Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõuna-Tartumaa jaoskond Lõuna-Tartumaa jaoskond aprill 2023 Mälestuspäeval Lõuna-Tartumaa jaoskond

Lõuna-Tartumaa jaoskond

Lõuna-Tartumaa jaoskond on asutatud 5. detsembril 2013 selleks, et pakkuda riigikaitselist tegevust Lõuna-Tartumaa naistele. Meie tegutsemispiirkond on Tartu linnast lõunasse ja Riia maanteest ida poole jääv maa-ala. Meiega on oodatud ühinema iga naine, kes tunneb päriselt, et tahaks midagi oma kogukonna ja Eesti riigi heaks ära teha.

 

Lõuna-Tartumaa jaoskond
Jaoskonna 10. sünnipäevapeol 17.09.2023
Lõuna-Tartumaa jaoskond
Aasta alguse matk 2020.a.

Meie jaoskonna elu käib pisut maaelu rütmis - kevadel kartulipanek, suvel heinategu, sügisel viljakoristus ja talvel lumelükkamine. Nende igapäevaste tööde vahele oleme aga mahutanud ka Naiskodukaitse tegemised, nii traditsioonilised kui ühekordsed ettevõtmised. Meie liikmed on rahvakultuuri arendajad, apteekrid, arstid, raamatupidajad, riigiametnikud, teadurid, kultuuritöötajad, tegevusjuhendajad, tarkvara arendajad, aednikud, õpetajad, pagarid, metsainimesed ja isegi päris talupidaja on kambas.

Üks raudne traditsioon on meil aasta alguse matk, mis toimub jaanuari esimesel nädalavahetusel. Paljud meie liikmed tegutsevad Kaitseliidu Tartu maleva evakuatsioonirühmas.

Lõuna-Tartumaa jaoskond
Eesti Vabariigi aastapäeval Võnnu Vabadusõja mälestusmärgi juures

Meie jaoskonna asutasid Lääniste, Võnnu, Tammevaldma, Kurista, Hammaste, Rookse ja Lootvina elanikud Merle Abroi, Evelin Avi, Birgit Kivimurd, Viivika Kook, Tiiu Kupper, Marju Marga, Leane Morits, Külli Paju, Kertu Rünkorg, Kersti Rüütli ja Merilin Saksing.

 

Aegade jooksul oleme suurenenud ja meiega on liitunud naisi Soekülast, Ihastest, Luunjast, Lallilt, Haaslavalt ja Tartust. Puudu on liikmed Ahjalt, Roiult, Mellistest ja veel paljudest Lõuna-Tartumaa küladest.

 

Ootame enda hulka endasuguseid - rõõmsameelseid, tegusaid ja kohusetundlikke naisi.

Lõuna-Tartumaa jaoskond
Lõuna-Tartumaa jaoskond 23. aprill 2023 Mälestuspäeval

FastLion CMS

Lõuna-Tartumaa jaoskond

Lõuna-Tartumaa jaoskond

Lõuna-Tartumaa jaoskond on asutatud 5 detsembril 2013 selleks, et pakkuda riigikaitselist tegevust Lõuna-Tartumaa naistele

Lõuna-Tartumaa jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse