Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse kutsub üles mälestama võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid Naiskodukaitse kutsub üles mälestama Naiskodukaitse kutsub kõiki üles 14. juunil mälestama juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid.  Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud ettevõtmine, mil üheks päevaks saavad enamik Eesti raudteejaamu mälestuslindid.  Mälestusüritus toimub tänavu kolmandat korda, kuid üle-eestilisena esimest korda. Peatused, kuhu naiskodukaitsjad lindid seovad: Läänesuund Tallinn Lilleküla Tondi Järve Rahumäe Nõmme Hiiu Kivimäe Pääsküla Laagri Saue Keila Klooga Kloogaranna Paldiski Turba Riisipere Edelasuund Viljandi Olustvere Võhma Türi Käru Lelle Keava Rapla Hagudi Lohu Kohila Vilivere Kiisa Saku Männiku Tallinn-Väike Kagusuund Valga Sangaste Puka Elva Nõo Tartu Koidula Veriora Põlva Vastse-Kuuste Reola Ülenurme Kilingi-Nõmme Idasuund Tabivere Jõgeva Rakke Kiltsi Tamsalu Tapa Lehtse Aegviidu Kehra Raasiku Aruküla Lagedi Ülemiste Kitseküla Narva Vaivara Oru Jõhvi Kohtla-Nõmme Püssi Kiviõli Sonda Rakvere Kadrina Lisainfo Naiskodukaitse Facebooki lehe vahendusel: Ajalugu Tähtpäevad ← Eelmine Kaheksas Sinilillekampaania on lõppenud Järgmine → Naiskodukaitsja Katrin Smirnova tuli juunioride Euroopa meistriks Naiskodukaitse kutsub üles mälestama võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid

Naiskodukaitse kutsub üles mälestama võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid

25. mail 2021

Naiskodukaitse kutsub kõiki üles 14. juunil mälestama juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid. Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud ettevõtmine, mil üheks päevaks saavad enamik Eesti raudteejaamu mälestuslindid. Mälestusüritus toimub tänavu kolmandat korda, kuid üle-eestilisena esimest korda.

Naiskodukaitse kutsub üles mälestama võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid
Foto: Veronika Laakso. Lavastus ja idee: Teele Raja

Juuniküüditamise 80. aastapäeval saavad enamik Eesti raudteejaamasid üheks päevaks mälestuslindid, mälestamaks kõiki juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid. 69 raudteejaama üle Eesti, kus lehvimas kokku 1630 meetrit linte. 80 aastat tagasi muutus paljude Eesti elanike elu tundmatuseni. Neil tuli jätta oma kodud ja senine elu ning astuda vastu hirmutavale teadmatusele. Esimene Nõukogude Liidu okupatsioonivõimude poolt korraldatud küüditamislaine viis endaga kaasa paljud aktiivsed ja isamaalised inimesed, kes olid eelneva 20 aasta jooksul andnud oma panuse parema Eesti loomisele. Okupatsioonivõim pidas neid liialt ohtlikeks. Hinnanguliselt 10 000 inimest kisti oma kodu ja juurte küljest lahti. Enamik neist ei jõudnud enam kunagi koju. Paljud ära viidutest kuulusid Kaitseliidu ja Naiskodukaitse ridadesse.

 

Mälestusürituse peakorraldaja Teele Raja sõnas, et mälestusüritus "Ma ei unusta Sind!" on ellu kutsutud austusest ja püüdest omalt poolt panustada Eesti rahva ajaloolise mälu säilimisse. Pea igas peres on ringlemas mõni lugu või alles jäetud mälestusese, mis võetud kiirustades kodunt kaasa, lootuses see kunagi vanale kohale tagasi asetada. Õnnelikud olid need, kes jõudsid tagasi oma perede juurde, vanasse kodukohta. Tänapäevastes oludes on seda kõike väga raske ette kujutada ja tajuda. "Meie kohus on ilustamata otsa vaadata oma riigi ja rahva minevikule ning teha omalt poolt kõik selleks, et midagi niisugust ei saaks mitte kunagi enam korduda," lisas Raja.

 

Kõik Eesti inimesed on oodatud jagama sotsiaalmeedias enda perekonnaliikmete mälestusi, mõtteid ja tundeid #maeiunustasind teematrellidega.

 

Näitame koos, et me ei unusta ...

Peatused, kuhu naiskodukaitsjad lindid seovad:

 

Läänesuund

Tallinn

Lilleküla

Tondi

Järve

Rahumäe

Nõmme

Hiiu

Kivimäe

Pääsküla

Laagri

Saue

Keila

Klooga

Kloogaranna

Paldiski

Turba

Riisipere

 

Edelasuund

Viljandi

Olustvere

Võhma

Türi

Käru

Lelle

Keava

Rapla

Hagudi

Lohu

Kohila

Vilivere

Kiisa

Saku

Männiku

Tallinn-Väike

 

Kagusuund

Valga

Sangaste

Puka

Elva

Nõo

Tartu

Koidula

Veriora

Põlva

Vastse-Kuuste

Reola

Ülenurme

Kilingi-Nõmme

 

Idasuund

Tabivere

Jõgeva

Rakke
Kiltsi

Tamsalu

Tapa

Lehtse

Aegviidu

Kehra

Raasiku

Aruküla

Lagedi

Ülemiste

Kitseküla

Narva

Vaivara

Oru

Jõhvi

Kohtla-Nõmme

Püssi

Kiviõli

Sonda

Rakvere

Kadrina

 

Lisainfo Naiskodukaitse Facebooki lehe vahendusel:

FastLion CMS

Naiskodukaitse kutsub üles mälestama

Naiskodukaitse kutsub üles mälestama

Foto: Veronika Laakso Lavastus ja idee: Teele Raja Juuniküüditamise 80 Naiskodukaitse kutsub kõiki üles 14. juunil mälestama juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid. Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud ettevõtmine, mil üheks päevaks saavad enamik Eesti raudteejaamu mälestuslindid. Mälestusüritus toimub tänavu kolmandat korda, kuid üle-eestilisena esimest korda.

Naiskodukaitse kutsub üles mälestama võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse