Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Akadeemiline jaoskond Akadeemiline jaoskond innerHTML = writetospan; tart[no-Smpam)u.akadeemiline@gmail.com Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond
Võistlusmatk Manöövrid 2022. Foto: Kristjan Teedemaa

Naiskodukaitse Tartu ringkonna akadeemilisele jaoskonnale panid aluse naisüliõpilased, kes 1925. aastal meesüliõpilaste eeskujul Kaitseliidu üksustesse koondusid. Kui algselt loodi  Tartus üks rühm, siis peagi jaguneti juba jaoskondadeks. Eraldi jaoskonnad olid seltside ja korporatsioonide naisüliõpilastele, kes moodustasid Naiskodukaitse III ja IV jaoskonna. Akadeemiliste naiste olulist rolli organisatsioonis näitab fakt, et 1939. aastal oli Naiskodukaitse Tartu ringkonnas naisüliõpilasi tervelt 32% liikmeskonnast.

Jaoskonna ajalooline järjepidevus taastati 2. veebruaril 2015, mil Tartu akadeemiline jaoskond määrati ennesõjaaegse kolmanda ja neljanda jaoskonna õigusjärglaseks, asutamiskuupäevaga 18. mai 1925.

 

Naiskodukaitse Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond ühendab täna endas erinevate kõrgkoolidega seotud tudengeid, töötajaid ja vilistlasi. Naiskodukaitses on võimalus õlg õla kõrval tegutseda nii kõrgelennuliste humanitaaride kui ka täppisteaduste teraste esindajatega. Mitmed meie aktiivsed liikmed kuuluvad teistessegi (tudengi)organisatsioonidesse.

 

Tulenevalt jaoskonna ajaloost hoiame au sees suhteid naiskorporatsioonide ja seltsidega. Sügiseti korraldame akadeemiliselt organiseerunud naistudengitele mõeldud võistlusmatka Manöövrid. Traditsiooniliselt marsime Naiskodukaitse lipu all emakeelse ülikooli aastapäeva tõrvikurongkäigus. Harjumuseks on ka osalemine paraadüritustel, militaarvõistlustel ja heategevuslikes ettevõtmistes. Meelsasti korraldame ühisettevõtmisi akadeemilise malevkonna liikmetega. Oma akadeemilise tausta tõttu väärtustame korrektsust, täpsust ning arukust. Samas oleme seiklushimulised, avatud uutele väljakutsetele ning hindame kõrgelt head huumorit ja seltskonda.

Akadeemiline jaoskond
Jaoskonna üldkoosolek 2023

Jaoskonna juhatuse e-mail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FastLion CMS

Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond

Võistlusmatk Manöövrid 2022 Foto: Kristjan Teedemaa Naiskodukaitse Tartu ringkonna akadeemilisele jaoskonnale panid aluse naisüliõpilased, kes 1925

Akadeemiline jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse