Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Akadeemiline jaoskond Akadeemiline jaoskond innerHTML = writetospan; tart[no-Smpam)u.akadeemiline@gmail.com Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond
Võistlusmatk Manöövrid 2022. Foto: Kristjan Teedemaa

Naiskodukaitse Tartu ringkonna akadeemilisele jaoskonnale panid aluse naisüliõpilased, kes 1925. aastal meesüliõpilaste eeskujul Kaitseliidu üksustesse koondusid. Kui algselt loodi  Tartus üks rühm, siis peagi jaguneti juba jaoskondadeks. Eraldi jaoskonnad olid seltside ja korporatsioonide naisüliõpilastele, kes moodustasid Naiskodukaitse III ja IV jaoskonna.

Jaoskonna ajalooline järjepidevus taastati 2. veebruaril 2015, mil Tartu akadeemiline jaoskond määrati ennesõjaaegse III ja IV jaoskonna õigusjärglaseks asutamiskuupäevaga 18. mai 1925.

 

Nagu igas ringkonnas ja Kaitseliidu malevas, nii on ka Tartu akadeemilises jaoskonnas täiesti erinevates eluvaldkondades tegutsevaid inimesi. Läbiv joon on akadeemiline kogemus – paljud liikmed on erinevate kõrgkoolide üliõpilased, töötajad või vilistlased. Organisatsiooni sees tegutsevad jaoskonna liikmed nii mustas piduvormis, toimekas sinises särgis kui ka laigulises vormis.

 

Tulenevalt jaoskonna ajaloost hoiame au sees suhteid naiskorporatsioonide ja üliõpilasseltsidega. Sügiseti korraldame akadeemiliselt organiseerunud naisüliõpilastele mõeldud võistlusmatka Manöövrid. Manöövritele oleme viimastel aastatel kutsunud ka gümnaasiumineide. Traditsiooniliselt marsime Naiskodukaitse lipu all emakeelse ülikooli aastapäeva tõrvikurongkäigus. Akadeemilise jaoskonna naised on eripalgelised, innukad, avatud uutele proovikividele ja oma tegevust mõtestavad.

Akadeemiline jaoskond
Jaoskonna üldkoosolek 2023

Jaoskonna juhatuse e-mail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FastLion CMS

Akadeemiline jaoskond

Akadeemiline jaoskond

Võistlusmatk Manöövrid 2022 Foto: Kristjan Teedemaa Naiskodukaitse Tartu ringkonna akadeemilisele jaoskonnale panid aluse naisüliõpilased, kes 1925

Akadeemiline jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse