Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse Naiskodukaitse on suurejooneliselt ette võtnud Eesti kaitsevõime parandamise, nimelt kaasatakse nüüd organisatsiooni tegevustesse varasemast süsteemsemalt ka mehi. Täna allkirjastas Naiskodukaitse esinaine käskkirja, millega loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse. ← Eelmine Minu naine on naiskodukaitsja Järgmine → Algab viies Sinilillekampaania Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse

Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse

1. aprillil 2018

Naiskodukaitse on suurejooneliselt ette võtnud Eesti kaitsevõime parandamise, nimelt kaasatakse nüüd organisatsiooni tegevustesse varasemast süsteemsemalt ka mehi. Täna allkirjastas Naiskodukaitse esinaine käskkirja, millega loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse.

Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse
Meeskodukaitse käiseembleem.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sõnas, et tullakse vastu nendele meestele, kes on juba pikalt soovinud Naiskodukaitsega liituda ja seda mitte ainult toetajaliikmetena. „Ajalooliselt loodi Naiskodukaitse Kaitseliidu kõrvale, et ka naised saaksid Eesti Vabariigi kaitsevõimesse panustada ja nüüd on saabunud aeg anda meestele samasugune võimalus ja seda just Naiskodukaitse juhtimisel ja abistamisel,“ sõnas Tooming.

Meeskodukaitse on ellu kutsutud, et vaprad Naiskodukaitse naised saaksid õppustel käia teadmisega, et meeste abiga on kogutud piisavalt palju raha, et kõigil neil on olemas isiklik varustus ja lisaks sellele on nende äraolekul lapsed toidetud ja kodu korras. Meeskodukaitsjad ei ole mehed, kes naiste kombel püssi võtaksid ja lahingusse jookseksid, vaid nende eesmärk on kodu korras hoida juhul, kui naised peavad kodust pikemalt ära viibima. Meeskodukaitse liikmetel on siiski võimalik sarnaselt Naiskodukaitsele tegeleda laiapindse riigikaitsega, seega meestel on võimalik osaleda Naiskodukaitse juhendamisel militaarses väljaõppes.

 

Meeskodukaitse on jaotatud erialagruppidesse, hetkel on nendeks koristamise, toitlustuse, lastekasvatamise ja varustuse õmblemise grupid, lähiajal loodetakse avada ka loterii- ja finantsgrupp.

Hetkel ei ole ette näha suurt ülevoolavust Kaitseliidust, kuigi ka Kaitseliidu juhid on uurinud, kas nad saaksid olla samal ajal ka meeskodukaitsjad. Üks organisatsioon ei välista teist ja kõik kaitseliitlased on oodatud Meeskodukaitsega ühinema.

 

Meeskodukaitsega liitumiseks tuleb võtta ühendust oma maakonnas tegutseva Naiskodukaitse ringkonna esindajaga. Kontaktid leiate Naiskodukaitse koduleheküljelt www.naiskodukaitse.ee.

FastLion CMS

Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse

Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse

Meeskodukaitse käiseembleem Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sõnas, et tullakse vastu nendele meestele, kes on juba pikalt soovinud Naiskodukaitsega liituda ja seda mitte ainult toetajaliikmetena Naiskodukaitse on suurejooneliselt ette võtnud Eesti kaitsevõime parandamise, nimelt kaasatakse nüüd organisatsiooni tegevustesse varasemast süsteemsemalt ka mehi. Täna allkirjastas Naiskodukaitse esinaine käskkirja, millega loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse.

Loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon Meeskodukaitse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse