Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu Laupäeval, 14. oktoobril toimus Narva Paemurru Spordikooli lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus sportrelvadest laskmises. Võistluse võitis ALUTAGUSE ringkonna võistkond (1173,6 punktiga) koosseisus Anastassia Olewicz, Veera Rumjantseva, Kristina Polunina ja kodutütar Varvara Rogaten. ← Eelmine Mitusada inimest said naiskodukaitsjate juhendamisel kriisivalmimaks Järgmine → Kotkalennu lõpurivistusel seitse naiskodukaitsjat Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes

16. okt. 2023

Laupäeval, 14. oktoobril toimus Narva Paemurru Spordikooli lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus sportrelvadest laskmises. Võistluse võitis ALUTAGUSE ringkonna võistkond (1173,6 punktiga) koosseisus Anastassia Olewicz, Veera Rumjantseva, Kristina Polunina ja kodutütar Varvara Rogaten.

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Sportpüstoli laskmine (foto: Birgit Paumere)

Teise koha saavutas RAPLA ringkonna võistkond (1164,1 punktiga) koosseisus Triin Tähtla, Ragne Roosla, Susanna Sule ja kodutütar Katrin Mirtel Tutt. Kolmanda koha sai TALLINNA ringkonna 1. võistkond (1124,1 punktiga) koosseisus Külli Davel, Katre Kröönström, Anne-Mai Nahk ja Sirle Baldesport-Märss.

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Alutaguse võistkonna kolm liiget koos esindaja Pille Pihelgasega (foto: Birgit Paumere)
Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Rapla võistkond (foto: Natalja Mi¹t¹uk)
Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Tallinna ringkonna 1. võistkond (foto: Birgit Paumere)
Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Individuaalarvestuses sportpüssist laskmise võitja Varvara Rogaten (foto: Birgit Paumere)

Lisaks selgitati välja ka parimad laskurid individuaalses arvestuses nii sportpüssist kui ka sportpüstolist laskmises.

 

Sportpüssi laskmine - individuaalse arvestuse esikolmik:
I koht: Varvara Rogaten - Alutaguse kodutütar (312,2 punkti)
II koht: Anastassia Olewicz - Alutaguse ringkond (309,4 punkti)
III koht: Katrin Mirtel Tutt - Rapla kodutütar (307,2 punkti)

 

Sportpüstoli laskmine - individuaalse arvestuse esikolmik:
I koht: Marja Kirss - Sakala ringkond (281 punkt)
II koht: Veera Rumjantseva - Alutaguse ringkond (280 punkti)
III koht: Marit Pleiats - Sakala ringkond (278 punkti)

Võistluse peakorraldaja Larissa Peetersi sõnul toimus võistlus väga kõrgel tasemel. “On suur rõõm tähele panna, et iga aastaga muutuvad võistlejate oskused aina paremaks. Väga meeldiv, et ka paljud kodutütred on laskespordiga tegelemas ning näitavad väga häid tulemusi,” lisas Peeters.

 

Võistluse peakohtuniku, Paemurru spordikooli laskmise peatreeneri ja õpetaja Aleksandr Makarovi sõnul toimub selline võistlus Narvas juba teist korda ning nii korraldajad kui ka kohtunikud said väga hästi oma ülesannetega hakkama. “Meil on rõõm näha Narvas võistlemas Naiskodukaitse laskjaid kogu Eestimaalt,” sõnas Makarov.

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes
Sportpüssi laskmine (foto: Birgit Paumere)

Võistlusest võttis osa 12 Naiskodukaitse ringkonda: Alutaguse, Harju, Järva, Lääne, Põlva, Rapla, Sakala, Viru võistkonnad ning kaks võistkonda nii Tartu kui ka Tallinna ringkondadest.

 

Osalejad avaldasid rõõmu selle üle, et said võimaluse Narvas ära käia ja legendaarse Narva tiiru ära vaadata. Legendaarse sellepärast, et kuulu järgi sirguvad just siit kõige paremad laskjad.

 

Juba traditsiooniks saanud üllatusülesande asemel pakuti võistlejatele võimalust külastada värskelt renoveeritud Narva raekojas korraldatavat Vana Narva virtuaaltuuri. “Virtuaaltuur oli vahva kogemus, enamusele meist esimene kord nende prillidega. Huvitav oli rännata ajas nii tõetruult tagasi. Eriti emotsionaalsed olid õhkutõusmine ja autoga ringi vuramine, samuti zeppelini ülelend. See oli erakordselt äge kogemus," tänasid Tallinna ringkonna võistlejad.


Laskevõistlus sportrelvadest laskmises toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Alutaguse ringkond.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu

Sportpüstoli laskmine (foto: Birgit Paumere) Teise koha saavutas RAPLA ringkonna võistkond (1164,1 punktiga) koosseisus Triin Tähtla, Ragne Roosla, Susanna Sule ja kodutütar Katrin Mirtel Tutt Kolmanda koha sai TALLINNA ringkonna 1 Laupäeval, 14. oktoobril toimus Narva Paemurru Spordikooli lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus sportrelvadest laskmises. Võistluse võitis ALUTAGUSE ringkonna võistkond (1173,6 punktiga) koosseisus Anastassia Olewicz, Veera Rumjantseva, Kristina Polunina ja kodutütar Varvara Rogaten.

Naiskodukaitsjad võtsid Narvas mõõtu laskeoskustes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse