Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab aastapäeva taasasutaja Rita Loeli nimelise mälestuspingi ja näituse avamisega Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab 4. septembril kell 12 avatakse Paldiskis Naiskodukaitse Harju ringkonna ja Paldiski jaoskonna taasasutaja Rita Loeli nimeline mälestuspink ja näitus ning tähistatakse Paldiski jaoskonna taasloomise 24. aastapäeva. com Ajalugu Avalikud suhted ← Eelmine Kriisihelbed - ka nii võib asjast aru saada Järgmine → Teraapia küpsetuspaberi, lõikelaua ja haamriga Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab aastapäeva taasasutaja Rita Loeli nimelise mälestuspingi ja näituse avamisega

Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab aastapäeva taasasutaja Rita Loeli nimelise mälestuspingi ja näituse avamisega

Veronika Isberg 3. sept. 2020

4. septembril kell 12 avatakse Paldiskis Naiskodukaitse Harju ringkonna ja Paldiski jaoskonna taasasutaja Rita Loeli nimeline mälestuspink ja näitus ning tähistatakse Paldiski jaoskonna taasloomise 24. aastapäeva.

Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab aastapäeva taasasutaja Rita Loeli nimelise mälestuspingi ja näituse avamisega

Toimumas on justkui Naiskodukaitse nädal. 2. septembril tähistas Naiskodukaitse 93. aastapäeva. 4. septembril saavad naiskodukaitsjad kokku Harjumaal, Paldiski linnas, et meenutada Naiskodukaitse Harju ringkonna taasloojat, entusiastlikku sädeinimest Rita Loeli ning avada tema nimeline mälestuspink ja näitus.

 

Rita Loelil on oluline roll Naiskodukaitse lähiajaloos. Rita Loel oli algataja ja eestvedaja, kes tegutses Kennedy lause „Ära küsi, mida riik saab sinu heaks teha, vaid küsi, mida sina saad teha oma riigi heaks“ järgi, mida talle ka teistele tsiteerida meeldis. Rita energilist tegutsemist tuuakse tänagi teistele naiskodukaitsjatele eeskujuks. Kui 1994. aastal taasloodi Rita eestvedamisel Naiskodukaitse ringkond Saaremaal, siis 1996. aastal Paldiskis tegutsedes kutsus Rita Loel kokku siinsed naised, et taasluua organisatsioon ka Harjumaal. Paldiski jaoskond taasasutati Harjumaal esimesena 24. aastat tagasi. Rita Loel oli nii Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esimene esinaine kui ka hiljem Harju ringkonna esimene esinaine. Ta on algatanud mitmeid ettevõtmisi, millest on välja kujunenud pikaaegsed traditsioonid.

Hindan väga kõrgelt ajalugu, sest sealt saavad meie teadmised ja väärtused vundamendi, millele meil on võimalik luua uus platvorm tulevikutegijatele,“ sõnas Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste. „Tunnen, et Harju naiskodukaitsjad said Rita näol hindamatu kingituse ja mul on hea meel, et Paldiski jaoskond algatas selle eest tänuks mälestuspingi loomise,” jätkas Lumiste.

 

4. septembri sündmuste ajakava:
12:00 Rita Loeli nimelise mälestuspingi avamine Rae 40, Paldiski
12:30 Rita Loeli näituse avamine Lääne-Harju Valla Raamatukogus aadressil Rae 38, Paldiski


Osalemisest palun teavitada ürituse korraldajat Veronika Isbergi,

 

Rita Loeli persoonilugu saab lugeda siin.

 

 

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.

 

Lisainfo:

Veronika Isberg

Naiskodukaitse Harju ringkonna avalike suhete grupijuht
53421415, 

 

 

FastLion CMS

Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab

Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab

Toimumas on justkui Naiskodukaitse nädal 2 4. septembril kell 12 avatakse Paldiskis Naiskodukaitse Harju ringkonna ja Paldiski jaoskonna taasasutaja Rita Loeli nimeline mälestuspink ja näitus ning tähistatakse Paldiski jaoskonna taasloomise 24. aastapäeva.

Naiskodukaitse Paldiski jaoskond tähistab aastapäeva taasasutaja Rita Loeli nimelise mälestuspingi ja näituse avamisega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse