Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestusüritus ''Ma ei unusta Sind'' Mälestusüritus ''Ma ei unusta Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud üle-eestiline ettevõtmine 14. juunil, mil üheks päevaks saavad enamus Eesti raudteejaamu mälestuslindid juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks. Sel aastal möödub juuniküüditamisest 81 aastat. See oli esimene NSVL-i okupatsioonivõimude poolt korraldatud küüditamislaine. Ajalugu ← Eelmine Me mäletame ja mälestame Järgmine → Kuidas mandrinaised üle mere käisid Mälestusüritus ''Ma ei unusta Sind''

Mälestusüritus ''Ma ei unusta Sind''

Tiiu Sommer 14. juunil 2022

Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud üle-eestiline ettevõtmine 14. juunil, mil üheks päevaks saavad enamus Eesti raudteejaamu mälestuslindid juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks.Sel aastal möödub juuniküüditamisest 81 aastat. See oli esimene NSVL-i okupatsioonivõimude poolt korraldatud küüditamislaine.

Mälestusüritus ''Ma ei unusta Sind''
Foto: Gunnar Teas

Juuniküüditamise ohvriteks olid eelkõige Eesti Vabariigi arengusse ja riigi iseseisvusse panustanud inimesed – hinnanguliselt 10 000 Eesti kodanikku, keda peeti Eesti riigis ohuks NSVL-i okupatsiooni püsima jäämisele, ohtlikult aktiivseteks ja isamaalisteks.

 

Nende hulgas oli palju kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kes eelneva 20 aasta jooksul olid panustanud Eesti riigi kaitsevõimekuse arendamisse.

 

Austusest ja püüdes omalt poolt panustada Eesti rahva ajaloolise mälu säilimisse on Naiskodukaitse ellu kutsunud mälestusürituse „Ma ei unusta Sind!“. Meenutamaks vägivaldselt peale surutud teekonda teadmatusse, mis tabas ootamatult neid, kes olid oma lojaalsust Eesti Vabariigile väljendanud.

 

Mälestusüritust „Ma ei unusta Sind!“ teostatakse tänavu neljandat korda. 326 laternaposti erinevates raudteejaamades üle Eesti saavad mälestuslindid, mille kogupikkus on lausa 1630 meetrit.

 

FastLion CMS

Mälestusüritus ''Ma ei unusta

Mälestusüritus ''Ma ei unusta

Foto: Gunnar Teas Juuniküüditamise ohvriteks olid eelkõige Eesti Vabariigi arengusse ja riigi iseseisvusse panustanud inimesed – hinnanguliselt 10 000 Eesti kodanikku, keda peeti Eesti riigis ohuks NSVL-i okupatsiooni püsima jäämisele, ohtlikult aktiivseteks ja isamaalisteks Nende hulgas oli palju kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kes eelneva 20 aasta jooksul olid panustanud Eesti riigi kaitsevõimekuse arendamisse Mälestusüritus „Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse poolt ellu kutsutud üle-eestiline ettevõtmine 14. juunil, mil üheks päevaks saavad enamus Eesti raudteejaamu mälestuslindid juuniküüditamise ja kõigi võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks.Sel aastal möödub juuniküüditamisest 81 aastat. See oli esimene NSVL-i okupatsioonivõimude poolt korraldatud küüditamislaine.

Mälestusüritus ''Ma ei unusta Sind''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse