Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Raplamaa metsades ja rabades Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Eeloleval nädalavahetusel 25. -27. maini toimub Raplamaal Naiskodukaitse Koormusmatk. Starti läheb 10 neljaliikmelist naisvõistkonda erinevatest ringkondadest üle Eesti. ← Eelmine Naiskodukaitse fotokonkurss - viimased ponnistused Järgmine → Hullud naised need naiskodukaitsjad – Koormusmatk 2012 Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Raplamaa metsades ja rabades

Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Raplamaa metsades ja rabades

Nele Sarrapik 25. mail 2012

Eeloleval nädalavahetusel 25.-27. maini toimub Raplamaal Naiskodukaitse Koormusmatk. Starti läheb 10 neljaliikmelist naisvõistkonda erinevatest ringkondadest üle Eesti.

Võistluse avasõnad öeldakse 25. mai õhtul kell 21.00 Raplamaal Karitsal. Seejärel loositakse võistkondade rajale mineku järjekord ja valmistutakse omal moel stardiks – kas jaotelgis magades, varustust kokku pannes, viimaseid vajalikke tarkusi ammutades või muul sobival viisil. Esimene võistkond alustab oma teekonda Karitsalt kell 6.00 laupäeva hommikul. Võistluse linnulennult umbes 45-kilomeetrine trass kulgeb Kaiu, Kehtna ja Käru valdade maadel. Tegelikult läbitav marsruut kujuneb aga palju pikemaks, kuna liigutakse mööda metsi ja soid, et vältida teedel varitsevat vastutegevust.

Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Raplamaa metsades ja rabades
2011. aasta Koormusmatk. Foto: Liina Laurikainen

Võistlejate elu kibedaks tegev vastutegevus on sel korral Kaitseliidu Rapla Maleva Hiie kompanii õlgadel. Vastutegutsejaid juhib kompanii ülem lipnik Elari Hiis, kes on ühtlasi Käru vallavanem. Vastutegevuse ülesandeks on võistlejad metsa ja rappa peletada kaitstes suuri teid ja luurates väiksematelgi. Vastutegevusega kohtumine tähendab võistlejatele lisanduvaid miinuspunkte.

 

Neljaliikmelised naiskodukaitsjatest koosnevad võistkonnad liiguvad etteantud koordinaatide järgi ühest kontrollpunktist teise. Kontrollpunktides täidavad nad erinevaid etteantavaid ülesandeid. On nii naiskodukaitsjatele tavapäraseid ülesandeid nagu laskmine ja esmaabi, kui ka selliseid, mida oodata ei osatagi.

 

Esimene võistkond ületab finišijoone Kärus eeldatavasti kella 10 paiku pühapäeva, 27. mai, hommikul, kui võistlus on kestnud üle 24 tunni. Rajalt naasnud naisi ootavad pesemisvõimalus ja kosutav söök. Naiskodukaitse Koormusmatk lõpeb autasustamisega kell 15.00 Käru staadionimajas. Võitjanaiskond saab endale Naiskodukaitse Koormusmatka rändkarika. Eelmise aasta võitja Naiskodukaitse Järva ringkond sel aastal Koormusmatkale võistkonda välja ei pannud.

 

Koormusmatka seekordseks korraldajaks on Naiskodukaitse Rapla ringkond eesotsas ringkonna esinaise Kristel Kaasikuga. Võistluse peakohtunik on Kaitseliidu Rapla Maleva pealik major Arni Ilves. Abijõudusid on nii ringkonnast, malevast, Punasest Ristist kui ma mujalt.

 

Naiskodukaitse Koormusmatka on peetud juba üle 10 aasta. Võistluse eesmärk on anda naiskodukaitsjatele võimalus ennast proovile panna vastupidavust, osavust ja nutikust nõudval rajal ning arendada organisatsiooni liikmete orienteerumis- ja sõjaliste ülesannete lahendamise oskust.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu

Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu

Võistluse avasõnad öeldakse 25 mai õhtul kell 21 Eeloleval nädalavahetusel 25.-27. maini toimub Raplamaal Naiskodukaitse Koormusmatk. Starti läheb 10 neljaliikmelist naisvõistkonda erinevatest ringkondadest üle Eesti.

Naiskodukaitsjad võtavad üksteiselt mõõtu Raplamaa metsades ja rabades

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse