Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile 17. mai õhtul algab Tartumaal Naiskodukaitse koormusmatk, kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised. Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võru ringkonda Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile

15. mail 2019

17. mai õhtul algab Tartumaal Naiskodukaitse koormusmatk, kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised.

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile
Foto: Kristjan Prii

„Koormusmatk on Eesti sitkeimate naiskodukaitsjate tuleproov, kus on võimalus oma teadmised, oskused ja meeskonnatöö etteaimamatus keskkonnas proovile panna," ütles koormusmatka korraldaja Kerli Prants Naiskodukaitse Tartu ringkonnast. „Ennekõike on see aga võitlus iseendaga ning väljakutse raskustele ja hirmudele vaatamata ülesanne edukalt täita," lisas Prants.


Pangodi järve lähistel alguse saaval rajal tuleb 4-liikmelistel võistkondadel läbida erinevaid kontrollpunkte, mis panevad proovile võistlejate sõdurioskused ja –teadmised. Parimad kuulutatakse välja 19. mail Sillaotsa kooli juures, kus on ettenähtud trassi lõpp.

Seoses koormusmatka toimumisega võib 17. mai hilisõhtust 19. mai lõunani Kambja ja Kastre valla piirkondades näha tavapärasest rohkem kaitseväe vormi kandvaid inimesi, koos korraldajatega osaleb võistlusel ligi 150 inimest.

Võistluse trassil võidakse korraldajate poolt määratud piirkondades kasutada imitatsioonivahendeid, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda, autodega liigutakse vaid mööda sõiduteid. Rada läbivad võistkonnad kannavad lisaks kaitseväe vormile relva AK-4, mida kasutatakse ainult laskeülesande sooritamisel.

 

Naiskodukaitse palub kõigil kaaskodanikel olla sel perioodil tavapärasest tähelepanelikum ümbritseva suhtes ning takistada oma koduloomade kaasajooksmist võistkondadega. Kohtudes võistlejatega või sattudes kontrollpunkti juurde, palume kuulata korraldajate juhiseid ning võistluse tegevust mitte segada.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2500 liiget.

 

Lisainfo seoses koormusmatka toimumisega: Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor,  või +372 5113823.

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile
Foto: Kristjan Prii

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile

Foto: Kristjan Prii „Koormusmatk on Eesti sitkeimate naiskodukaitsjate tuleproov, kus on võimalus oma teadmised, oskused ja meeskonnatöö etteaimamatus keskkonnas proovile panna," ütles koormusmatka korraldaja Kerli Prants Naiskodukaitse Tartu ringkonnast „Ennekõike on see aga võitlus iseendaga ning väljakutse raskustele ja hirmudele vaatamata ülesanne edukalt täita," lisas Prants 17. mai õhtul algab Tartumaal Naiskodukaitse koormusmatk, kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised.

Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse