Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan Reede öösel kevadistes oludes alguse saanud Naiskodukaitse koormusmatk lõppes laupäeval lumetormis, mis ühelegi võistlejale armu ei andnud. aasta Naiskodukaitse koormusmatka topeltvõit läks Raplamaale! Foto: Naiskodukaitse Rapla ringkond Matkamine Orienteerumine Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse koormusmatkale stardib 18 võistkonda Järgmine → Vabariigi President Kersti Kaljulaid võõrustas Naiskodukaitse juhte Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan

Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan

Asso Puidet/KaitseKodu! 30. aprillil 2017

Reede öösel kevadistes oludes alguse saanud Naiskodukaitse koormusmatk lõppes laupäeval lumetormis, mis ühelegi võistlejale armu ei andnud.

Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan
Sellekevadisel koormusmatka rajal tuli naistel hakkama saada äärmuslikes ilmastikutingimustes. Foto: Karri Kaas

Nagu Naiskodukaitse  Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi nentis, võttis korraldusmeeskond jooksvalt vastu kiire otsuse, et võistluse kolm viimast kontrollpunktid tuleb ära jätta, nõnda et kõik rajale jäänud võistkonnad enne ööpimedat metsast välja saaks.

 

Mis aga ei tähenda, et võistlus oleks selle võrra kergem olnud. Võistlusmatkast, mis on linnulennult 45 kilomeetrit pikk, võttis osa 18 neljaliikmelist ainult naistest koosnevat võistkonda. Rajal läbisid võistkonnad kontrollpunkte, kus tuli lahendada mitmesuguseid ülesandeid: näidata tuli esmaabi- ja orienteerumisoskusi, samuti tuli ennast tõestada laskmises.

Mustkivi kinnitusel olid võistlusalad põnevad ja eeldasid  meeskonnatööd. Ta lisas, et kogu matka jooksul pidid võistlejad saama hakkama stardipaigast kaasa võetud vahenditega ja kõrvalist abi kasutada ei tohtinud.


28.-29. aprillini Lääne- ja Harjumaal Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel toimunud Naiskodukaitse koormusmatk oli järjekorras juba  21. Selle eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine. Naiskodukaitse koormusmatka võitjatiim kindlustab endale pääsu Admiral Pitka luureretkele.

 

Seekord pälvis selle au Rapla I võistkond. Rapla II ja kolmanda koha pälvinud Valga ees. Katkestas 9 võistkonda 18.

 

Vaata koormusmatka lõpuprotokolli ja tulemusi siit:

xls Naiskodukaitse 2017. aasta koormusmatka lõpuprotokoll (.xls 0,1Mb).
Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan
2017. aasta Naiskodukaitse koormusmatka topeltvõit läks Raplamaale! Foto: Naiskodukaitse Rapla ringkond

FastLion CMS

Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan

Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan

Sellekevadisel koormusmatka rajal tuli naistel hakkama saada äärmuslikes ilmastikutingimustes Foto: Karri Kaas Nagu Naiskodukaitse Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi nentis, võttis korraldusmeeskond jooksvalt vastu kiire otsuse, et võistluse kolm viimast kontrollpunktid tuleb ära jätta, nõnda et kõik rajale jäänud võistkonnad enne ööpimedat metsast välja saaks Reede öösel kevadistes oludes alguse saanud Naiskodukaitse koormusmatk lõppes laupäeval lumetormis, mis ühelegi võistlejale armu ei andnud.

Naiskodukaitsjatele korraldati orkaan

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse