Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal On juba traditsiooniks saanud, et Hiiumaa jaoskond tähistab küünlapäeva meisterdamisega. Sel aastal juba viiendat korda. Koostöö Käsitöö Tähtpäevad ← Eelmine Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet! Järgmine → Uus juhatus Lõuna-Läänemaal Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal

Küllike Tammeveski 17. veebr. 2017

On juba traditsiooniks saanud, et Hiiumaa jaoskond tähistab küünlapäeva meisterdamisega. Sel aastal juba viiendat korda.

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal
Rõõm oma kätetööst. Foto Heli Tuisk
Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal
Nii see kunst sünnib. Foto Heli Tuisk

Küünlapäev on rahvakalendris tuntud kui suurim naiste püha ja ajalooliselt käisid küünlapäeval  naised külas ja kõrtsis. Kui eelmisel aastal  võõrustasid Lääne- Nigula naised Hiiumaa naisi  Linnamäel, siis sel aastal oli hiidlaste kord olla küllakutsuja rollis. 

4. veebruaril saigi Hellamaa perekeskus mõnusat saginat täis. Hiiumaa naised ootasid ülemere saabujaid üleküpsetatud sealiha ja maitsvate pirukatega. Kõhud täis, asusime õhinal meisterdama.  Heli Tuisu juhendamisel valmistasime märgvilditud pilte. Maja oli korraga täis isetegemisrõõmu ja küünarnukitunnet. Üheskoos kujundati valmivaid teoseid ja meenutati koosveedetud aegu. Valmisid tõelised kunstiteosed, töö kiitis tegijat ja tegijad olid rahul.

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal
Naised tööhoos. Foto Heli Tuisk

Et kõik jutud saaksid ikka räägitud ("naised saunas rääkisid ...") ja eeltöö oli tehtud (märgviltimine kujutab endast ju korralikku "sisseseebitamist"), lõpetasime töise päeva Käina ujulas ujudes ja saunatades.  

 

Jäid kõlama mitmed ideed, mida järgmisel aastal meisterdada.

FastLion CMS

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal

Rõõm oma kätetööst Foto Heli Tuisk Nii see kunst sünnib On juba traditsiooniks saanud, et Hiiumaa jaoskond tähistab küünlapäeva meisterdamisega. Sel aastal juba viiendat korda.

Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse