Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet Aasta lõpp on ikka kokkuvõtete tegemise aeg. Kuna detsembri alguses lõppes järjekorras juba seitsmes Administreerimiskursus Naiskodukaitse vabatahtlikule juhile e-õppes, siis on praegu eriti hea aeg e-õppest ja Administreerimiskursusest pikemalt kõneleda. Praegu aga rahulikku jõuluaega kõigile! E-õpe Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus Järgmine → Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet

Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet

Nele Prenits, Kaitseliidu Kooli haridustehnoloog, 11. detsembril 2014

Aasta lõpp on ikka kokkuvõtete tegemise aeg. Kuna detsembri alguses lõppes järjekorras juba seitsmes Administreerimiskursus Naiskodukaitse vabatahtlikule juhile e-õppes, siis on praegu eriti hea aeg e-õppest ja Administreerimiskursusest pikemalt kõneleda.

Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet
Foto: uudiskiri.e-ope.ee

Administreerimiskursus kui selline on olemas olnud juba päris pikka aega. Algselt oli tegu 2000.ndate aastate alguses välja töötatud Naiskodukaitse jaoskonna esinaise kursuse ühe osaga. Hiljem eraldus Administreerimiskursus omaette kursuseks, mis koosnes ühest nädalavahetusest lähiõppest. Mida tehnoloogilisemaks hakkas muutuma maailm meie ümber, seda enam hakkas tunduma, et just Administreerimiskursus on oma sisult ja sihtgrupilt sobiv saama Kaitseliidu kooli ja Naiskodukaitse esimeseks e-kursuseks.

 

Pusimist oli kursuse e-õppe jaoks sobivaks töötlemise ja e-õppesse panemisega üksjagu. Ühel hetkel oli ta siiski niikaugel, et esimesed julged naiskodukaitsjad said 2012. aasta lõpus õppima hakata ja lõpetasid kursuse 2013. aasta jaanuaris. Tänaseks päevaks on kahe aasta jooksul Administreerimiskursuse e-õppes läbinud 131 naiskodukaitsjat. 

 

 

Need kahe aasta jooksul toimunud seitse kursust on kõik omavahel üsna erinevad olnud. Küll aga on need minu jaoks ainult kinnitanud mõtet, et e-õpe on tänapäeva tingimustes väga paljudele naistele sobiv õppevorm. Mitmed lõpetajad kommenteerivad, et väikeste laste tõttu oleks neil võimatu kodust pikalt ära käia, e-õpe aga on just sobiv viis ennast arendada sel ajal, kui kodused tegemised seda võimaldavad. Aga loomulikult ega Administreerimiskursusel ainult kodused emad ei õpi, vaid kursuslaste läbilõige on ikka sama kirju, kui mistahes teisel Naiskodukaitse üritusel. E-õppega tegeletakse ikka lisaks oma töödele, õpingutele, hobidele ja muidugi Naiskodukaitse asjadele.

 

Aga üks ühine joon on Administreerimiskursuse lõpetajatel küll – nad on erakordselt tahtejõulised inimesed, kes ise tahavad selle kursuse läbi teha. Kuna Administreerimiskursus on siiski 10 pikka nädalat kestev pidev enesedistsiplineerimine, siis on kursusel iga kord ka palju väljalangejaid. Seda suurem on rõõm, kui need, kes kursuse korra või kaks pooleli on jätnud, ühel hetkel siiski uuesti õppima tulevad ja selge sihiga silme ees kursuse lõpuni teevad.

 

Administreerimiskursuse kõige suurem väärtus peitubki just neis osalevates inimestes, nende mõtetes ja kogemustes, sest kursus on suurel määral üles ehitatud üksteiselt õppimisele ja parima praktika jagamisele. Seega on kõik kursusel osalejad ühtaegu nii õppijad kui õpetajad. Võimalust lugeda teiste kogemusi, ammutada ideid ja saada ülevaadet elust teistes ringkondades peavad ka õppijad ise kursuse üheks suurimaks väärtuseks.

 

Loomulikult ei ole e-õpe ja Administreerimiskursus sugugi mitte ainult üks lust ja lillepidu, tohutu rõõm iseenda üle, on see alles siis, kui kursus on lõpetatud ja eks nende paari aasta jooksul on ka mitmed õppetunnid kursuse osas selgeks saanud. Näiteks on see täiesti hea tulemus, kui 2/3 kursust alustanutest ka lõpetab. Õpihaldussüsteem ei tööta alati nii hästi kui võiks ja käitub aegajalt üsna kummaliselt. Osalejad vajavad tagasisidet oma soorituste kohta nagu õhku hingamiseks ja e-kursusel on motivatsioonilangus kerge tulema. Regulaarsed meeldetuletused, et parajasti on käimas Administreerimiskursus tõstavad lõpetajate protsenti ja muid taoliseid tähelepanekuid on aja jooksul teha tulnud. 

Igal Administreerimiskursusel tekib nii palju mõtteid, teadmust, näitmaterjale ja kuldlauseid, et alati on tunne, et sellest võiks ühe raamatu kokku panna. Selles osas ei ole mingiks erandiks ka viimane septembris alanud ja jõulukuu hakul lõppenud kursus. Kursuslaste postitusi lugedes tekib ikka tunne, et nii hea, et on olemas sellised naised ja selline Naiskodukaitse ning nii hea, et mina olen ka siia nende sekka juhtunud.

Aga siit mõned kursuslaste tõdemused:

 

-       Vahel on ikka nii mõnus õhtul enne magama minekut voodis ilukirjanduse asemel organisatsiooni alusdokumente lugeda.

 

-       Mina, kes ma olen äärmiselt kehv sulesepp, õppisin ennast palju rohkem väljendama kirjalikult. See kursus on mul viimasel ajal üks parimaid otsuseid.

 

-       Sellelt kursuselt sain kahekordselt teadmisi – õppematerjali kaudu ja teiste õppurite kaudu.

 

-       Tean, et paljud on selle kursuse pooleli jätnud, ka minu enda ringkonnast, kurtes et materjali on palju ja raske on. Tahtsin neile tõestada, et see kursus ei ole raske, tuleb lihtsalt tahta ja see aeg leida.

 

-       Minu suhtumine Naiskodukaitse tegevusse on selle kursuse järel muutunud veidi tõsisemaks ja tunnetan selgemalt organisatsiooni missiooni. Seda kavatsen ka oma jaoskonna liikmetele koos toimetamise juures sisendada. Loodetavasti tõuseb sellest tulu kõigile.

 

-       Sain aru, millised asjad vajavad minu jaoskonnas parandamist. Ja kindlasti mõistsin, et muudatuste algatus peab tulema minu poolt.

 

-       Kopeerin-kleebin veel viimased jupid õppematerjalidest oma faili ning kammin veelkord üle foorumid, et saaksin ka sealt kõik head mõtted ja ettepanekud endale salvestatud. Kursusel omandatut olen juba praegugi vaikselt rakendama asunud, kindlasti jätkan seda veelgi, sest mõtlemis- ja õppimisainet jagub küllaga!

 

Hetkel on veel kuni jaanuari keskpaigani käimas Administreerimiskursus Naiskodukaitse mentoritele ning uus kursus erineva tasandi juhtidele ja revideerijatele ootab innukaid osalejaid juba märtsis. Üsna kindel on ka see, et juba uuel aastal saab seni ainsa e-kursuse rolli nautinud Administreerimiskursus endale ühe või isegi mitu kaaslast, aga sellest kõigest juba uuel aastal.

 

Praegu aga rahulikku jõuluaega kõigile!

FastLion CMS

Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet

Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet

Foto: uudiskiri e-ope Aasta lõpp on ikka kokkuvõtete tegemise aeg. Kuna detsembri alguses lõppes järjekorras juba seitsmes Administreerimiskursus Naiskodukaitse vabatahtlikule juhile e-õppes, siis on praegu eriti hea aeg e-õppest ja Administreerimiskursusest pikemalt kõneleda.

Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse