Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit Möödunud laupäeval kogunes 64 naiskodukaitsjat Saaremaalt ja Hiiumaalt Leisi kanti Oitmele suvepäevi tähistama. Taoline töö- ja puhkelaager toimus esmakordselt ning korraldajate sõnul võib sellest edaspidi saada ka traditsioon. PS! Üldpildilt on puudujaid! Foto: Aadi Kaasik Koostöö Õppused Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit

Ivika Laanet-Nuut, Saaremaa rk 1. juulil 2024

Möödunud laupäeval kogunes 64 naiskodukaitsjat Saaremaalt ja Hiiumaalt Leisi kanti Oitmele suvepäevi tähistama. Taoline töö- ja puhkelaager toimus esmakordselt ning korraldajate sõnul võib sellest edaspidi saada ka traditsioon.

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Laagri korraldajad ja vallavanem Mikk Tuisk. Foto: Kadri Paomees

Päeva avas Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk, kelle sõnul on roll, mida see organisatsioon ja tema naised meie ühiskonnas kannavad, tihti märkamatu, kuid meie kõigi elu oleks palju nukram ja keerulisem, kui neid tublisid naisi ei oleks. Ja seda nii rahu kui kriisi ajal. „Suur tänu teile, et panustate oma vabast ajast ja tahtest,“ märkis vallavanem.


Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Piret Pruul tähendas, et suvepäevade idee tekkis juba novembrikuus, kus idee sai käima pandud ja ühise meeskonnana nüüdseks on see teoks saanud. Kord kuus või kaks kogunes korraldustuumik ning ühiselt arutati, millisel kujul ja kuidas võiks laager toimuda. „Kindlasti plaanime seda traditsiooni ka edaspidi jätkata,“ tähendas Pruul. Korraldajate tuumikusse kuulusid alaliselt Piret Pruul, Mare Kirr, Janne Mets, Jana Šukis, Ulje Kiil, Reena Ley, Taimi Kiissa, Hilje Lember, Mendi Kallavus, Iti Padar, Heli Tuisk, Ellen Kask, Ivika Laanet-Nuut, kes võtsid vastutuse suurürituse läbiviimiseks.

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Ringkonna esinaine Piret Pruul laagri avamisel. Foto: Ivika Laanet-Nuut
Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Kuidas on mugavam telki püstitada? Pöide malevkonna mehed jagasid oma kogemusi, mida naised kohe praktiseerisid. Foto: Ivika Laanet-Nuut
Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Agnes Heinla jagas teadmisi taimedest. Foto: Kadri Paomees

 

 

Töötubades vilgas tegevus
Kahepäevase suvelaagri kava oli kirju nagu kevadine liblikas. Päev algas suvelaagri hümniga, millele sõnad oli kirjutanud Elina Kalm Orissaarest. Sõnad viisistas ning eeslaulis Laimjala juurtega muusik Katrin Nachtigall.


Naistele õpetas telki püstitama ja katelokki kasutama Pöide malevkonna pealik Sven Ernesaks koos abilistega, Kaitseliidu struktuurist ja ootustest Naiskodukaitsele rääkis kaitseliitlane Timmo Saarestik. „Teie olete tublimad kui mehed. Mehed valmistuvad sõdimiseks, aga me oleme väga kehvad pehme jõu kuvamises,“ rääkis Saarestik, kutsudes üles naisi ka alati märku andma, kui kogukonnas mõni üritus on tulemas. Ta tõi välja, et näiteks Suur-Randvere jaanitulele neid kutsunud külaselts on parim näide ühisest koostööst. Saarestiku sõnul on üks suurimaid ootusi Naiskodukaitsele see, et mehed saaksid rohkem teadmisi juurde just meditsiinist.


Erinevates töötubades oli igale maitsele midagi. Agnes Heinla õpetas taimi tundma, maastikuorienteerumist viis läbi Tiiu Vichmann ning tegevusi tubastes ruumides juhendas Heli Tuisk Hiiumaalt. Psühholoogilise esmaabi kohta jagas teadmisi koolitaja Mare Kirr.

Kellel oli soovi, sai endale rinda vormida Naiskodukaitse suvelaagri märgi. Märgimasinal märgi tegemist õpetas Iti Padar.


Õhtupoolikul viis Märt Käesel läbi vahuveinikoolituse ning jagas õpetusi veinikultuurist. Toidukoolitusel „Maailmamaitsed ja tervis“ tõi taas naistele teadmised Mare Kirr. Ta rääkis maitseainetest, mida igapäevaselt oma toidulaual kasutame, aga me ei teadvusta, et nendel kõikidel võib olla organismile kasulikke ravivaid omadusi. Samaaegselt teooriale nautisid naised grillpannidel valminud marineeritud lambaliha ja köögivilju. Grillmeistriteks olid kaitseliitlased Peeter Perens ja Aadi Kaasik.


Seejärel said laagrilised õppida rivitantsu Monika Raua eestvedamisel ning öödiskot varastesse hommikutundidesse tegi Alver Raaper.

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Toidukoolitusel „Maailmamaitsed ja tervis“ jagas teadmisi Mare Kirr. Foto: Ivika Laanet-Nuut

Pühapäeval algas päev hommikuvõimlemise ja kohvikoolitusega. Maitseid parimatest kohvisortidest, kohvitaimede kasvatamisest- ja töötlemisest ning kohvikultuurist jagas koolitaja Mihkel Jürimaa. Teise päeva hommikul kell 11 langetati laagrilipp.

 

Janne Mets, laagri korraldustiimi pealik, ütles, et laagripäeva 24 tundi möödus kiiresti ning laagris osalejatelt kuulis ta vaid väga positiivset tagasisidet. „Mina olin eelkõige mures ilma pärast, aga kolmveerand aastat pidevat ilmataadi poole palvetamist kandsid vilja,“ rääkis Mets, kelle sõnul soosis soe suveilm igati väliürituse kordaminekut. „Pean aga siinjuures kahetsusega mainima, et ürituse päevakorras olime sunnitud tegema n-ö muudatusi puusalt, kuna paar olulist päeva läbiviijat hüppasid viimasel sekundil alt. Seega pidid naiskodukaitsjad taas tõdema, et saavad hakkama igas olukorras ainult oma jõududega.“

 

„Tänan südamest meie korraldustiimi, külalisesinejaid, ringkonna juhatust ja kõikide jaoskondade esinaisi, kes olid suureks abiks selle ürituse toimumisel ja läbiviimisel. Tänan meie sponsoreid ja toetajaid, kes andsid olulise panuse, et üritus saaks toimuda.“ Need heategijad olid Saaremaa vald, Karja Pagariäri OÜ, MKPAADIELEKTER OÜ, Saaremaa Vesi OÜ, Maxima Eesti OÜ, Saaremaa DeliFood OÜ, Adu-Jaani kodumajutus.


See on tore, et hiidlased on meid omaks võtnud ja meie hiidlasi. Järgmine ühine kokkusaamine ja laagri läbiviimine on plaanis Hiiumaal. Laagrilipp sõitis eile juba hiidlaste juurde hoiule“.

 

Saaremaa ringkonna esinaine Piret Pruul sõnas, et tal on au kuuluda nii vingesse organisatsiooni. „Naised on meil vägevad, kelle peale 100% kindel saab olla ja kellega iga kell nn rindele läheks,“ tähendas Pruul. Tema sõnul oli üritus vapustav ja sõnu jätkuks vaid sellele ülivõrdes. „Emotsioon on hea ja peab vaid pöialt hoidma, et sellisest üritusest saaks meil traditsioon ning juba mõne aasta pärast teeme midagi sama vinget.“ Esinaise tänusõnad kuulusid kogu korraldustiimile, toetajatele, abilistele ning kõikidele osalenud naiskodukaitsjatele. „Me oleme ägedad!“

 

Hiiumaa jaoskonna esinaine Krista Metsand sõnas üritust kokku võttes, et Hiiumaa naistele üritus meeldis, nad olid rahul ja tuli ka huvitavaid ettepanekuid edaspidiseks. Hiidlased jagasid tunnustust naabersaare naistele ehk siis õhinapõhistele tegijatele, kes andsid endast 120 protsenti ja rohkemgi veel.

 

Kogu ürituse jäädvustas videograaf Kaspar Raudsik, kelle käe läbi valmib laagripäevast eraldi filmike, mida naised juba põnevusega ootavad.

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit
Teatepulk (laagrilipp) on nüüdseks hiidlastele üle antud. Järgmisel korral kohtumegi naabersaarel. PS! Üldpildilt on puudujaid! Foto: Aadi Kaasik
← Eelmine

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit

Laagri korraldajad ja vallavanem Mikk Tuisk Foto: Kadri Paomees Päeva avas Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk , kelle sõnul on roll, mida see organisatsioon ja tema naised meie ühiskonnas kannavad, tihti märkamatu, kuid meie kõigi elu oleks palju nukram ja keerulisem, kui neid tublisid naisi ei oleks Möödunud laupäeval kogunes 64 naiskodukaitsjat Saaremaalt ja Hiiumaalt Leisi kanti Oitmele suvepäevi tähistama. Taoline töö- ja puhkelaager toimus esmakordselt ning korraldajate sõnul võib sellest edaspidi saada ka traditsioon.

Naiskodukaitsjad pidasid Oitmel suvelaagrit

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse