles igapäevaelu turvalisusest meie kodudes, päästjate tänuväärsest tööst ja kodanikujulgusest.

 

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr avaldas lootust, et igaüks leidis just endale vajaliku mõttetera, mida rakendada oma pere ja ühiskonna hüvanguks. „Mõeldes väärtustele, mõtleme sellele, mis on meile oluline.“ Kirri sõnul keskenduti konverentsil väärtustele peres ja ühiskonnas, nende väärtuste märkamisele, hoidmisele ja kaitsmisele. „Meile kõigile vajalik turvatunne ei ole alati iseenesest mõistetavalt olemas. Oskus hoida teineteist ja üksteist on suured väärtused. Lähisuhtevägivalda esineb meie ühiskonnas igapäevaeludes kahjuks liiga palju. Tahame oma lastele aga kindlustada helget tulevikku.“

 

Idee taoline konverents korraldada tuli Akadeemiliselt jaoskonnalt. Jaoskonna esinaine Ellen Kask ütles: „Kuna Naiskodukaitse on naisi liitev organisatsioon, võiksime lisaks kord aastas kogunevale ringkonnakogule ka muul ajal kokku saada. Sellest ja meie koolitusreisist Pärnusse, kus Margo Orupõldu kuulamas käisime, konverentsi idee sündiski.“

 

Esimene Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna konverents korraldati 5. novembril 2005. aastal. See oli pühendatud ringkonna ajaloole ning sellest võtsid osa ka tollane Naiskodukaitse esinaine Dagmar Mattiisen ning riigikogulased Ela Tomson ja Laine Tarvis.

 

Seekordne konverents pühendati Kaitseliidu Saaremaa maleva 25. taastamisaastapäevale ja Naiskodukaitse mälestuspäevale.

 

Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest
Akadeemilise jaoskonna muusikarakuke avas konverentsi Naiskodukaitsele pühendatud lauluga.Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja

Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja

MTÜ Pärnu Naiste Varjupaiga juhatuse liige, lähisuhtevägivalla spetsialist Margo Orupõld rääkis konverentsil naistevastase vägivalla erinevatest vormidest, vägivallariskide ennetamisest ning vägivalla ohvrite toetamisest Ta keskendus küsimustele, kuidas rohkem mõista, kuidas aidata abivajajat ja millega mõjutada kahju tekitajat Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna naised korraldasid 26. aprillil Kuressaare ametikoolis konverentsi „Oskan hoida, tean ja tahan kaitsta“, kus turvalisusest ja väärtustest kõnelesid mitmed oma ala asjatundjad. Konverentsi alustas Akadeemilise jaoskonna naisansambel kahe lauluga, millest esimene oli Naiskodukaitse hümn, mis loodi juba esimese Eesti vabariigi ajal. Tervitussõnad lausus ka Saare maavanem Kaido Kaasik.

Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse