Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud vastuseid, kuid õpetati küsima Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud Möödunud nädalavahetusel korraldas Naiskodukaitse Pärnus evakuatsiooniseminari. Päeva viisid läbi USA Marylandi rahvuskaartlased ja Ühendkuningriigi kriisireguleerijad. ← Eelmine Pärnumaa naiskodukaitsjad Siilil Järgmine → Pärnumaa naised maitsesid sõdurielu Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud vastuseid, kuid õpetati küsima

Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud vastuseid, kuid õpetati küsima

Karmen Vesselov 18. sept. 2018

Möödunud nädalavahetusel korraldas Naiskodukaitse Pärnus evakuatsiooniseminari. Päeva viisid läbi USA Marylandi rahvuskaartlased ja Ühendkuningriigi kriisireguleerijad.

Seminaril osalesid lisaks 30 naiskodukaitsjale kaitseliitlased, päästeameti ja politsei esindajad. Vastupidiselt raekoja saalis istunute ootustele ei antud päeva jooksul valmis juhiseid selleks, mida ja kuidas on vaja teha. Selle asemel esitati hulk küsimusi, millele tuleks enne tegustema hakkamist vastused leida.
Esitluste läbiv joon oli ressursside juhtimine. Ressursid on alati piiratud ning kuigi meil võivad olla pikad nimekirjad, tuleb ka varudega pidevalt tegelda.
Nii britid kui ameeriklased käsitlesid oma ettekannetes kõige värskemaid kriise ja õnnetusi, mille toel nad evakuatsioonijuhtimise ja keeruliste olude lahendamise kogemusi jagasid.
 
Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud vastuseid, kuid õpetati küsima
Foto autor on Andres Sinimeri
Evakuatsiooni korraldamine on Naiskodukaitse jaoks suhteliselt uus väljakutse. 2018. aasta suurõppusel Siil korraldasid kõik ringkonnad evakuatsiooniõppuse. Esimene katsetus andis hea põhja tulevaste õppuste korraldamiseks. Juba uue aasta alguses toimub taas Pärnus evakuatsioonigruppide juhtide koolitus, kus võetakse debüütaasta kogemused kokku ja valitakse välja parim osa, mida edaspidi õppuste taseme tõstmisel ja elanikkonna kaitsel kõikjal rakendada võiks.

FastLion CMS

Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud

Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud

Seminaril osalesid lisaks 30 naiskodukaitsjale kaitseliitlased, päästeameti ja politsei esindajad Vastupidiselt raekoja saalis istunute ootustele ei antud päeva jooksul valmis juhiseid selleks, mida ja kuidas on vaja teha Möödunud nädalavahetusel korraldas Naiskodukaitse Pärnus evakuatsiooniseminari. Päeva viisid läbi USA Marylandi rahvuskaartlased ja Ühendkuningriigi kriisireguleerijad.

Naiskodukaitse evakuatsiooniseminaril ei antud vastuseid, kuid õpetati küsima

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse