Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus Laupäeval, 27. veebruaril kogunesid põnevust ning aktiivset meelelahutust otsivad Naiskodukaitse liikmed pärastlõunal Tallinnas, et üheskoos Aegviidu metsade poole rännakuks teele asuda. Orienteerumine ← Eelmine Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval Järgmine → Mälestuspäev Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus öine rännak

Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus

Angelika Lebedev, Toompea jsk 14. märtsil 2010

Laupäeval, 27. veebruaril kogunesid põnevust ning aktiivset meelelahutust otsivad Naiskodukaitse liikmed pärastlõunal Tallinnas, et üheskoos Aegviidu metsade poole rännakuks teele asuda.

Kohale jõudsime kella 6 paiku õhtul ja ees ootas meid Pirjo Land, kes on varemgi taolisi üritusi korraldanud, eesmärgiga tublide naiskodukaitsjate orienteerumisoskusi testida. Väljas juba hämardus…

Kõigepealt toimus kogunemine, paaride määramine ja kompasside jagamine. Oluliseks osutus, et kaks kogenematut rändajat kokku ei satuks, sest pimedast metsast eksinuid otsida on üpris keeruline. Kuigi teisest küljest oleks ekstreemne kogemus ka kasuks tulnud. Pirjo õpetas oskamatud asimuuti määrama ning pärast söögi jagamist võis seiklus alata. Rajale mindi paari kaupa, õues oli selleks hetkeks pime.

Punkte märgiti kaardile 5, kuid lisaks tuli kaks punkti koordinaatide järgi kätte saada. Mõnes kohas ulatusid lumehanged üle põlve, kuid see tegigi raja, eriti esmakordselt orienteerujate jaoks, meeliköitvamaks.  Kuigi tee peal liikumine kulges probleemideta, oli lumise põllul eesmärgi poole rühkimine keeruline ning võhmalevõttev, mis vastureaktsioonina tõi naeratuse huulile, sest kes ütles, et elu peab lihtne olema! See oli hea võimalus end proovile panna ja hirmudele vastu astuda (kui neid muidugi olema juhtus). Julgemad läbisid punktide vahelise maa läbi kottpimeda metsa asimuudi järgi, teised valisid pikema, kuid kindlama tee- väärilise kogemuse võrra rikkamaks said kõik. Ring ise oli umbes 11-12 km pikk ning selle läbimiseks kulus veidi üle 3 tunni.

Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus
Foto: Eveli Sammelselg

Kõik jõudsid kenasti, kes rohkem, kes vähem väsinuna, finišisse. Jagati muljeid, kinnitati keha, tehti plaane tulevikuks. Lõkke kõrval sooja teed juua oli tõeliselt mõnus, kuid veelgi enam ootasid kõik, et saaks koju puhkama. Nii võiski tagasisõit Tallinna poole alata.

Kokkuvõttes võib öelda, et rännak õnnestus täielikult. Vilunumad naiskodukaitsjad said vanu teadmisi meelde tuletada, uued õppisid kõrvalt. On äärmiselt rõõmustav, et leidub inimesi, kes ohverdavad oma vaba aega, et teised saaksid kogemusi omandada. Siinkohal suured tänusõnad Pirjo Landile! Olles koos oleme tugevad!

Veel pilte galeriis.

Järgmine →
Mälestuspäev

FastLion CMS

Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus

Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus

Kohale jõudsime kella 6 paiku õhtul ja ees ootas meid Pirjo Land, kes on varemgi taolisi üritusi korraldanud, eesmärgiga tublide naiskodukaitsjate orienteerumisoskusi testida Väljas juba hämardus… Kõigepealt toimus kogunemine, paaride määramine ja kompasside jagamine Laupäeval, 27. veebruaril kogunesid põnevust ning aktiivset meelelahutust otsivad Naiskodukaitse liikmed pärastlõunal Tallinnas, et üheskoos Aegviidu metsade poole rännakuks teele asuda.

Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus

öine rännak
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse